Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hogyan döntötte el, hogy...

Ki hogyan döntötte el, hogy legyen 3. gyerek vagy ne?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most vagyok terhes a 2. gyerekünkkel és mindig azon gondolkodom, hogy legyen-e 3. gyerek majd x év múlva vagy ne legyen. Egyszer úgy gondolom, hogy majd 4-5 év múlva jöhetne még egy pici máskor meg úgy érzem, hogy elég lesz a kettő... Akik voltak, vannak hasonló helyzetben hogy tudtak dönteni?
2019. ápr. 14. 12:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Előbb legyen meg a 2... Majd utána agyalj ezen!
2019. ápr. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Volt 2 fiam. Szerettem volna egy kislányt, meg anyagiakba is belefért a 3. Gyerek. Így lett még egy fiam. :)❤😊👼
2019. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Mi nem döntöttünk. Másodikra ikrek lettek
2019. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
68%
Nem kaptam lehetőséget a döntésre...másodszorra ikreim lettek. De ha lett volna döntési lehetőségem, soha nem vállaltam volna harmadikat. Két gyerekkel mindent meg lehet csinálni egyedül is, hárommal szinte lehetetlen...
2019. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekunk elsore lettek ikrek. Masfel evesek meg csak, de maris tudjuk 100%-ra hogy nem lesz 3.😀😂
2019. ápr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Őszinte megbeszéléssel. Talán 1x fordult meg a fejemben, mikor a naggyal itthon voltam, hogy jöhetne még 2 tesója, aztán közben kiderült, mennyire embert probáló feladat ez. Így csak 5 év múlva jött a tesó.

Nem akarunk több gyereket, mert 33 fölött nem szülök, a masodik terhességem megviselt, és alig vártam a végét, minőségileg 2 gyerekre tudunk odafigyelni, és 2 gyereknek tudjuk megalapozni a jövőjét. Nekünk így jó, ráadásul a tapasztalatom az, hogy 3 gyereknél 1 mindig kimarad. Mi pl az öcsémmel nagyon jól elvoltunk, a lány tesónk mindig kiszorult. Vele nem is olyan a kapcsolatunk, mimt egymással. Ő csak van nekünk és kész. Monsjuk lehet azért, mert anyánk mimdig kivételezett vele...

2019. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%

;) hat igen... Mindenki megvalaszolta a kerdest 😂😂

(en sem fogom...)


Elsovel ertek 1et. Meg elobb legyen meg a 2 aztan majd meglatjatok.

2019. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
Mi úgy, hogy ez első terhesség végén lett egy csomó komplikáció, következménye egy időre, retardációval született baba (szerencsére egészséges). Másodiknál azt mondtuk, hogy amennyiben sikerül a terhességet komplikációmentesen, idegeskedés nélkül, nyugiban végigvinni, lesz harmadik. Nos, jöttek ugyanazok a komplikációk, az utolsó másfél hónap stressz és idegeskedés, ugyanúgy retardáció, bár kisebb mértékű, mert jobb dokim volt, és észrevette időben. Szerencsére a baba itt is egészséges. Így eldőlt, nem lesz harmadik, nem merjük vállalni a terhességet. Elsőre a szerencsén múlt, hogy nem lett gond, másodjára a dokim odafigyelésén, illetve mindkettőnél számított, hogy csak a harmadik trimeszterben jöttek a bajok. Ha a harmadiknál babánál előbb int be a szervezetem, könnyen lehet, hogy nem lenne ilyen vidám kimenetele. Szóval nem vállaljuk be.
2019. ápr. 14. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is 4-et akartunk. Az első 4 hónapos korában meg is fogant a második, 13 hónap van köztük. Imádom, sosem csinálnám másképp. A kicsinek van egy elvileg kinőhető, de komoly betegsége, azt beszéltük a férjemmel, hogy amint azt mondja a doki, egészséges a kicsi, jöhet a következő. 😊
2019. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon szerettem volna, de nagyszülői segítségem nincs, férjem is messzebb dolgozik, így a 2-vel meg tudom oldani a mindennapokat. Ha lenne még egy kicsi, kb pont mire a nagy sulis lesz, nem lenne időm egyikre sem kb. Most már nyáron tudunk menni a gyerekekkel is strandra, 3kicsi gyerekkel egyedül nem szívesen mennék. Így sajnos nem lesz.
2019. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!