Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fog valtozni ezaltal a baba...

Fog valtozni ezaltal a baba vezetek neve?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kaptam ma egy levelet a gyamhivataltol, hogy a babam jogallasa rendezetlen, mert anyakonyvezve nincs neki apa bejegyezve. Amikor terhes lettem, a baba apja le se sza*t, folyamat bizonygatta hogy o nem lehet az apa... tehat az en nevemre kerult a babam, apa nem lett megjelolve, mert apa nem volt seholse! Nem vagyok hazas meg semmi ilyesmi, parkapcsolatban elek. Elettarsam felajanlotta , hogy tesz apasagi elismero nyilatkozatot, hogy vegre lezarja a gyamugy ezt a “ nagyon komoly “ kerdest.. most az en keresztnevem viseli a babam, ha elettarsam elirmeri az apasagot, maradhat az en nevemen a baba, vagy atkerul igy az overe? Koszonom a valaszokat kerlek segitsetek! Szep napot mindenkinek.

#anyakönyvezés #apai elismero nyilatkozat
2019. febr. 27. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak ha kéritek akkor vàltozik a baba vezetékneve, hisz boldog kapcsolatban is lehet azt kérvényezni, hogy az anya vezetéknevét kapja, ne az apàét.
2019. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Maradhat a te neveden. De idézőjelbe teszed a nagyon komoly kérdést, szinte gúnyosan, pedig ez tényleg komoly dolog. A párod csak azért ismeri el gyerekeként, hogy ne zaklasson a gyámügy? Azt ugye tudja, hogy innentől az ő gyereke lesz élete végéig, akkor is, ha 2 év múlva szakítatok? Mennyi ideje vagytok együtt, hogy ezt vállalja?
2019. febr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Nekem is az jutott eszembe amit a 2-es írt,hogy ha az élettársad aláírja az apaságot onnantól rajta be lehet hajtani gyerektartást és a többit,ha pár év múlva esetleg szétmentek.

Amúgy ha van apja, bíróságilag előkeríthető elrendelhetik az apaságát bizonyító dns tesztet és utólag bevasalható rajta az eddig elmaradt gyerektartás.

Ha a mostani párodnak nem gyereke a gyermeked akkor ne baxd át így a fejét inkább csináld végig azt a bírósági procedúrát amit már akkor el kellett volna indítanod mikor megszületett a baba..


Maradhat a neveden.Mi csak együtt élünk a párommal, az én családnevemet kapta, mert nálunk kihalna a családnév(így nem).Apasági nyilatkozatot meg tett már a születése előtt.Így senki sem kérdez és bacogat senkit.

2019. febr. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
A kérdező is rosszul járhat, mert ha esetleg szakítanak, és az "apuka" elköltözik, eltűnik, stb. akkor gondjai lehetnek ügyintézésnél, pl. útlevél készítésénél, vagy ha külföldön akar nyaralni a gyerekkel.
2019. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%

A gyámügynek feladata a gyermek védelme. Furcsállom, hogy számodra ez nem komoly kérdés, hogy nincs apja a gyerekednek és a te neveden fut. Oké 2019 van, de ez akkor is fura, hogy valaki nem tudja megnevezni a gyereke apját, olyan mintha felcsinált volna egy jöttment.

Nyilván téged nem zavar ez, de a gyereked még bekerülhet egy olyan társaságba, ahol rendezett jogállású gyerekek vannak, netán házasságban születtek-legalább papíron tűnjön úgy, mintha nem egy zabigyerek lenne.

2019. febr. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Az apasági elismerő nyilatkozaton kell megjelölni mi lesz a gyerek keresztneve. Így maradhat persze.
2019. febr. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor leirom a teljes tortenetet.. 8 evvel ezelott kikoltoztem Angliaba. Ott megismerkedtem a babam edesapjaval. O Britt allampolgar. 7 evig tokeletes volt a kapcsolatunk.. Terveztuk a babat. Amikor kiderult hogy babat varok, es sikeres volt a baba projekt, bepanikolt es lelepett tolunk... minden kapcsolatot megszakitott velem.. probaltam en keresni ot hogy nem hagyhat a sza*rban hiszen terveztuk a babat .. elvetetni nem akartam .. tervezett baba volt .. fel evig meg Angliaba maradtam es dolgoztam kint. Munkahelyemen megismerkedtem a mostani parommal. O magyar allampolgar. O tudta hogy babat varok es teljes mellszelesseggel tamogatott lelkileg. Amikor mar nehezkesen tudtam dolgozni kint, hazakoltoztunk Magyarorszagra. Szuloszoban a mostani parom volt velem, a baba apjat azota se talalom es o se keres minket. Kerdem en.. miert eroltetnem en barkire hogy apai elismerot csinaljon? En kepzett apat szeretnek beiratni az apa helyere, o szeretne apai elismerot tenni.. a masik kerdesem az meg az, hogy a Magyar hatosag Angliaba korozest ad ki a baba apjat megtalalni? Ez vicc de komolyan.. koszonom az ertelmes valaszokat. Nem kioktatast vartam..
2019. febr. 27. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ha ő akarja, akkor rendben van, de mindkettőtöknek gond lehet, ha mégsem működik a kapcsolat, hiszen még rövid ideje vagytok együtt. És igen, ha tudod, hogy melyik városban él, akkor megkereshetik az apukát. Én fordítással is foglalkozom, voltak ilyen ügyeim, Olaszországban keresték meg, idézték be az apukát gyerektartás miatt. Hosszadalmas dolog, mert nemzetközi jogsegély keretén belül megy, de akinek szüksége van rá, az végigcsinálja. Persze ha te nem akarsz tőle semmit, az rendben van. De nem tudhatod, mit hoz a jövő, mikor lenne szükséged a gyerektartásra.
2019. febr. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
És csak azért írtam, hogy gondod lehet, mert nekem is volt, bár teljesen más helyzetben. Mi közösen vállaltuk és neveltük a gyereket, de 4 éves korában különváltunk és ő külföldre költözött. Már a gyerekelhelyezés sem volt könnyű, mert EU-n kívül volt. Végül megkaptam a felügyeletet, de mikor évekkel később a jelenlegi férjemmel és a lányommal külföldre költöztünk, akkor nem volt könnyű eset, mert az apuka beleegyezése is szükséges. Most ott tartunk, hogy lehet, hogy jövőre megkapjuk az állampolgárságot, de a lányomnak lehet, hogy megint probléma lesz. Szóval ezért gondold meg, hogy döntesz.
2019. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%

Egyébként lehet jobb ha nem bolygatod ha nem magyar állampolgár az apja met a végén még úgy jársz mint az az énekesnő vagy az akit vmi szigeten tart fogva a férje....


Képzelt apa vagy a párod.

2019. febr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!