Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szeretnék még egy gyereket!?

Nem szeretnék még egy gyereket!?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy igen. Tudom,hogy ez változhat.

Mindig is két gyereket akartam, ahogy párom is.

De jó ideje erősödik az érzés, hogy én nem szeretnék még egy gyereket. Másfél éves a lányom. Párom sokszor beszél arról, hogy ha majd lesz kisteso, ha majd négyesben leszünk.. Télen ő már szeretné, ha elkezdenenk kistesóra "gyúrni"!

Gondoltam várok, hátha ez változik bennem addig.. De ha őszig nem változik, beszélek vele erről. Addig nem szeretnék, feleslegesen nem szeretném ezzel traktalni.

Volt így valaki?

Szerettük volna őt nagyon, 2 év volt mire sikerült teherbeesni.

En nagyon nehezen éltem meg az első pár hetet és a mai napig nehéz h nincs már az a nagy szabadság.


Szerintetek ez váló ok lehet, ha a másik nemtudja elkepzelni hogy ne legyen negytagu a család!?

Köszönöm.


2019. ápr. 3. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is olyan, hogy "válóok" nincs, ha valaki nem érti jól magát egy kapcsolatban, akkor elválhat minden különösebb ok nélkül!

Ettöl függetlenül, ha a párod amiatt elhagy téged meg a közös gyereket, csak azért, mert te nem akarsz még egyet, akkor ott vele igen komoly bajok lennének,.

2019. ápr. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Amikor az én lányom volt másfél éves, én sem értettem, hogy a környezetemben hogyan lehet, hogy lányommal egyidős ismerősöknek, barátoknak már csaknem megszületett a 2., de minimum úton volt. Aztán az én lányommal is könnyebb volt és utána már nagyon akartam, hogy legyen tesó. Nehezen is jött össze, sokat vártunk rá nagyon, de most nagyon örülünk, hogy lesz mégegy.

Hogy válóok lehet-e, azt nem tudom, férfiak általában rugalmasabbak gyerekkérdésben (főleg,ha kevesebbről van szó, mint többről).Ha úgy érzed év végén is, hogy ezt mégegyszer nem akarod, akkor beszélj vele. Ha látsz rá esélyt, akkor halasszátok pár évre a dolgot.

2019. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Csak másfél éves. Én mikor másfél évesek voltak a gyerekeim, MÉG nem vágytam egy újabb babára, hisz még a meglévő is baba volt. Változhat ez valóban. De nem mindenkinek való a több gyerek, ez is tény. A szabadsággal kapcs pedig értem én, mit mondasz, de gondolj bele abba is, hogy akinek van testvére, az jól eljátszik vele. De akinek nincs.... az folyton a szülein akar lógni és rengeteget tud unatkozni. Pl"na gyerekek, apa és anya most fél órát beszélget, addig játsszatok valamit ketten"-sima ügy. Na ezt próbáld az egykével!
2019. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 grafno ***** válasza:
59%
Tesómnak is egy gyereke van és egész nap hozzá-viszi és játszik vele estig mert a gyerek mindig uncsizik. Jó ha 2van. Ha megvannak normális eletkorulenyek stb...
2019. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Egyrészt: van időd dönteni. Ez csak a mai hisztéria, hogy ha két évnél több van a gyerekek közt, akkor mindenki retteg, hogy nem fognak közel állni egymáshoz. Köztünk öt év van a tesómmal, anyukám és a tesója közt nyolc év, mégsem ment a testvéri kapcsolat rovására.

Másrészt: az első pár hét, ami nehéz, gyorsan elmegy. Az első, pici babás hónapokat leszámítva a szabadságod nem lesz kevesebb, mint amennyi most is. Nagyobb korban meg jobban lefoglalja egymást két gyerek, mint egy.

Harmadrészt: kizártnak tartom, hogy a párod emiatt elválna, nyugodtan legyél vele teljesen őszinte. De szerintem fogod te még akarni azt a 2. gyereket, csak most elriaszt, hogy sok a feladat a kicsivel. Várj még, és ez enyhülni fog.

2019. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Normális családnál nem váló ok.

Mond meg a párodnak, hogy ennyi volt a limit, oszt csókolom.

2019. ápr. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Amikor 1,5 évesek voltak a gyerekeim, meg en sem akartam kistesot, akkor meg ok is babák voltak. Kb 2 eves koruk körül jott az érzés, hogy szeretnek megegyet babát.

Úgyhogy meg van esely hogy nálad is fordul a dolog, de ha nem, az is normális, csak le kell ulni megbeszélni a paroddal.

2019. ápr. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Páran csak arról írtatok, milyen jó a tesó. Oké, de én nem kérek ilyesmi mondókákat, köszönöm.


Minden választ köszönök. Persze, ha emiatt elhagyna az elég érdekes indok lenne vagyis na.. De ebbe is bele gondoltam.

:/ remélem változik bennem ez az érzés.

Köszönök minden választ.

2019. ápr. 4. 08:16
 9/10 A kérdező kommentje:
!?
2019. ápr. 4. 11:45
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha látnád milyen alakom van és tudnád a nevem, nem irtad volna ezt.. 😅
2019. ápr. 4. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!