Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet legyőzni a...

Hogyan lehet legyőzni a gyerek utáni vágyat?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok, a férjem 38. Van egy 2 éves kislányunk. Mindketten több gyereket szerettünk volna eredetileg, de nagyon nehéz volt ez a két év, iszonyú sokat kivett belőlünk, a kapcsolatunkat erősen megtépázta. Szóval egyelőre szó sincs következő gyerekről, spirálom van kb. fél éve.

Ezen kívül nagyon nagy esély van rá, hogy korai petefészek-kimerülésem van/lesz.

Viszont lassan, de biztosan növekszik bennem a vágy egy új gyerek után. Féltem a házasságunkat (így sem atombiztos lábakon áll), átlátok minden észérvet, ami miatt nem akarok, akarunk még egy gyereket - de attól még ösztönszinten vágyom rá. Még nem nagyon... de egyre jobban.

Azt hiszem, ha nem lesz (és ugye a petefészek-kimerülés miatt az idő is szorít), egész életemben bánni fogom. Ha meg lesz, és rámegy a házasságunk, azt fogom rettentően bánni.

Nem akarom a gyerekre fogni az összes párkapcsolati problémánkat, de be kell látni, nem is javított a helyzeten.

Le lehet ezt a zsigeri vágyat győzni hosszútávon anélkül, hogy súlyosan sérülnénk?


2019. febr. 28. 21:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Alapjaiban hibás az érvelésed, de azért köszi.
2019. febr. 28. 22:13
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Elso bar durvan fogalmaztal de igazat kell hogy adjak.. kerdezo sajnos az anyai oszton nagyon eros tudom de ha a ferjed nem akar es aztmondod mar az elso gyermek utan is romlott a kapcsolat akkor szinte holt biztos hogy valas lenne es 2 gyermekkel maradnal egyedul. Ezt egy ferfira ne eroltesd hogy te akarsz meg egyet e ne is jatszd ki hogy szulessen meg egy. Ha megis kepes vagy erre szamolj vele hogy ketto gyermeket kell eltartanod es megfelelo hatteret biztositani tovabba az apjuk kitudja mikor fogja oket latogatni es apjuk se lesz... Gondold at
2019. febr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Kerdezo szerintem egyaltalan nem hibas az elsonek az ervelese attol mert kicsit nyers!! Nekem sem tetszett a stilusa de igaza van. Lehet neked vagyad meg egy gyerek de azt nem a parodtol fogod megkapni mert te magad is leirtad hogy mar az elso utan is megromlottak a dolgok, masodik utan valas lenne belole! Ha ezt te is belattad mi a kerdes?

1. Vagy elfogadod hogy marad az egy gyerek es helyre hozzatok a hazassagotokat ha lehet.

2. Kijatszod/kikonyorgod a kistesot aztan csunya valas es maradsz ket porontyal apa nelkul.

3. Vagy elvaltok es szulsz masnak.

2019. febr. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Visszakérdezek: férjed szeretne-e másodikat?

Ha igen, akkor vágjatok bele! Ha semmiképpen, akkor ne erőltesd. Ha viszont "inkább nem", "lehetőleg nem" vagy más efféle válasza lenne, akkor beszélgessetek sokat és őszintén. Hogy miről? Arról, amiről amúgy is kéne. Miért romlott meg a házasságotok? Akarjátok-e mindketten helyre hozni? Mit vagytok hajlandóan ezért tenni?


Hidd el, nem a gyerek rontotta el a házasságotokat. Ahogyan egy jól megépített házat sem fúj el egy szélvihar. De amelyik nincs jól megépítve, az bizony romba dőlhet tőle.

Őszintén föl kéne tárnotok, mitől romlott meg a házasságotok. Nem szégyen családterápiára sem elmenni (inkább arra költsetek, mint válóperes ügyvédre).

Azt elfogadom, hogy amíg rendbe hozzátok a házasságotokat, addig várjatok. De ha rendbe jön, akkor talán mindketten őszinte örömmel fogjátok várni az újabb babát - mint a békülésetek pecsétjét.

2019. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3%
Nekünk egy van. 25évessn szűltem. Most 30-on túl vagyok férjem 40. Soha még csak nem is gondoltunk második gyerekre. Te se tedd!
2019. márc. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Én meg teljesen egyetértek az 5 össel. Szerintem kevés olyan kapcsolat van, ami tökéletesen csodálatos marad évek műltával és gyerekvállalás után.

Szerintem nagyon kell igyekezni, hogy egy házasság mindkét fél számára boldogságot okozó és kielégítő legyen,mert ha nem fektetünk bele energiát, egy idő után " megtépázódik" ahogy a kérdező fogalmaz.

A férjed véleménye az, hogy ne legyen több gyerek ? Mert akkor igazából eldőlt, hogy vagy beletörődsz ebbe, vagy tényleg külön folytatjátok.

Ha ő is hajlandó rá , akkor párterápia, esetleg pszichológus, vannak erre technikák, hogyan fejleszhető egy kapcsolat, nem szégyen segítséget kérni !


Egyébként ha a férjed nem akar már többet, én (de ez én vagyok, kinek mi jön be) biztos belevágnék új dolgokba, tanulmányok, más munka, vagy önkénteskedés.

Én pl. kutyamenhelyen és kutyaoviban "dolgozom", előtte dajka voltam , én szeretek gyerekek között is lenni, akkor is ha nem az enyémek.

2019. márc. 1. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

8as vagyok, az lemaradt hogy egy gyerek vagy több gyerek után is eljöhet ez a hullámvölgy, nálunk egy gyerek után volt.

Aztán született még kettő. Köszönjük, jól vagyunk.

Azonkívül szerintem -legalábbis nálunk- az eleje volt húzós, a nem alvás, hiszti korszak, nehézkesen mentünk mindenfelé mikor még kicsik voltak stb. rész volt kemény, aztán mikor nagyobbak már sokkal sokkal egyszerűbb. (számunkra legalábbis)

2019. márc. 1. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5-os válaszolva érték egyet.
2019. márc. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A férjed mit szól ehhez?
2019. márc. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lehet legyőzni, csak megszokni és lassan kifutni az időből.
2019. márc. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!