Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kicsit kipamaszkodnam magam,...

Kicsit kipamaszkodnam magam, mert lassan beleorulok. Mas is erzett ilyet? Hosszu lesz!

Figyelt kérdés

Elnezest az ekezetek hianya miatt.


2016 szeptemberebe kiderult, hogy a 4.honapban osszejott a kislanyunk. Hatalmas boldogsag, de melette befeszkelt az allando aggodalom is. 8 hetesen osszeestem, kiszaradtam, 14 hetesen vesegyulladasom volt, 17 hetesen mellhartyagyulladast kaptam. Ezek miatt az allando felelem ne hogy beteg legyen es melle mef ugye a genetikai vizsgalatok, hogy kisebb volt 2 hettel, mind-mind okot adotta nyugtalansagra. 2017 majusaban megszuletett 5 ora alatt makk egeszsegesen a lanyunk. Akkor meg azt hittuk... 8 hetesen vittuk csipo-koponya-hasi uhara. (Oka, hogy a csaladban orokletes vesebetgseg van, 2 fajta is). A mazlink, hogy idoben kiderultek a gondok, hogy ez a fajta uh, kedvezobben jott ki mintha csak 2-t csinaltatunk, gonsoltuk miert ne. Elmentunk azon a bizonyos napon, en magabiztosan ultem es vartam, hogy a szonografus kozolje, holgyem a gyeremeke makk egeszseges, de nem igy volt. 2 cisztat talalt a fejeben, az egyik agykamraja nagyobb volt mint a masik. Hatalmas sokk ert, bogve jottem ki. Annyit tanacsolt, hogy vigyuk el, neurulogushoz es javasolna a devenytornat is. Semmi valaszt nem kaptunk mitol es hogy lehet, persze a kisveseje egeszseges volt illetve egy kicai csipoficamon kivul mast nem latott. Egesz uton sirtam. Ragondolok most is a konny gyulik ossze a szemembe. Honapok mire idopontot kaptunk volna az esztks gyerek neurulogushoz igy megint a fizetoset valasztottuk, ott elmondtak, egyenlore semmi elterest nem latnak, szules kozben kapott egy koponya alatti verzest, de felszivodik, nincs baj max, tanulasi nehezsegek akadhatnak. Meg most sem nyugodtam meg, de lam nincs mit tenni, devenytorna. Addigra mi is eszrevettuk, hogy csak 1 oldalara furdul a masik feszes. Devenyes kozolte, hogy ha feleves kora utan derul ki csokken az eselye, vagy joval tobb ideig kellett volna jarnunk mint most, de semmi baj, idoben vagyunk helyre jon. Kozben annyi tunetunk volt, hogy a szaja gyakran remegett es idonkent a gyerek is. Hordtuk a devenyeshez, aki volt mar egy alkalomkor is tudja, milyen megterhelo mind a gyermek, mind a szulok reszere. Behozta a lemaradast, mar maszott, fordult beerte magat es a kontoroll uh-n osszesett cisztak voltak. Remeges szunt. Kezdtem megnyugodni. Eletvidam kislanyom van, aki nagyon eros, de en kevesbe. Felevesen leestunk a lepcson, agyrazkodasa lett, ra 3 honapra az agyrol esett le, megint agyrazkodas. Nyugalmam sehol. Hol szar anyanak tartottam magam, hol csak az aggodalom ami magaba keritett, elotte probaltam nem mutatni, de kivoltam es vagyok. A ferjem mellettem, de sokszor en tamogattam ot. Utana jottek a gyakori betegeskedesek, kez-lab-szaj fertozes. 3szori horghurut es a legujjabb, hogy folyamatosan felrenyel. Fulldoklik es felek, rettegek, hogy egyszer baj lesz nem tudok rajta segiteni. Surgossegi ful-orr-gegeszeten voltunk a mandulaja tultengg, elobb utobb kikell venni, de nem ez a baj, neurulogiara kell menni. Hetfon megyunk. Kivagyok, siras folytogat, de nem tudok sirni, csak gyengulok le, pedig erosnek kellene lennem, de nem megy. Furcsa dolgok vannak, amikre eddig legyintettunk, nem voltak gyakoriak, de lehet, hogy koze van hozza, megint elofordul a remeges es botladozik allandoan. Kivagyok, aggodok es nem tudom mit tegyek, mert ha ranezek egy eros, akaratos de eletvidam gyermeket latok, aki kivulrol nem beteg. Annyi mindenen, mentunk mar at es a lanyom erosebb mint en, pedig 2 eves lesz. Nem tudom, mi lenne a jo, hogy csinaljam, hogy vegre erot kapjak, tudjak sirni is, de erezze, hogy ram szamithat. Sokszor hagyom el magam, ugyan nem akkor mikor o latja, hanem ha alszik, akkor ulok es csak gondolkozok. Felek. Egyetlen gyermekem.


