Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha egy anya figyelembe veszi a 4-5 éves gyereke véleményét arról, hogy szeretne vagy sem kistestvért?

Figyelt kérdés
Egy távolabbi barátnőm mesélte most, de én nagyon megdöbbentem. Mostanában gondolkodnak, hogy mégegy gyerek legyen és ő figyelembe veszi a 4 és fél éves lánya akaratát. Nem kezdenek újabb babaprojektbe amiatt egyelőre, hogy a gyerek egyértelmű nemet mondott. Meg azt mondta volt olyan, hogy a lányának egy ovis barátnőjének kistesója született és elmentek meglátogatni, majd otthon kétségbeesetten kérdezte a kilány, hogy "ugye nekem nem lesz kistesó, anya?". Emiatt szerinte egy kicsi érkezése nagyon negatívan érintené a lányt. Szerintetek ez normális dolog vagy kifogás?
2019. márc. 16. 09:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
28%
A legtöbb kicsi nem szeretne testvért
2019. márc. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%

Inkább kifogás.

Mellesleg, ha a mi első gyerekünk kétségbeesve olyat mondott volna egy babalátogatás után, hogy "ugye nekem nem lesz kistesóm?", akkor nagyon magunkba néztünk volna, mit rontottunk el, hogy így érez a gyerekünk.

Nálunk szinte ellentétes volt a felállás. Első gyerekünk nehezen érkezett, így elkönyveltük, hogy biztos nem lesz több. Kisfiunk többször mondogatta, hogy jó lenne egy kistestvér. Nem mondtunk rá semmit. Aztán egyszer csak - számunkra is váratlanul - megfogant a kistestvér. Kisfiunk öröme határtalan volt! Végig örömmel várta, noha igyekeztünk felkészíteni arra, hogy a kicsi miatt nem tudunk majd vele annyit foglalkozni, hogy a játékokon majd osztoznia kell, hogy előfordul, hogy a kicsi szétrombolja, amit ő épített stb. stb. Ennek ellenére örömmel várta, örömmel van vele, és nagyon-nagyon szereti őt a mai napig.

Szóval a nyitókérdésben írt anyuka-apuka nézzen magába nagyon mélyen, miért ilyen a kislányuk!

2019. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
28%
Egy 4-5 éves nyilván nem nagyon akar testvért, mert azt hiszi, akkor ő háttérbr szorulna. Nem szabadna, hogy a gyerektől függjön, nem érti ő még a dolgokat.
2019. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
68%

Hát szerintem ez a szülők döntése kell legyen. Aztán ahhoz érdemes a meglévő gyereket lelkesíteni, de nem kell engedélyt kérni vagy ha lesz, túl korán beavatni.

Szerintem náluk esélyesen valami panaszokat a gyerek feje fölött beszéltek meg, azt híve, hogy nem érti vagy nem hallja/érdekli, azért reagált így a látogatás után.

2019. márc. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
79%
Vannak dolgok, amik hiába vannak hatással egy gyerek életére, a világon semmi beleszólásuk nincs. Ilyen pl a válás és a gyermekvállalás. Épeszű felnott erről nem keri ki a gyerek véleményét
2019. márc. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
20%
Nem tartom problémásnak. Vannak született egyke gyerekek. Én is ilyen voltam. Imádtam egyedül lenni, nem bírtam ha belemásztak a magánszférámba és nagyon sok figyelmet igényeltem (bár ezek a mai napig megvannak:)). Ráadásul nem árt jó korán megtanítani a gyereknek, hogy a döntéseinek súlya és következeménye van.
2019. márc. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
32%
Én is tipikus egyke voltam, szerettem. A lányom is az, mi is gondolkodtunk talán 2x, hogy kellene, de elvetettük az ötletet. Mi megkérdeztük, szeretne -e, és nem akart. Mi úgy neveltük, hogy mindig, mindenben megkérdeztük a véleményét, tudta, a döntésének súlya lesz minden esetben. A mai napig megkérdezzük mindenről a véleményét, és ezt is tartottuk mindig normálisnak, hiszen Ő is a család része, egyenrangú fél.
2019. márc. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
55%

7!


Elég nagy baromság mindenben a véleményét kérni. Nem akar testvért, ti igen, akkor nem lesz. Nem -bírjátok tovább együtt, válni akartok, a gyerek nem akarja, hát nem váltok, inkább tönkre baxatok a életeteket. Költözni akartok, mert végre össze jött a pénz egy házra, a gyerek nem akar, hát nem koltoztok. Baromsag

2019. márc. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
30%

Nem érdekel, ki és mit gondol erről.


Nem tartom fontosnak a testvért. Én is felnőttem nélküle, a lányom is fel fog, lesz családja, ha meg nem, az ő döntése. 10/3 a normális testvéri viszony aránya átlag, ami lutri.

2019. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
32%
Olyan példákat hozol fel, ami nem aktuális. De én azt írtam, hogy megkérdezzük a véleményét. Nyilvan olyanokban nem dönthetett volna, de egy testvér nem egy válás kategória.
2019. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!