Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Volt valaki...

Mit tegyek? Volt valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Nem nagyon merek beszélni róla senkinek. 5 hónapos a kislányom és nagyon szeretem. Próbálom mindig felvenni ha sír és ringatni énekelni hogy ne sírjon. Viszont szinte egész nap egyedül vagyok. Kezdem észre venni hogy nagyon idegesít mikor már nagyon sokat sír, főleg ha nem tudom miért. Egyszerűen kivagyok, sokszor inkább világgá mennék minthogy ott ringassam hiába de eszembe jut hogy szüksége van rám, szeretem és ezt nem tehetem. Nem tudok kivel beszélgetni, minden barátom ismerősöm messze lakik. Anyosom nem segít pedig egy városban lakunk ha el is jön csak azt hajtogassa mit csinálok rosszul , anya pedig messze van, így akkor pihenek ha eljövünk hozzá pár napra. Most is eljöttünk és látta rajtam hogy fáradt vagyok meg hogy a kislánnyal sem tudok olyan nyugodt lenni mint régen. Szerinte azért van mert sokszor semmi baja a kislanynak csak ráun feküdni és tudja hogy ha sír úgyis felveszem. De mit csináljak nem bírom sírni hagyni, nagyon rosszul esik. Így viszont azt mondta ki fogok készülni teljesen. Nem tudom mit tegyek.
2019. febr. 19. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek és csak biztatni tudlak, kitartás, lesz jobb is, de nyugodtan beszéld ki magadból, az sokat segít. Ez most ilyen időszak. Pároddal mi a helyzet? Róla nem írtál. Mivel telik a napod? Nekem 4 hónapos a pici, reggel felkelünk, kap enni, aztán játszunk egy kicsit, utána megfürdetem, direkt azért délelőtt, mert azzal is elmegy kb 1 óra. Aztán még egy kis játék, eszik újra, aztán bealszik. Olyankor én olvasni szoktam, mert sajnos sokszor megébred és ha nem vagyok mellette, akkor nem alszik tovább. Van, hogy ilyenkor én is bealszom picit. Aztán mikor felébred, akkor kis játék, evés, öltözés és irány sétálni, bevásárolni. Azzal is elmegy majd 2 óra. Utána haza, ő üldögél a pihenőszékben, én közben előkészülök a főzéshez, van, hogy az etetőszékbe teszem ha nem tetszik neki a pihenőszék, vagy a játszószőnyegre fektetem. Ha takarítani kell, azt is mindig ilyen 10-20 percesekre tervezem, egyik nap ezt takarítom, másik nap amazt. Mikor megjön a párom, akkor átveszi egy kicsit, addig én főzök, fürdök. Este megint velem van, nézzük magunkat a tükörben, táncolunk kicsit, ilyenek. Aztán el is jön az este. De ha pl valamit csinálok és közben elkezd sírni, akkor megpróbálom húzni kicsit az időt, többször odalépek, de próbálom nem azonnal felkapni. Vagy megpróbálok neki más elfoglaltságot találni, ide teszem, odarakom, kicserélem a játékokat. Én úgy érzem, egyre könnyebb, mert most már pl kezdi a megfogni a játékokat, koncentrál, hogy a szájába tudja tenni... Én is van, hogy egyik kezemben a kicsi, másikkal felmosok, de alapból elvagyok azért.
2019. febr. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Nézz körül, és kezdjetek el eljárni otthonról

Baba klub

Baba mama torna, jóga, fitness-mindenhol van valami ilyen közös torna

Hordozós klub, anyatejes klub stb.

Ha nem találsz érdeklődj a védőnőnél tuti van ilyesmi a környéketeken.

Nyílván ettől nem leszel kipihentebb, de újra felnőttek között leszel, amitől nyugodtabb leszel és a babád is kevesebbet fog sírni.

Itt a jobb idő, lehet menni sétálni a picivel.

2019. febr. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beszélj erről, sokan átéljük, átéltük.

Nekem ilyen napokon volt megváltás a hordozó kendő: abban csendben aludt, én meg csináltam, amit úgy is tudtam.

Mikor végképp elszakadt a cérna (nálam is), akkor letettem mindent, és elmentünk sétálni. A babakocsiban is bealudt, egy óra alatt kisimultam én is. Volt, hogy kétszer mentünk sétálni, vagy este kilenckor.

Próbálgasd, hogy nektek mi ereszti le a gőzt. A nagyobbik gyerekem imádta, mikor énekeltem neki, vagy ha ment a porszívó. Ő a sétától lett hisztis.