2019. márc. 23. 14:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%
Nézd, sok minden történik egy gyerekkel két év alatt, fura, hogy,minden kis nyavalyáját megjegyzed, elraktározod magadban, pl. hörghurut, ilyenek. Az agyát meg lehetne vizsgálni valami jobb képalkotó módszerrel, pl. mri, ha ez indokolt. Kicsit talán jobb lenne ha összeszednéd magad, a lányod csak 2 éves, nem tud magától intézni semmit, neked kellene, vidd el a megfelelő helyekre!
2019. márc. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Elsonek, teljes sztorit ha nem tudod ne itelkezz, meg te is jarhatsz igy. A lepcsonel a kutya a labam ala szalad a gyerek az olembe volt vedtem ahogy tudtam a masik, pedig kivedhetetlen volt, mert ejszaka szokott le az agyrol. A kisagy a mienkhez volt tolva es elol ki volt mar veve a 3 racs es elotte sose maszott ki.

Az, hogy valaeset tortenik meg az ember felti a gyereket, ha mellete vagy sem tudod mindentol megovni.


Masodik kommentelo, ahova tudom elviszem, a horghurutot azert emlegettem, mert 3 honap alatt 3szor volt es most jottunk ki belole ismet, friss az elmeny. Legrosszabb erzes, hogy nekem kell tartani magam, paromba a lelket, kozben meg vannak a kedves kozeli rokonok, akik allandoan az ordogot festik a falra. Sokan vannak, akiknek nagyobb bajuk is van, nekem csak ennyi, de epp eleg sajnos.

2019. márc. 23. 14:59
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Mi ugyan ezt jártuk végig igaz én nem estem le vele stb. Most 5 éves igaz diszgráfiás de semmi betegsége nincs. Az hogy ennyiszer volt beteg a gyereked normális majd ha ovis lesz, lesz még betegebb is! Hörgőhurut, arcüreggyulladás és hányás hasmenése volt a fiamnak egyszerre. Na ezt senkinek nem kívánom. Készülj fel ha közösségbe megy mindent szó szerint mindent elkap, minden baci haza visz te is elkapod lehet nem csak ő.

Diszgráfia fejleszthető.

2019. márc. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

De mik a furcsaságok, amik miatt aggodsz? Neurológus nem momdta, ha remegést láttok, akkor menjetek soron kívül, mert lehet epilepszia?

A mi kislányuknak rengeteg cisztája volt a fejebem, dévény mellett még rengeteg terápiaea járunk, baj van a látásával, mozgásával, értelmi fejlődésével, de csináljuk a dolgunkat, nem sírdogálok, mert az nem segít neki. Ne kerítsen hatalmába a félelem es figyelj rá jobban. Számomra sem a túl féltés kategoria, hohy 2 ágyazódása van a gyereknek és remegéssel nem viszitek orvoshoz, miközben tudjátok, hogy idegrendszeri problémája van.

Azt pl tudják, hogy a cisztakat, agykamra tágulatot mi okozta? Mr nem is készült? Mert agyi uh-val csak egy része vizsgálható az agynak. Hova jártok neurológushoz?

2019. márc. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem ne csak a lányodnak segíts, hanem te is kérj segítséget. Nem mondom, hogy egyből menj a pszichiátriára, de néha egy-egy pszichológusi konzultáció, vagy bármi- ami neked megnyugtatást, erőt ad jó lehetne.

Anyukám is ilyen túlaggódó típus- sokszor tényleg a végletekig mindenen aggódik. Elküldtük idén tesómmal őt egy természetgyógyász ismerősünkhöz, aki mindenféle energetikai kezeléseket meg lélekmasszázst stb- csinál. Még csak 2x volt- de már érezni a hatását, sokkal nyugodtabb, még ő maga is mondta, hogy milyen nyugodt mostanában.

Neked kell erősnek lenned, hogy a lányod dolgait kézben tudd tartani.

Nekem is 3gyerekem van- nálunk is voltak kisebb-nagyobb balesetek, mondjuk agyrázkódás nem volt, de többször ültünk a sürgősségin mi is, röntgen, varrás stb.

2019. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magad. Azon,ami a ti hibátokból adódott kimagyarázod,ami meg gyakorlatilag minden gyerek átesik pityeregsz. Legyél olyan erős,mint a kétévesed,ez a minimum és vigyázz rá jobban.

