Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 39évesen szülni veszélyes?...

39évesen szülni veszélyes? Nem lesz fura a gyereknek nagyobb korába, hogy idősebbek a szülei?

Figyelt kérdés

2018. okt. 9. 17:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
58%
Hát ez semmiképpen ne tántorítson el.
2018. okt. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
25%
Már bocsánat, de sztem ne vállalj gyereket. Én szüleim is nagyon későn, egykén szültek, nagyon rossz volt őket igen hamar elveszíteni, máig vannak miatta szociális problémáim..
2018. okt. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
37%

Nekem 40 évesek voltak a szüleim, amikor megszülettem és elég kiábrándító volt, amikor az iskolában azzal cikiztek az osztálytársaim, hogy az anyám úgy néz ki, mintha a nagymamám lenne. Meg van 2 idősebb tesóm, az egyikük 20 évvel idősebb nálam és pár éves koromban elköltözött, szóval a nagy korkülönbség miatt, meg mert nem együtt nőttünk fel, abszolút nincs köztünk ilyen testvéri kötelék.

Aztán visszatérve a szüleimre, alapból nem voltak ilyen kimozdulós, kirándulgatós emberek fiatalabb korukban sem, de tesómék mesélték, hogy amikor ők voltak kisebbek, legalább egy hónapban egyszer-kétszer elmentek valahova, legalább egy gyorsétterembe enni, vagy valami. Na most miután én megszülettem, már az is túl fárasztó volt nekik és soha sehova nem mentünk együtt. Ha hazaértek a munkából, csak beültek a tv elé és ott ültek estig, hozzájuk szólni sem lehetett.

Ráadásul 45-50 éves korukra belefáradtak a gyereknevelésbe szerintem, a gyerekekkel való foglalkozásba, ezért sose ültek le velem itthon mondjuk tanulni vagy játszani. Általánosban nagyon rossz tanuló voltam emiatt, mindig csodálkoztam, amikor a többiek mesélték, hogy a szüleiknek felmondják a leckét, meg segítenek nekik a háziban, stb. A tanárok is mindig csesztettek amúgy, hogy miért nem mondom fel itthon anyáéknak, amit megtanultam, de konkrétan hozzájuk szólni se mertem, mert már elkezdtek idegbeteg módon üvölteni, hogy mi kell mán megint, miért nem bírom őket legalább egy kicsit nyugodtan pihenni??? Szóval valamennyire kihatott a tanulmányi eredményeimre is, csak akkor tanultam meg így egyedül tanulni úgymond, meg magamnak beosztani az időmet, mire gimibe mentem.

És most 20 vagyok és fura látni, hogy más velem egykorú ismerőseimnek milyen fiatalos szüleik vannak, ehhez képest nekem anyám már nyugdíjas és apám is pár éven belül az lesz. A korosztályomból más emberek, mire eljutnak odáig, hogy családot alapítsanak, a szüleik még mindig viszonylag fiatalabbak, 45-55 év körüliek lesznek, én meg abba se vagyok biztos, hogy ha lesznek gyerekeim, a szüleim látni fogják még őket.

Én ha teherbe esnék ennyi idősen, mint ahány évesen anyám esett teherbe velem, tuti elvetetném, nem akarnék csórinak ilyen gyerekkort, mint az enyém.

2018. okt. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
74%
Nem lesz fura. Manapsag 30 ev korulre esik az elso gyermek szulese. Nem leszel kiugro a mezonyben.
2018. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%
Azért a 30 meg a 39 év nagyon nem ugyanaz... és igen, egyre több olyan nő van, aki 40 évesen szül. Aztán csodálkoznak, hogy megdicsérik az utcán, hogy "milyen szép kisunokája" van...
2018. okt. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
64%
Nem veszélyes. Anyukám 40 évesen szülte meg a kistesómat aki most 1 éves. Semmi bajod nem lesz... Van egy osztálytársam akinek idősebbek a szülei, és ugyanolyan boldog mint a többiek. Ja, és elvileg a szüléstől meg is fiatalodnak a hormonok.
2018. okt. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez abszolút emberfüggő! A kisöcsém 12évvel fiatalabb nálam, igaz féltesó apukám új házasságából, de hatlmas szeretet van köztünk:) anyukája most 40éves, apukánk 49, de állandóan csavarognak, apa és az öcsi közös sportot űz, így együtt versenyeznek. Sőt!!! Szeretnének az elkövetkező 1-2évben még egy kistesót. Fiatalosak, egészségesek, imádják a gyereket, engem is és tuti, hogy ha lesz, a kistesó is a szemük fénye lesz.

Az a szülő, aki fiatal korában is havi 1-2szer ugrott egy a gyerekkel egy gyorsétterembe, mint program, nem azért nem jó mozdul ki most, mert idősebb, hanem mert régen sem tette.


Azon múlik, milyen emberek akarnak gyereket vállalni. Van 28éves szar szülő is meg 65éves csúcsszuper is:)

2018. okt. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
81%

Ez még a legkisebb baj. Ha mindenki más megteheti, hogy szül ( pl. tinédzserek, öröklődő betegségben szenvedők, fogyatékosok, rokonnal házasodók, egyedülállók, segélyből élők, HIV pozitív betegek, stb...) akkor te miért ne tehetnéd?

Az nem ciki meg fura, amikor a gyereknél alig idősebb a saját anyja? Csak ha idős? Meg amikor nyolcan vannak testvérek, az se fura? Hagyjuk már...

2018. okt. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Azért ezt nem lehet időzíteni, elég sok feltétele van.

Többen szültek már 39 évesen, és mint bárki más, élnek és virulnak. A gyerek meg hozzászokik, hisz évtizedei vannak rá.

2018. okt. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
35%

Inkább a veszélyekkel számolj, a miénk sajnos félig autista lett. Mondjuk nem tudom mennyire számít a korba, hogy a párom 39 évesen szülte meg, de nagyobb mindennek a rizikó faktora... 41F

Egyébként meg apai ágról én is késői gyerek vagyok, nem volt vele gond, bár sokszor nézték a nagypapámnak Édesapámat.

Annyi, hogy az unokára már nem nagyon tudnak vigyázni.

2018. okt. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!