2019. febr. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Apuka délután 3 után ér haza, elrendezi be a fát stb. Utána néha napján átveszi de van olyan is hogy fürdeni sem tudok nyugodtan mivel beszól hogy siessek mivel nem tud mit csinálni vele... Én meg sajnálom szegény kislanyt így inkább szenvedünk. Mindig az a kifogás hogy fáradt. De őszintén nincs már kedvem veszekedni és a babának sem lenne jó.
2019. febr. 19. 20:52
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy nem vettek meg ezért. Olyan rossz anyának érzem magam :(
2019. febr. 19. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vagy ezért rossz anya, ezt általában rosszul viseli mindenki, és tényleg nem könnyű. Viszont anyukádnak nincs abban igaza, hogy a kislányod "elun feküdni", és "tudja", hogy ha sír, akkor felveszed. Hidd el, nem ugráltatni akar téged, nem unja a fekvést, hanem egyszerűen csak szüksége van rád, hogy a közelében legyél. Ez neki ugyanolyan szükséglet, mintha éhes lenne, és nem azért sír, mert tudja, hogy akkor te úgyis felveszed, hanem mert nem tud még máshogy jelezni.

Tényleg nehéz ez, mert ő még nagyon sokat szeretne testközelben lenni, neked meg egyre inkább kezd ez már sok lenni, meg dolgod is lenne, meg szeretnél szusszanni kicsit, szóval ez érthető, és normális, tényleg fárasztó ez egy idő után.

Apuka mondjuk jobban is odatehetné magát, azért az ha 3 körül ér haza, akkor bőven tud pihenni is, és a lányával is foglalkozni, nagyon nem szép tőle, hogy egy kicsit sem próbál tehermentesíteni.


Egyébként, amikor nekem volt ekkora a fiam, mi úgy csináltuk (ő is nagyon szeretett kézben lenni), hogy például amikor délelőtt porszívóztam, akkor mindig felkötöttem magamra, így tudtam a dolgomat is csinálni, meg ő is nyugton volt, sőt, a jó hangos porszívó mellett simán el is aludt, ha rajtam volt közben :) Meg ha leterítesz egy játszószőnyeget, vagy egy nagy pokrócot a földre, egy darabig ott is jól elvan, teszel köré játékokat, színes, érdekes dolgokat, egy darabig ezekkel is lefoglalja magát, addig kicsit te is hátra tudsz dőlni.

Meg menjetek sokat a levegőre, az is jót tesz. A fiam akkorákat tudott aludni a babakocsiban, ha sétálni vittem, mint a huzat, aztán ha hazaértünk, és még mindig aludt, akkor úgy, ahogy volt, babakocsistul kitoltam a teraszra, én meg mellette bent olvastam vagy filmet néztem.

2019. febr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen megfogadom a tanácsodat! :)
2019. febr. 19. 23:05
 8/8 anonim ***** válasza:

parodnak uzenem,hogy reggel fel 5 kor kelek,6 kor leviszem a gyereket bolcsibe,a nagyok is indulnak velunk suliba.elmegyek dolgozni 8 orat,4 re erek a bolcsibe,aztan bolt,fozes,mosas,szukseges takaritas,furdetes.....jah,en is faradt vagyok ilyenkor,de akkor is meg kell csinalni.

szerencsere ez nem allando,amikor parom pihenos akkor o viszi a gyerekeket,o is megy a piciert,napkozben takarit ha kell,boltba megy,elokesziti a kajanak valot mire hazaerek.aztan le tudok ulni fel orara egy jo kavera ha epp azt szeretnem,mert elvan a gyerekkel.

pedig a mi 3 evesunk sem egyszeru eset.nagyon eleven,akaratos gyerek.o is le tud szivni rendesen.

ketten vallaltatok a gyereket.....nem ertem az ilyen ferfiakat.egyszer hagyd egyedul a gyerekkel egy napra,utana talan maskepp latja.

a picivel meg,hat probalj neki ismeretlen,uj dolgokat adni.lefekteted hasra es adsz neki egy fel literes uveget amibe golyokat raksz,vagy kavicsot.az enyemek imadtak,lokodtek es elveztek,hogy zorog.

vittem oket magammal mindenhova a lakasban ha epp azt igenyeltek,es beszeltem hozzajuk.kommentaltam epp mit csinalok.nincs elektromos hintatok?szuper talalmany.

de ha ezek sem segitenek,akkor itt a jo ido,delutan elmentek setalni,bealszik a b.kocsiban,te pedig hallgass zenet,olvass konyvet,vagy ulj be egy fodraszhoz,kozmetikushoz es beszelgess.

keress a neten kornyekbeli anyukakat,probalj meg osszebaratkozni parral es bandazzatok a gyerekekkel egyutt.facen biztosan talalsz olyan csoportot ahol a varosod anyukai csacsognak.

es legfokepp kitartas,idovel konnyebb lesz.vagyis nem,de mas nehezsegek lesznek 😉

es legfokepp ne hidd azt,hogy rossz anya vagy,nem vagy az.elfaradtal,teljesen normalis.a ferjedet kellene egy kicsit hatba veregetni(egy sodro faval minimum 😁 )

2019. febr. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!