Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi pénz szükséges egy...

Mennyi pénz szükséges egy gyermek vállalásához? Érdekelnének a válaszok a kismamáktól, anyukáktól.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha első, akkor bútorra, szobára, babakocsira, ruhatárra, stb én min. 400.000-t mondanék. Ez így kb a legolcsóbb ágy, legolcsóbb babakocsi, egyszínű komód, pepco-s ruhák.


Utána havonta 40-50E-ből ki lehet hozni mindent.

2018. ápr. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Egyeni igenyektol es kiadasoktol fugg. Azt tudom leirni, nekunk mennyibe kerult:

Hordozokendo hasznaltan: 6000 ft

Csatos hordozo hasznaltan: 30 000 ft

Gimnasztikai labda altatashoz: 6000 ft

Ruhak: az elejen atlag havi 10 000 ft (ajandekba kaptuk)

Pelenka: moshato+eldobhato+reszidos EC-zes mellett: atlag havi 6-10 000 ft

Ikeas kiskad, etetoszek 9000 ft

Autoshordozo: 52 000ft (ajandekba kaptuk)

Esernyobabakocsi onnantol, hogy ult: 6000 ft


Ez volt, ami nekunk mindenkepp kellett. Babaöblöt, travel systemes mozeses babakocsit kihasznalatlansag miatt szinte vadiujan eladtuk.

2018. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%

Szinte mindent kaptunk

Bútort, kocsit hasznàltan vettük


Így

havi vitamin: 3-5000

Doki ha magán: 200e kb

plusz ha külön down egyéb vizsgálat ( prena, kombinált,integrált, nifty teszt) nekem kombinált 38e volt


Dokinak ha szüléskor akarsz adni vagy szülésznőnek


Az eszközök a csillagos ég: mellszívó, kiskád cumisüveg, sterilizáló, babahotdozó kocsiba.. stb stb


Kellettek ruhák nekem, pedig sokat kaptam ( de dolgozom, dresskódos helyen)


Ha szoptatod akoor havi 30-40 utána.. Majd ahogy nő jönnek a költségek újra.. Ruha csere, hozzátáplálás

50-60 ra nő.. Persze biztos kevesebből is ki lehet hozni...de nem mindegy mivel etetes abgyereket sztem

2018. ápr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 VeDi84 ***** válasza:
64%

7 hete szültem, így elég friss adataim vannak, de azért ez egyénenként nagyon változó.

Nekünk a baba cuccok (babakocsi, gyerekülés, bútorok, stb) nagyjából 350-be voltak. Nem a legolcsóbb, de nem is drága kategóriásak.

Ruhákat szinte alig vettem, örököltünk, így arról nem tudok nyilatkozni. Az a pár darab, amit vettem, azok "rendes" rucik voltak, nem kínai, így darabja belekerült 5-6ezerbe.

Terhesgondozás magánorvosnál havi 13ezer. Szülés 150ezer+50 ezer a szülésznő.

Jelenleg csak a tápszer van mint kiadás (ez havi kb. 5ezer), pelenkák és törlőkendők tömkelegét kapjuk ajándékba szerencsére.

Remélem tudtam segíteni!

2018. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%

Hol vásároltok anyucik???

Nekem pelenkára+popsitörlőre havi max. 15 ezer megy el pedig van, hogy még napi 9-10 pelenka is elfogy, DM-est használok.

2018. ápr. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

És 5-ös, csak ez az egy költséged van?

Egyébként liberóból se kerül többe ez a tétel.

De egy gyerek nem csak pelus és törlő.


Kérdező, nem a kezdeti költségek nagyok, hanem az, hogy ahogy nő egy gyerek, exponenciálisan többe kerül.

2018. ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de van olyan gyerek nélküli pár, aki 2 minimálbérből él vagy annyiból se, más meg fejenként keres nettó 400at, és az is kevés nekik. Szóval szerintem igény kérdése.
2018. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!