Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagosan mennyit költötök a...

Átlagosan mennyit költötök a nagyobb gyermekeitekre egy hónapban?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ruházkodásra, kaja (menza) , suli, programok, zsebpénz, stb stb.

Csak kiváncsi vagyok, nekem fél éves kisbabám van, és most szinte semmibe nem kerül még, cicizik, a ruházata is olcsó, a játékok is.

Szeretnénk majd még tesót neki, de szerintem fontos az anyagi háttér is, így érdekelne, egy kisiskolás vagy esetleg nagyobb gyerek havi "ellátása" kinél mennyire jön ki :)


2019. ápr. 1. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat... már össze se merem számolni. Ősszel kapott egy rakat ruhát, amiket kinőtt, szóval vehetünk megint. Nasit azt kollektiven vesszük, nincs olyan, hogy ez az enyem az a tied.

Ha olyan gyorsan no majd, mint a fiam, sokat fogtok kolteni. Visszuk fejlesztesre, nagyresze ingyenes de van fizetos is, azt alljuk, szóval kajaval, ruhaval, vitaminokkal mindennel egyutt biztos elmegy csak a nagyra 40-50ezer kozott/ho. A kicsi lenyegesen olcsóbb havi tapszer az anyatej melle+pelus+positorlo+krem+ruhak kb 20-25ezer kozott. Valtozo... es ebben nincsenek benne a jatekok.

2019. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az lemaradt, hogy a nagy meg ovis, nincs zsebpenz, az etkezes is ingyenes.
2019. ápr. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Sejtelmem sincs!

De úgy őszintén, ki számolja ki, hogy egy tál spagettiből hány forintnyit evett meg a gyerek?

Ami fix kiadás, az 1200 bérletre, 1500 zsebpénz. A mobilja benne van a családi csomagban, egymást ingyen hívjuk. Néha töltünk rá 3000-et.

Ruha, kaja: attól függ, hogy mit veszel.

Azt tudom, hogy öten mennyiből jövünk ki minimum, de lövésem sincs, hogy ebből fejenként mennyi jut egy-egy gyerekemre.

2019. ápr. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Forintban nem tudom, de minden hónap változó. Zsebpénzt hetente kap mert a fzet~s is hetente van. 5 fontot kap, az bőven elég arra amire neki kell, de akár hányszor sétálunk mindig megduplázza mindig talál pénzt :D ruhára nem költünk sokat a primarkban vásárolunk és egy póló 2,5 font de most minecraft őrülete van azok is nagyon max 5 font. Nadrágot ha 3mat veszek neki 10font. Bugyi vagy alsonadrág 7font. De ezek ugye nem olyan dolgok amik minden hónapban annyira nagyon kellenek mert már így sem tudom hova tenni és úgy is mindig azt veszi fel ami legfelül van a fiókban. Cipőt is 3 havonta kell max venni arra viszont nem sajnáljuk a 30 fontot sem mert azt sokat használja és ne menjen tönkre a lába. Külön tusfürdője van azt 1 hónapban 1x veszek nagybevásárláskor samponnal együtt és az 5 font. Fogkefét és fogkrémet is 3 havonta veszünk újat. A fogkeféje elektromos de arra is csak 1 fontot kell kiadnunk a fogkrémet meg kapjuk a védőnőtől. Ha valami különleges vitamint szeretne az is 3 font mert amúgy az is ingyen van. Összesen 1 hónapban talán nagyon max olyan 50 fontot költünk rá :)
2019. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
9%
Az lemaradt bocsi, hogy kevesebbet mi t otthon a családi pótlék.
2019. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állami suliba jár 12 éves fiam. Osztálypénz havi 3000ft, foci edzés havi 12000 ebben benne van az utazások meccsekre, ruhák is.

Heti 2 matek, angol 1500ft/óra

Zsebpénze nincs ezt vele beszéltük meg. Ő azt mondta gyűjteni szeretné valamilyen nerf járgányra nyárra.

Ruhát szinte hetente veszek de pl egy pólót vagy pulóvert mikor mit látok jó áron. Cipője kettő iskolás van amit váltogat, egy ünneplős pluszba. Focira van több is neki.

Nagy kiadás most márciusban voltak a foci csapattal 8 napot külföldön edzőtáborban. 50 ezer volt az utazás napi 4x étkezés és egy nasi pl fagyi vagy bármi amit 5eu értékben. Akkor kapott még 50 ezer ft értékben eurót költőpénzt.

2019. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!