Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi pénz szükséges 3...

Mennyi pénz szükséges 3 gyerekhez?

Figyelt kérdés
A párommal erről beszélgettünk és kicsit össze is vitáztunk, mert szerinte havonta 200 ezer forintba kerül 3 gyerek, mondtam neki, hogy biztos hogy nem kell ennyi pénz, majd jött azzal, hogyha nagyobbak akkor biztos ennyibe kerülnek mert, jönnek hogy anya ez kell apa ez kell, erre mondtam neki, hogy nem kell elkényeztetni őket, de szerinte meg kell venni amit szeretnének (ő gyerekként mindent megkapott, ami szerintem egy gyereknek nem túl jó ha minden az ölébe hullik)
2019. márc. 17. 17:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Reális a 200 ezer ha abba benne van minden mármint a kaja,s suli,víz,villany stb,mi 300 ezerből 3-man szépen kijövünk, 3 gyerekre én azt mondom 450 a minimum.Nyílván lehet kevesebből is nyomorogni
2019. márc. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%

Három gyerekre: rezsi+étel+ruha+tanszer+különóra+szorakozas+játék

Szerintem a 200e kevés ezekre.

2019. márc. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
A 200 szerintem is reális. Persze ha mindent megkap, de nem mindenből a "legjobbat" (nem a 200.000 Ftos ájfon kell neki, hanem jó a 40.000 Samsung is).
2019. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

Egyáltalán nem kevés a 200 e. Az nem elkényeztetés, hogy normális minőségű kaját kapjanak, hogy minőségi cipőben járjanak ne a 2 ezer forintos kinaiban. Az sem elkényeztetés, hogy jarhassanak magán tanarhoz vagy tehessenek jogsit 17 évesen.

Sőt, még a telefon és laptop sem elkényeztetès. Persze nem kell évente a legujabb csucsmodell, de pár évente egy kozepkategoriasat venni teljesen normális.

Ha mindent osszeadsz, reális a 200.

Az elkényeztetés ott kezdődik, ha minden felesleges szart megkapnak, csak ki kell nyitniuk a szájukat. Ha ésszerű, hasznos dolgokra koltesz, akkor az is sokba tud lenni.

Meg lehet egyik hónapban kevesebb fizetnivalo van, de lehet következő hónapban mind a 3 beteg és egy vagyon a gyógyszer. Vagy osztalykirandulas lesz mindnek stb..

Ha nem akarod, hogy nelkulozzenek, akkor tényleg úgy kell belevàgni, hogy anyagilag megtehetitek, van elég plusz.

Tudom sokan minimálbérrel is felnevelik, de valljuk be az senkinek sem jó.

2019. márc. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%
200? Édes kevés. 200 inkább 2 gyerek minimum költsége.
2019. márc. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
Sok és 200 nem elég, legalábbis ahhoz a színvonalhoz amin én és a családom élni szeretnénk.
2019. márc. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%

Ez attol fugg hany evesek.

Kamaszoknal a 200realis, vagy talan meg keves is.

Kisgyerekekhez sok, mert nekik nem kell zsebpenz, enni se esznek annyit, sot tesok siman oroklik a ruhakat is egymastol, ebbol se kell igy annyit venni.

2019. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
41%
200 ezer kevés. Az azt jelenti, hogy a család kb. 330 ezerből él havonta, ami 5 főre igen kevés. Persze el lehet lavírozni vele, de minőségi ételekre, sportra, szórakozásra nem elég. Meg el ne romoljon valami, mert az váratlan kiadás, és nincs tartalék.
2019. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%

Annyira mégsem rontották el a párod szülei a nevelést, hiszen őt választottad.

Szerintem is kell a pénz, nem tudom, most hány gyereket neveltek (érzésem azt súgja, hogy max egyet), de egy gyerek is sokba van, a 3 pláne.

2,6,11 évesek a gyermekeink, hidd el, tapasztalatból mondom.

2019. márc. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
52%
Talán ovis korig elég. Utána kevés. Mondom ezt úgy, hogy 3 gyerekem van és 500e elmegy havonta. Igaz ötünkre, de a gyerekek még kicsik. Sulis, ovis, csecsemő.
2019. márc. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!