Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más anyuka is magányos?

Más anyuka is magányos?

Figyelt kérdés
Sokszor érzem magam egyedül, elhagyatottnak. Két kicsivel vagyok itthon, akik az életeim,viszont néha (sajnos egyre gyakrabban) egyedül érzem magam. Apa reggel elmegy dolgozni, délután ér haza, sokszor már sírhatnékom van. Más is van így ezzel?
2019. márc. 21. 23:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen! :(
2019. márc. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Krónikus felnőtt hiány, igen. Többek között ezért is jártunk játszótérre.
2019. márc. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%
Jartok programokra? Olyan helyekre ahol a gyerekek is jól érzik magukat, de van felnőtt társaság is?
2019. márc. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sajnos olyan helyen lakunk ahol se egy játszótér se semmi. Mindenért autóba kell ülni. Csak ha elmegyünk akkor meg a házimunka áll itthon. Szoktunk eljárni leginkább hétvégén mikor a férjem is itthon van.
2019. márc. 22. 08:20
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Aki játszótérre vagy parkba megy - és nem a szomszédba, pláne gyerektempóban - minden nap kétszer 2-3 órát (legalábbis az enyémeknek másfél-két éves koruktól már ez volt az igénye, hogy aludjanak, és nálunk meg kert nincs), annak is lenne mit csinálnia helyette otthon. :) Ha más nem, heti egyszer-kétszer szerintem valami programra elvihetnéd őket, és ha ugyanakkor mentek mindig, jó eséllyel ugyanazokkal találkoztok, és mind szerezhettek haverokat.
2019. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

4 évet voltam egy huzamban otthon a kis korkülönbséggel született gyermekeimmel. Valóban sokszor elhatalmasodott rajta a magány érzése...azaz elhatalmasodott volna, de nem engedtem.

Felőlem állhatott otthon kupacban a szennyes ruha, a piszkos edény (bár olyan nem volt, mert mindent gépesítettünk, pont azért, hogy ne kelljen a háztartással túl sok időt töltenem). De nem is töltöttem volna!

Eszembe nem jutott volna a négy fal között tartanom a gyerekeimet (és magamat) a háztartás kedvéért.

Kajarendelés, igény esetén takarítőnő, vagy heti kétszer pár órára segítség a gyerekek mellé, amíg kitakarítok, de ennél tőbbet semmi pénzért.

Mi rengeteget mentünk, bizony, beültünk a kocsiba, és mentünk. Egy idő után ismeretségekre tettünk szert, és már a többi anyukával és gyerkőccel bandáztunk.

A mai napig az egyik legjobb barátnőm pont egy ilyen játszóteres ismeretség. Nagyon szeretjük egymást, a gyerekeink pont egyidősek, együtt játszanak, közösen szilveszterezünk stb.

Menjetek, de rostokolj a háztartás mellett, mert az megvár, az élet viszont elmegy melletted.

Ráadásul a te mint anya kötelességed ingergazdag környezetet teremteni a gyerekeidnek, ami a házban és -ha van- az udvarban vajmi kevés van, egy idő után dögunalom a gyerekeknek is az otthonlét.

2019. márc. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

#6


...ne rostokolj... (elírtam.)

2019. márc. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Persze hogy magányos vagy ha minden nap otthon vagy és takarítasz. Ez csak rajtad múlik....
2019. márc. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ.
2019. márc. 22. 13:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!