Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valoban jar a babakotveny...

Valoban jar a babakotveny megkotesekor penz?

Figyelt kérdés
Ne ertsetek felre nem a penzre hajtok es nem is tervezunk babakotvenyt csinaltatni a gyereknek mert sok negativumot hallottunk. Csupan a hugom most szult es o mondta hogy 40 akarhany ezer forintot kaptak azert hogy babakotvenyt csinaltattak, de en mondtam neki hogy azt a penzt akkor tegyek be arra a kis "babaszamlara" de azt mondta csak a penz miatt csinaltak meg de nem akarjak hasznalni es gyarapitani penzt. Most ez komoly hogy ezt megtehetik? Felveszik az allamtol kapott penzt es nem tesznek be semmit? Nem kell valamilyen hasznalati dijat fizetni ami felkapatozik adossagba nekik? Nem hiszi el ha mondom neki hogy ez butasag rongyos nehany ezer forintert.
2019. febr. 20. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a húgod kapta a pénzt, hanem az állam a baba számlájára kap pénzt, amit nagykorúvá váláskor felvehet kamatostól.
2019. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hat nem ertem mire nagyzol es en is mondtam neki hogy az a babanak jar.. Hajthatatlan
2019. febr. 20. 09:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a pénz a gyerek 18 éves koráig a számlán marad, ők nem fognak tudni hozzáférni.
2019. febr. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon orulok neki, remeltem hogy igy van
2019. febr. 20. 10:08
 5/6 anonim ***** válasza:
2019. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 VeDi84 ***** válasza:

Kérdező, kifejtenéd kérlek, hogy milyen negatív dolgokat hallottál róla? Tudtommal még nincs kifizetés, még 1-2 év mire az első gyerekek megkapják.

Mi nyitottunk babakötvényt, nagyszülőkkel együtt rendszeresen fizetünk be. Apránként, 18 év alatt könnyebb összerakni egy kezdő tőkét, amit aztán több mindenre (oktatás, lakás) felhasználhat a gyerek.

2019. febr. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!