Amik a közösségben jönnek még cifrábbak lesznek. A lányomnak volt lepkehimlője, orbánc gyanúja, vagy 10 középfül gyulladása, mire kivették az orrmanduláját, toroknyulladása,meg kruppos lett mindez amellett,hogy 6 éves koráig autistának hitte mindenki, 7 éves koráig játunk fejlesztésre. Évekig szitre meg tsmt-re lovagolni,meg logopédushoz,aztán úszni, úgyhogy volt izgalom bőven. 10 éve vagyok gyik tag,de egy kérdést, sőt picsogást sem írtam ki ezzel kapcsolatban.

Tedd a dolgod és bízz benne,hogy elég lesz. Kitartást. Nincs itt olyan nagy gond.

2019. márc. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A felrenyelessekkel, tert vissza a remeges es olyan, mintha neha elveszitene az egyensulyat. Nem mondtak, hogy visszakell menni, a remegesre akkor, hogy elmulik. A gyerekorvosnak jeleztem azt mondta, hogy ezeknek nincs koze se az agyrazkodasnak, se az agyverzesenek. Nem kuldtek sehova. A gyerekorvosnak tibbszor jeleztem, hogy 1 eves kora elott meg nezzunk mar ra a fejere, mire megkaptuk a beutalot addigra bezarodott a kutacsa. Amint lattuk, hogy valami nem oke, vittuk a korzethez tartozo ful-orr-gegeszetre onnan surgossegivel utaltak be, onnan kuldtek tovabb a neurulogushoz, majus elejere kaptunk idopontot, mondtam de addig baj is lehet, a gyerekdokink intezkedett. Hetfon remelhetoleg kiderul. Akarhanyszor akarmit kerdezunk, barmivel kapcsolatban, sosem kaptunk erdemben valaszt. Legjobban talan, ami megfelemlit az a bizonytalansag es a tudtalansag. Mindig szaladok vele mindenhova rogton, anyam serelmezi, hogy tulaggodom, a masik csaladi reszrol, jon mert, hogy eltulozzuk, a haramdikrol jon mert hogy biztos epilepszias vagy asztmas vagy epp miket mondanak. Nem tudom, hogy azzal teszek-e jot, hogy elviszem mindenhova, vagy ha nem. Bar az, hogy nem viszem nem volt meg. A fuleszeten azt mondta a doktorno, a fuldoklasa oka lehet beidegzodes, gyerekdokinkat kerdeztem, hogy ha az azzal mit lehet tenni erre hat nem tudja. Talan azert akadhattam ki most ennyire, mert felek nehogy hetfoig baj legyen. Delutan egy kicsit setaltunk, kerteszkedtunk, feltoltott. De aggodok.
2019. márc. 23. 19:43
 8/20 anonim ***** válasza:
52%

Az aggodalommal szerintem meg is teremtheted a bajt.

Vonzás törvenye.


Gondolj szépre jora, mosolygos gyermekre, egészsegre, ez legyen a fokuszban.

Helyezd at a hangsulyt!

2019. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%
Gyerekorovos nem tud mr-re beutalót adni, ahhoz gyerek neurológus kell. Vidéken is csinálnak gyerekeknek mr-t, de jobban jártok, ha bp-en csináltatjátok. Egyrészt itt van elég gyerek aneszteziológus (ez vidéken gond, sokszor emiatt csúszik, hkgy nincs aki altasson), másrészt itt normálisan ki tudják értékelni, mert a gyerek mr-ek 4/5-ét a bp-i mr kutatóintézetben csinálják. Egyáltalán nem túl aggódás, ha egy idegrendszeri eltéréssel rendelkező gyereket elviszel remegés, egyensúly zavarok miatt szakorvoshoz, ez számomra inkább az alap. Azt sem értem, hogy miért nem rendeltek vissza titeket. Akiket ismerek hasonló vagy ilyen problémákkal, mind kontroll alatt vannak, súlyosságtól függően havonta, 2 havonta, fél évente vissza kell járni. Az okára egyébként rájöttek?
2019. márc. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én is estem el gyerekkel lépcsőn, sőt esett le ágyról is, de történtek vele más dolgok is, nem kell ezeket túlragozni. A baleset nyilvan attól baleset mert el lehetett volna kerülni. Ezért kár csesztetni a másikat és megjegyzéseket tenni.


Mikor ezt olvastam a múltkor-gyanítom te írtad ezt már korábban, vagy ha nem akkor van itt más is ugyanezzel a problemaval-az jutott eszembe hogy mintha kiesnének nála a reflexek, és ez nem jó. Igaz most sajnos sok ilyen történetet olvastam, és nagyon remelem tévedek, nem valami szörnyűség történik veletek. Mindenképpen menjetek utána, keressetek megoldást és kitartás. Sajnos csak ezt tudjátok csinálni. Menni menni menni, nyaggatni az orvosokat.

2019. márc. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!