Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több gyerekes anyukák, hogyan...

Több gyerekes anyukák, hogyan tudnám legyőzni azt a tulajdonságomat hogy rosszul esik illetve túlzottan érdekel más emberek beszólása a 3 gyerek témára?

Figyelt kérdés
3.babát várjuk ( már van egy fiunk és egy lányunk). Nem érzem hogy panaszkodnék vagy ilyesmi mégis lépten nyomon azt kapom ismeretlenektől is ahogy szóba kerül a harmadik baba (akik tudnak róla mert még nem látszik) hogy úristen a mai világba, meg 3 gyerek az rengeteg meg hogy fogok boldogulni velük meg milyen iszonyú nehéz lesz. Már annyira bele vagyok fáradva hogy állandóan kedvesen mosolyogjak ezen a témán meg hallagassam ezeket a dolgokat. Nemsokára itt a tavasz akkor már látszani is fog mások számára is hogy terhes vagyok, és előre rosszul vagyok a beszólásoktól. Hogy lehet erre visszaválaszolni? Még a közeli barátoknál vagy rokonoknál (nem sok van nagyszülők meg nincsenek is) tudom annak a számlájára írni hogy aggódnak értünk (bár nem érzem hogy lenne miért normálisan élünk, nem éhezünk, nem lóg a fejünk felett semmi közmű tartozás vagy bármi krízis helyzet) na de távolabbi ismerősök vagy idegenek hitetlenkedő fejcsóválására hogy lehet reagálni? Illetve miért nem érzik hogy ez tök bántó és sértő.
2013. jan. 28. 11:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Előszöris, sok boldogságot! Nagyszerű dolog a három baba. egyik ismerősöméknél hat gyerek van,és magyarok!!! értelmiségi szülők, én csodálom őket és nem leszólom,és ők még terveznek gyereket. Szóval röviden és tömören: Tojd le, hogy ki mit mond, senkinek semmi köze hozzá!!!
2013. jan. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj Te másokkal!

Kit izgat,hogy mit mondanak?

Nem ők fogják nevelni!

Legyetek nagyon boldogok!Ez itt a legfőbb lényeg!

Nekem pl egy 4 hónapos babám van,és még két gyereket szeretnék!:)

2013. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Valahogy unom magyarázgatni hogy nekem a szívem vágya a sok gyerek ( de egyenlőre 3ig gondolkoztunk) és a férjemnek is. Mintha valami bűnt követnénk el, úgy érzem.

Valami jó frappánsat úgy mondanék, nem bunkón persze csak így hogy kicsit kapjanak már észbe hogy nem bankot rabolni készülünk hanem egy újabb kis élet érkezik, nem értem az első gyerek vagy a második mivel "jobb" hogy arra persze nem szól senki semmit csak kedveset.

2013. jan. 28. 11:25
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekik abszurd, és ennyi.

Szerintem azért is érzel most így, mert várandós vagy, és olyankor szuper-érzékeny az ember.


Értem, hogy mit érzel, nálunk azzal volt spékelve a dolog, hogy két lányunk volt, és amikor vártuk a harmadik babát, vagy amikor bejelentettük hogy lesz, vagy amikor még meg sem fogant, csak mondtam, hogy tervezzük a harmadikat, már akkor az a szöveg jött, hogy "ja biztos, hogy legyen egy fiú is". Na már most ez is egy idétlen szöveg. Én egyszerűen csak nem foglalkoztam vele, ha olyan kedvem volt, azt mondtam, hogy 50% hogy lány lesz. És az is lett. :D

Amikor mondtam, hogy jön a harmadik lányom, akkor a legtöbb reakció az volt, hogy "nem baj, az is jó lesz", meg hasonlók.


Hát most már csak mosolygok ezeken.

Van három szuper gyerkőcünk!

És Nektek is lesz, sok boldogságot hozzá!!!

