Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekülésnél ami isofix-es,...

Gyerekülésnél ami isofix-es, azokat be lehet rakni simán bekötősbe, vagy azok csak izofix-es autókhoz vannak? Esetleg van vegyesen is?

Figyelt kérdés
Két autónk van, egy izofixes a páromnak, egy sima nekem. Alapvetően én szoktam hozni-vinni a babát, de lassan vennünk kell új gyerekülést, olyat szeretnénk, ami 9-36kg-os. De nem értem, most ami izofix-es, azt csak az ő kocsijába lehez rakni, vagy azt az ő kocsijába IS meg az enyémbe IS?

2019. ápr. 22. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van olyan isofixes, amit be is lehet kötni, de pl. a miénk az pont nem olyan volt, emiatt új gyerekülést kellett vennünk, amikor lecseréltük a kocsit és kiderült, hogy nincs benne isofix.
2019. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mi kocsink nem isofixes, de van egy isofix talpunk, amit be lehet kotni es letámasztani a padlora. Ebbe a talpba rogzul be a gyerekules.
2019. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Van olyan ami csak isofixes és van amit mindkettő módon be lehet tenni. A miénk csak biztonsági öves, mert ami isofixes is volt ebben a kategóriában, azt nem lehetett menetiránnyal háttal is kötni. (Beesafe)
2019. ápr. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

A miénk is besafe. 0-18-as, mindkét irányba köthető. Besafe izi combi. A miénket csak biztonsági övvel lehet kötni, de talán az újabb verziókat már vegyesen is.

A Cybex pajzsos ülései (juno, pallas) szintén köthetők biztonsági övvel, de mivel csak isofix-szel lettek tesztelve én végül nem mertem bevállalni, pedig bele is próbáltuk a gyereket. Hordozónk Cybex van bázistalppal, ami vegyesen köthető, nagyon jó teszteredményekkel, nagyon felhasználóbarát, de egy évig tudtuk használni, pedig az én fiam vékonyka és nem is égimeszelő. Végül hosszra és nem súlyát nőtte ki.

2019. ápr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Römer ülések rögzíthetők mindkét módon. Nekünk 9-18-as van (szerintem jobbak a kisebb mérettartományt biztosító ülések), de most megnéztem, a többi is rögzíthető biztonsági övvel.

DE!

Ezek elsősorban isofixre lettek kitalálva. Az én kocsimban a biztonsági öv olyan bizonytalanul fogta, hogy inkább vettünk külön egy isofix nélküli ülést (Recaro). Az bezzeg szinte mozdíthatatlanul simul bele az ülésbe. És ráadásul nem kell ki-be pakolászni a két autó közt, attól függően, épp kivel van a gyerek.

2019. ápr. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Chicco seat up 0-25kg gyerekülést isofixel és az autó saját övével is beköthető!

ADAC tesztje van!

2020. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!