Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kiprobalnatok ezt a kalkulator...

Kiprobalnatok ezt a kalkulatort (a gyerekek magassagaval, sulyaval kapcsolatos). Milyen eredmeny jott ki nalatok?

Figyelt kérdés

[link]


Eszerint nekem mindket fiam tultaplalt/tulsulyos. Kicsit meglepodtem, mert nagyok a korukhoz kepest, de szerintem nem koverek. Rendszeresen merik is oket az iskolaban, az orvosnal is, a kisebbiket masfel hete vittem egy teljes koru kivizsgalasra, mindent mert es nezett rajta az orvos. Nem mondta, hogy kover lenne.


Leirom a mereteket, de nagyon kivancsi lennel, hogy nalatok milyen eredmeny jon ki.


1. Eppen 7 eves fiu, 131 cm es 30 kg. A BMI szazalek 88 lett, ami tultaplalt.


2. Majdnem 6 eves fiu, 124 cm es 27 kg. 92% az eredmeny, ami tulsulyost jelent.


A kisebbik fiatalabb most valoban husisabb, mint szokott lenni, de ez nala tobbszor valtozik egy evben, mert ha barmilyen betegseget osszeszed, akkor hetekig alig eszik es 2-3 kilot is lead. Tavasszal mindig vekony, osszel erosebb.


Mindketto aktiv, az egesz csalad az, sportolunk, kirandulunk.


Szerintetek aggodnom kellene, vagy valtoztatni valamin?


2015. nov. 22. 09:51
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a lányunk adatait beírom 34% jön ki. Ő teljesen átlagos magasságú és súlyú.
2015. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
7%-os a kislányom, e szerint soványka, szerintem normális húsban van, nem kövér az tuti, de soványnak sem mondanám.
2015. nov. 22. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem BMI, hanem percentilis.

Mi ezt használjuk:

[link]

2015. nov. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3. Valaszolotol kerdeznem, hogy ezt a fajta kalkulatort hogyan kell ertelmezni?

Ezek lettek az eredmenyek:

A korhoz tartozo testmagassag percentilis >97th, a suly 95-97 kozott, a testmagassaghoz tartozo testomeg pedig 75-90.

Ez a fiatalabb fiam adataival.

De a nagyobb gyereknel is hasonloak jottek ki.

2015. nov. 22. 10:20
 5/20 anonim ***** válasza:

ott a kalkulátor alatt a link a magyarázathoz!

[link]


gyerekorvosok is a percentilist használják

2015. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Ok, koszi. Nem lattam a hivatkozast.


Megneztem mas sullyal es mindket gyerek -2 kiloval lenne 50-75 kozott, ami a kozepmezony. De a magassaguk meg epp ugy nagyobb az atlagtol, mint a sulyuk.

Mindegy, ezen nem izgatom magam tovabb.

Jol etkeznek, valtozatosan es jokat esznek, sokat is mozognak, formasak is, valamelyik orvos meg gondolom szolna, ha valamit rossznak latna.

2015. nov. 22. 10:35
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam és a nagyobbik lányom és a középmezőnyben van.

Kisfiam 7 éves, 126 cm és 24 kg, kislányom 4,5 éves, 106 cm és 17 kg. Ránézésre is ez a helyzet, bár a fiam kicsit soványka, de nagyon erős, szívós gyerek.

A kisebbik lányom a kalkulátor szerint súlyhiányos, és ez is igaz, most van kivizsgálás alatt, hogy miért nem hízik. Ő 2 éves, 85 cm és 10 kg.


A percentilis szerint is kb ezek az értékeik, ezt a táblázatot használja a mi doktornőnk is.

2015. nov. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nekem jó. Fiamnál 35, lányomnál 76. Lányom 14 éves és valóban kicsit nagy a popsija most. Szóval nekem működik és reálisnak látom.
2015. nov. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

7 éves fiam 37%, 3 éves lányom 50% a kalkulátor alapján.


[link]

Mi ezt használjuk.

2015. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Legutobbi valaszolo: azt meg lehet kerdezni, hogy milyen magas es hany eves a 7 eves fiad?
2015. nov. 22. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!