Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért ennyire mások az ajánlás...

Miért ennyire mások az ajánlások minden országban?

Figyelt kérdés

Elgondolkodtam mivel nekem is van babám. Külföldön lakunk. Pl a hozzátáplálásnál én követem a magyar hozzátáplálás táblázatot de a védőnőm szerint még nem kellett volna bevezetnem a glutént 6 hónaposan. Sok mást is másképp mond mint a táblázatban van.

Másik a cumi. Hogy az nem jó, nálunk szinte minden baba szájában van.

Persze a bébikomp amiről azt olvastam hogy káros, itt szinte mindenki azt használja.

Van még sokminden más is de egyelőre ennyi jut eszembe. Mit érdemes követni, vagy hogy lehet ennyire más? Hisz a babák ugyanolyanok. Nem értem.


2019. ápr. 4. 13:48
 1/8 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk is évről évre változik.

6 éves a fiam, nála még kezdhettem 4 hónaposan a kóstoltatást, 6 hósan a glutént. Ma már nem lehet 4 hósan kóstoltatni...

A cumival meg jól megszenvednek a magyar anyák is leszoktatásnál. Nekem azt javasolták, ha lehet ne is szoktassam rá.


Mit érdemes követni? Kb a megérzéseidet. Itthon is van millió hozzátáplálási táblázat, meg javaslat erre-arra, nem kell ahhoz külföldre menni.

2019. ápr. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahány ember, annyi félét mond.

Barátnőmmel ugyanabban a városban lakunk. Más a védőnőnk és más a gyerekorvosunk és mind a 4 ember mást tart jónak. Hallgass a megérzéseidre és a babád reakciójára, sokkal többet érnek, mintha 26 táblázatot átolvasnál.

2019. ápr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy dokumentum film, ami pont erről szól.

Babák - Az első év [link]

4 kisbabát követnek végig életük első évében, a világ 4 különböző pontján. Van amelyikkel babajógára járnak, meg Mozartot hallgattatnak vele, van amelyik egy sátorban születik és kecskeszarban nő fel.

Tudod milyen különbségek vannak a babák fejlődésében egy év után? Semmilyen :)

2019. ápr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%

3- asnal a pont :)


Én is külföldön lakom, ismerőseim barátaim és az itteni kérdések alapján azt látom , hogy otthon minden túl van hisztizve. A hozzátáplálás, levegőztetés meg minden , sokkal lazábban kellene venni a dolgokat.

Az meg ugye hivatalos statisztika, hogy Magyarországon a legnagyobb az öngyilkosok aránya, az alkoholistak aránya, és a legkevesebb a várható átlag életkor egész Európában.


Kérdező, a józan eszedre hallgass, nem értem amikor valaki otthon az egy hetes babát napi 1 percre viszi ki a levegőre, persze minden gyerek folyamatosan beteg. Ellenben Svédországban ugyanúgy az egy hetes baba már egész nap kint alszik a 0 °-ban. És nem betegek a gyerekek, ennyit erről.

2019. ápr. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A bébikompról mi a véleményetek?

Mi kaptunk egy ajándékba ami 6+-os. 7 hónapos a lanyom és gondoltam kipróbáljuk. Nagyon szereti, de csak azt a napi 20-30 percet van benne amíg megfőzök. 7 hónapja nem tudtam normálisan megfőzni... Ez bevált. De tényleg ennyire káros az a napi 20-30 perc? Mert akkor természetesen elteszem!

2019. ápr. 4. 15:50
 6/8 anonim ***** válasza:
40%

Nezz Amerikai vlogokat, használják a bébikompot, még nem halt ki Amerika , és ugye nem ott tartanak ahol mi sem egészségben, sem átlagéletkorban. Semmi baja nem lesz napi 30 perctől!

A mértékletesség a titok. Én Nyugat Europaban lakom itt is használjuk a bébikompot és, 80 millióan vagyunk az országban.

2019. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálásról:

Azért más, mert amit itt szokás enni, más, mint mondjuk Finnországban vagy Ausztráliában. Előbbieknél a babák hamarabb kapnak halat, hiszen amúgy is azt szokás enni, míg utóbbi helyen mondjuk avokádót adnak, amikor itt még korainak tartjuk. Eltérő népek eltérő kultúrával, és elterő természeti környezettel, ami szintén hatással van az ember etkezési szokásaira.

2019. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem úgy látom, hogy annyira más lenne.

Máshol is vannak szuperanyák, akik mindenkinél mindent jobban tudnak és csinálnak.

Itt is sok gyerek cumizik még ovis korában is.

Babykompra sokaknak nem is tellik, így "káros".

Hozzátáplálás meg már elavult, ezt sokan tudják. Még mindig a reszelt almát nyomatják elsőre.

Legyen egy terved, és a gyereked igénye szerint módosítd.

2019. ápr. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!