2013. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a saját helyzetéből indul ki, ők is, akik ilyenkor beszólnak. Egy részük félt, érzésem szerint a kisebbik fele, a többiek csak megszokták, hogy manapság panaszkodni kell, és a "nagy szegénység és önsajnálat" közepette nem fér bele a nagy család gondolata a hétköznapjaikba. Ők nem lennének képesek rá. Ti pedig igen, és így vagytok boldogok. Mi is 3-at szeretnénk (vagy 4-et, majd kiderül :). Én úgy gondolom, hogy ha beszól valaki, őszinte lennék és elmondanám, amit gondolok. Az, hogy ő nem akarja, nem képes rá, vagy kifejezetten rossz dolognak érzi, az egy dolog. Olyan dolog, ami engem nem érdekel. Ha sokat mondja, kifejezetten megkérném, hogy ne sértegessen, mert segíteni ijesztgetéssel nem segít. Max. felhúz. Mi így vagyunk boldogok. Nem nehéz, ha jó szervezőkészséged van, és boldog család vagytok. Sok örömöt és könnyű harmadik szülést kívánok neked!
2013. jan. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Általában mindenki magából indul ki. Aki azon jajong, hogy Úristen, hogy tartod majd el a 3 gyereket, az lehet arra gondol, mivel nem ismer titeket elég jól vagy közelről, hogy nektek is anyagi nehézségeitek vannak, mint "mindenki másnak" itt Magyarországon. Ak i8meg ismer, pl rokon, az meg azért mondhatja, mert úgy gondolja ő maga nem merne 3 gyereket bevállalni. Tehát nem foglalkozz te senkivel, mert csak tök fölöslegesen turbózod magad.
2013. jan. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
van egy nagylányom és egy kisfiam. Ráadásul "pimaszul" fiatal is vagyok,ahogy mondják és tervezzük a 3. babócát. Nem vagyok még kismama, de a legjobb "beszólás" amit eddig hallottam, ez volt: még jó, hogy nem a ti családotokba szülöm! És igaza volt. Aki ezt mondta, egy 4 gyermekes édesanya, nem dúslakodnak, de szeretetben élnek és a gyerekek is udvariasak, illemtudóak, jól neveltek. Nem éheznek, tiszta mindenük. Nem az a lényeg, hogy hány gyermeked van, hanem hogy ti vállaljátok-e és ha igen onnastól kezdve mindenki másnak k.u.s.s. Szívből nevesd ki az ilyeneket. Ti vállaltátok, ti szeretitek, ti fogjátok felnevelni. Tényleg nem szabad foglalkozni más véleményével!!!!! Miért idegesítenéd magad?? Boldog babavárást! :-)
2013. jan. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Az ilyenekre én is haragudtam. Nekem is három gyermekem van, és boldogulok velük úgy hogy a férjem messze dolgozik tőlünk és még sem félek a kihívástól. Szard le nagy ívben, hogy ki mit mond az a fontos hogy nektek jó legyen és ti akarjátok. Én mindig visszaszóltam az ilyeneknek, és különben is milyen világ van normális miért régen jobb volt amikor egy szobába nyomorogtak tízen is. Egyáltalán nem nehéz 3 gyermekkel boldogulni. Sok sikert a babákhoz
2013. jan. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne törődj másokkal,figyelj nekem is már sokan beszóltak,pedig nekem még csak 1 kisfiam van,sőt voltak emberek akik a babám születése után megjegyzéseket tettek.Pl: minek gyereknek gyerek(21 voltam),mégis miből tartjuk el(lehet nem keresünk havi 3-500ezret de azért ezzel nincs gond), tojáshéj a fenekükön van,mi az,hogy nem volt tejem,biztos önző dög vagyok(ezt apukám felesége mondta rám miután fiam 3 hónapos korában elapadt a tejem,megjegyzem nagy kínlódásokon mentünk keresztül a szoptatással kapcsolatban,volt osztálytársam beszólt,hogy biztos meghízom és kövér leszek,ja és biztosan véletlen felcsináltak(sosem voltam a mindenkivel összefekszem típus,és a barátommal már jó ideje együtt voltunk,mindig védekeztünk),ha megemlítettem,hogy 3-4 gyereket szeretnénk a későbbiekben,azt mondták,biztos segélyből akarunk élni,és hogy a karamell színű egyedeknek van sok gyerekük,meg éhen fogunk halni,és amúgy is -2 gyereknél többet szülni nem trendi,meg elhasználódott leszek.Tudom nekem is rosszul estek ezek a megjegyzések,de túlléptem rajtuk vagy frappánsan vissza szóltam,hogy ez csak rám és a páromra tartozik,vagy sepregessen mindenki a saját háza körül,vagy a nagy unalmatokban foglalkozzatok a saját gyereketekkel,vagy mindenki magából indul ki,illetve nem kérdeztem a véleményed ilyesmik.A ti életetek rátok tartozik, még a rokonok sem szólhatnak bele,szépen mond el nekik nem tartozol magyarázattal,van hol lakni,van mit enni,van pénzetek,van szeretet ezen felül ha 6 gyereketek is lesz is csak rátok tartozik.
2013. jan. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Igen a testvérem Svédországban él a családjával és azt el tudom képzelni hogy ő aggodalomból mondta, mondjuk tőle is rosszul esett ezt el is mondtam neki.

Ez hogy biztos azt gondolják hogy olyan rosszul élünk mint más hát nem tudom valahogy akik ezeket mondták nem úgy tűnik mintha rosszul élnének, sőt nem egynek csak 1 gyereke van és azt mondták is hogy annak az egynek max.2 nek kell megadni mindent és hát én majd hogy fogok MINDENT megadni 3 nak nyilván sehogy. Csak lehet hogy nem ugyanazt értjük a"minden" szón. Mindegy ebbe már nem megyek bele ez egy másik téma.

Én se kapacitálok rá senkit hogy miért nem vállal még 1-2 gyereket, mert úgy gondolom az ő dolguk.

2013. jan. 28. 11:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!