Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hülyeség az a gondolat hogy...

Hülyeség az a gondolat hogy kisgyermekkorban alapozom meg hogy felnőtten függő (cigis, drogos) lenne a gyermekem?

Figyelt kérdés

En pl a cigit alig birtam letenni. Vissza is esek néha.

A gyermekemnél kimondottan örültem, hogy semmilyen függősége nincs, nem kellett a cumi, az alvoka dolgait ugy cserélgettem ahogy akartam, bölcsiben plüss helyett autos képeskönyvet kellett hordani mert csak az nyugtatta meg ha nem vagyok ott. A gondozok is mosolyogták hogy tényleg ez hat :)


Azota ugye tud pohárbol inni, ma sincs semmi olyan amihez fixen kötődne. De reggel este kap mèg tejet cumisüvegből, amit fekve hawai-ozva tud inni, ha pl pont elfogyott es nincs itthinon, nincs belőle patàlia, ébred, vagy elalszik ugyanolyan jokedvvel.


Azon kezdtem gondolkodni hogy mivel én rendszeresen adok neki igy tejet, nem e kialakitok benne olyan fuggoseget tudatalatt (orális fixácio), amivel felnotten tudatalatt szinten egyfajta megnyugvast talàlna, azaz felnőtten hajlamos lenne pl a cigizesre (oralis fixácio ez is)


Vagy hülyeség? Csak mert en gyerekként az ujjszopast csak sulis korra tudtam elhagyni. Irto nagy önuralommal.


2019. márc. 7. 07:37
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Ekkora baromsagot reg olvastam.

Ez pont olyan mintha egy kisbabarol mondanank hogy o biztosan homoszexualis lesz mert nem ugy gugyog. Ezeket verd ki a fejedbol mert akkora egy okorseg hogy barki kinevetne

2019. márc. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség. Ennyi erővel mar a szoptatással kialakít az ember egy orális függőseget. Nem ettől alakul ki egyik gyereknél sem.

Engem pl anyam nevelt, aki nem dohányzott, én mégis cigizek. Erre nincs hajlam, kb kindenki kiprobálja legalabb egyszer.

A drogok pedig szerintem tarsasag függők is. Én soha nem probáltam, öcsem igen.

Egy plüss nem okoz függőséget, majd lesz más, mobil, vagy olvasás, vagy bármi. Minden felnőttnek van valami szokása.

Az, hogy kötődik egy targyhoz, nem baj.

2019. márc. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

A függöségnek szerintem ehhez semm köze nincsen.


Aki alkohol függö az nem az orális reflex miatt függö.

2019. márc. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Azt hiszem, pár éve egy Popper Péter youtube-on talált előadásban (aki türelmes, keresgélhet) hallottam azt a teóriát (nem tudom, honnan szedte, valami tudományos kutatásra hivatkozott), hogy a közös történelmi események, sok száz vagy csak emberöltőnyi szokások hogyan hatnak az egyénre. És sok példa között azt hozta fel, hogy az ősember gyereke valószínűleg a mai kisiskolás korig szopott, mivel kevés volt a táplálék (és az anyák egy törzsben valószínűleg közösen szoptattak). Ma meg ehhez képest nagyon hamar el vannak választva. És simán lehet, hogy a mai embernek ez hiányzik, és ezért van annyi orális fixáció a mai társadalomban: azaz sok dohányos, rágózó, folyton evő és folyton beszélő és hát az orális szex is divatosabb. Persze fogalmam sincs, igaza van-e -- és nem is a hosszú szoptatás mellett vagy a tápszer ellen kampányolva írom ezt -- csak érdekességképp, mert idevág. És ebből a logikából következően pont akkor lesz kevesebb eséllyel függő, ha nem kell valamit (anyát) tárggyal pótolnia. Ennek ellenére gyanítom a körülmények (van-e példa a családban, kortársi nyomás) és a személyiség (frusztrációtűrés, befolyásolhatóság) jóval többet nyomnak a latban.
2019. márc. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A gyermekem semmit nem hasznàl önmegnyugtatásra jelenleg. (Rajtam kivul)

Megfigyeltem, ha fel van kavarva, vagy "veszekedtünk", akkor sir es annyit csinal hogy az ágyba furja a fejét. Nem szorongat macikat, nem mesét néz, hanem "begubozik".vár rám, vagy jön hozzám ez utan.


Amugy a ferfiak felnott szexualis eletere ki is hat a szoptatas, illetve az anyaval valo babakori kapcsolata, lanyok mivel az anyjukkal azonosulnak igy rajuk nem, szoval azert vannak baba/gyerekkori dolgok jocskàn bizomyitottan is, amik megalapoznak felnőtt dolgokat.


Engem még a sirva hagyásos modszerrel neveltek, iszom is a levèt rendesen felnőve.


A gyermekemnel nem akarok elcseszni semmit.

2019. márc. 7. 09:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem a kérdésre válaszolok, hanem kérdezek. Említetted, higy iszod a levét rendesen még így felnőtt korban is annak, hogy babakorodban sírni hagytak a szüleid. Elmondod, milyen hatásait érzed ennek most így felnőtt fejjel? Minden érdekel, köszi. Sosem hagytam/hagyom sírni a gyerekeimet, érdekel, hogy mi történik azokkal a gyerekekkel, akiket hagynak sírni.
2019. márc. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Amugy a ferfiak felnott szexualis eletere ki is hat a szoptatas, illetve az anyaval valo babakori kapcsolata, lanyok mivel az anyjukkal azonosulnak igy rajuk nem, szoval azert vannak baba/gyerekkori dolgok jocskàn bizomyitottan is, amik megalapoznak felnőtt dolgokat."


Hát szerintem nem minden lány akar az anyjával azonosulni, en pl fejbe is lőném magam, ha olyan nemtörödöm, penzéhes, politizálo ezotériaba belebolondult ember lennék, mint az anyám, aki arra képtelen, hogy azért vegye fel a telefont, hogy a hogy létünkről érdeklődjin, de bezzeg ha kell valamk, akkor tudja a számunkat.


Amugy ez is pro és kontra. Van, aki a babakori dolgokra vezet vissza mindent, van aki nem. Vannak tanult dolgok, vannak személyiségi dolgok.

2019. márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A lányt ugy ertettem hogy anyaval azonosul, hogy a nemi identitasa az lesz hogy nő. A fiuknak lekell valni az anyurol ergo a szopizas okozta örömöt is kulon kell valasztaniuk a kesobb a nők adta örömöktol(nem kivahatja meg a sajat anyját a ket örömforrast kulon kell valasztania)igy alakul ki naluk az erzelemmentes szex is. Es apaval azonosulnak hogy ő is ferfi.

De mindez a neten. Nem is akartam igy belefolyni


A sirva hagyas pl folyamatos elnyomottsagerzest hozott folyamatos szeretethiany erzest, kapcsolatfuggőseget nalam, érvènyesulni nehezen tudok, de amugy is ugy neveltek hogy onallo akaratom nem lehetett, leuraltak. Nem csak a sirva hagyas mint cserbenhagyas ment nalunk. Bölcsibe beszoktatas nelkul bedobtak, a bölcsik ovik folyamatosan vtoztak koltozes miatt igy soha nem tudtam kozossegbe sem beilleszkedni, kesobb suliban sem. Aztan melohelyen is elnyomnak.

2019. márc. 7. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!