Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok, hogyan...

Ti mit gondoltok, hogyan döntenétek? 1,5 éve vagyunk együtt, feljött a gyerektéma.

Figyelt kérdés
Arról volt már szó, hogy mindketten szeretnénk gyereket. Viszont várnánk még 1-2 évet. A probléma az, hogy én 28 vagyok az idén, a barátom 30. Ahogy átgondoltam, hogy hormonproblémám van, mivel peteérés nincs, amire helyrehozatnám, és amire összejönne a baba akár 35 is lehetnék, az már a genetikai betegségek miatt is ijesztő. Plusz, 45 lennék, amire a gyermek 10. A családomban sajnos 45-55 közt haltak meg a legtöbben. De, ha hosszú életű is lennék, akkor is már lehet az unokákat nem érném meg. De a legnagyobb gond az, hogy egyikünknek sincs testvére, se rokonsága, ha valami történne velünk, a gyermek egyedül maradna. A barátom nagyon ragaszkodik hozzá, és bíztat, hogy ne féljek. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, kérem, ossza meg.

#szülés #gyerekvállalás #kései teherbeesés
2019. febr. 25. 07:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi a kérdés. Az a kérdés hogy most jöjjön e a gyerek, vagy hogy egyáltalán vállalj e, mert úgyis meghalsz 45-55 között?

Ha ismert hormonproblémád van, azt attól függetlenül kell kezelni, hogy akarsz e gyereket vagy se. Minél előbb kezeltetni kell, és majd ha oda kerülsz hogy jöhet, akkor nem kell az elejétől kezdeni a kezelést.

2019. febr. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, az a kérdés, hogy nem lesz-e túl késő. Köszi a válaszod!
2019. febr. 25. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Hormonproblémádat már most elkezdheted kezelni akkor is, ha a gyerekkel még várnál.

Családtagok mibe haltak bele? Mert ha mondjuk olyasmibe, amit környezeti ártalom okozott (pl. dohányzás, egészségtelen táplálkozás), ezért egészséges életmóddal, vagy olyasmibe, ami gyakori szűréssel kivédhető, korai felismeréssel gyógyítható, akkor ez ellen is tehetsz. És hát az is lehet, hogy te pont az ükük dédire fogsz hajazni, aki 99 évet élt, szóval nem érdemes ebben a szintén életrövidítő stresszben tölteni az egész életed, hogy te 45-55 között tuti meghalsz. Ha jellemző rád a hipochondria vagy hajlamos vagy a pszichoszomatikus betegségekre, akkor nagyon érdemes pszichológushoz járni és megerősödni, mert gyerek mellett nem ér rá az ember, ami ugyan akár néha gyógyuláshoz, de néha katasztrófához vezet (párkapcsolatban szinte biztos).

2019. febr. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rákban és szívbetegségben, de csak anyám volt dohányos. A hipochondria és a pszichoszamatikus betegségek szerencsére nincsenek jelen. Egyébként más betegségem, az emelkedett vérnyomáson kívül nincs, káros szenvedély sem. De mégis úgy érzem, hogy elkéstem a gyermekvállalással.
2019. febr. 25. 08:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
28 vagy, nem késtél el semmiről. A hormonokat kezd el rendezni már most, nincs összefüggésben azzal hogy akarsz e gyereket vagy se. A női szervezet egészséges működéséről van szó.
2019. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!
2019. febr. 25. 08:50
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit túlgondoltad ezt az egészet.
2019. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ó, inkább ne akarj gyereket se gyermektelen pasit ha ilyen beteg vagy stb. Ha beteg lesz mindig téged fog okolni érte és szörnyű nehéz sorsa lesz.
2019. márc. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!