Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem apai ösztön van, akkor...

Ha nem apai ösztön van, akkor mi az, hogy a férfi normál esetben ugyanúgy szereti a gyerekét mint az anyuka?

Figyelt kérdés
Mármint belénk nőkbe bele van kódolva, hogy szeretjük, óvjuk a picit, de a férfiakba nincs. És ők se kötelességből csinálják. Mikor a miénk megszületett a párom azóta imádja, szinte nem is ismerték még egymást így nem idővel kialakult szeretet volt. Akkor mi ez ? Mármint az állatoknál a hímeket nem érdekli a kölyök akkor az embernél a férfiakat miért érdekli a saját gyereke? Oké, tudom, civilizáció, mindenkinek megvan a saját családi, de normál esetben a férfi is ösztönösen szereti a gyerekét, nem?
2019. ápr. 24. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
44%
Igen, normális esetben ez így van. Tény azonban, hogy az apai kötődés teljesen más természetű, mint az anyai. A különbséget én abban látom, hogy a (normális) anya saját maga fölé helyezi a gyermeket, akár az életét is gondolkodás nélkül feláldozná érte, míg az apa a legfontosabb "tulajdonaként" tekint a gyermekre, akiért felelősséggel tartozik, és pont hogy nem áldozhatja fel magát, mert akkor a gyermek egyedül marad.
2019. ápr. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem van apai ösztön. Ugyanúgy szerette már az első pillanattól kezdve, ahogy megtudta, hogy apa lesz, mint én. Most 8 hetes mindkettőnknek a legfontosabb. Amúgy az állatoknál is van ilyen leginkább a madarak között fordul elő, hogy részt vesznek az utód felnevelésében és ugyanúgy védelmezik a kicsiket.
2019. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fajfenntartasi oszton. Ez pedig mivel az ember utodja eletkeptelen, gondoskodassal jar.
2019. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mert emberek vagyunk nem állatok basszus...

Nem tudom, te hol èlsz... És amikor egy nő megszüli a gyereket és kukába dobja annak milyen ösztöne van? Normális ember szereti a gyerekét, akár nő, akár férfi.... Honnan jön nektek ez a sok baromság?

2019. ápr. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj meg, de kicsit félre vagy informálva. Idézlek:


"Mármint belénk nőkbe bele van kódolva, hogy szeretjük, óvjuk a picit, de a férfiakba nincs. [...] Mármint az állatoknál a hímeket nem érdekli a kölyök akkor az embernél a férfiakat miért érdekli a saját gyereke? "


A férfiba is bele van kódolva, csak kicsit másképp. A nők inkább a babákért rajonganak többségében -a természet azért találta így ki, mert a nő az, aki szoptatja a babát-, míg a férfiak jó része jobban el van a már izgő-mozgó-csevegő gyerkőcökkel, tehát a nagyobbacskákkal.


Az is máshogyan -de szintén- a férfiak jó részébe bele van kódolva, hogy amikor megszületik a gyerekük, szinte csak akkor jelenik meg bennük a szülői ösztön. Bár én kivétel vagyok, kb 20 évesen megjelent bennem az apai ösztön, bár máig nincs gyerekem. Talán ez is oka, hogy pedagógus lettem.


Kérlek, hadd javítsalak ki abban is, hogy szerinted a hím állatok nem vesznek részt az ivadékgondozásban / kicsinyeik gondozásában. Ez ugyanis fajfüggő. Egyes állatoknál a hím valóban "tojik" az utódaira, más állatfajok meg részt vesznek a gondozásban, sőt, egyes fajoknál főleg a hím kivitelezi, pl egyes pingvin fajoknál a hím az, aki költ, aki a tojásokon csücsül - praktikus okokból felváltva a tojóval.

2019. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!