Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha a gyerek Waldorf óvodába...

Ha a gyerek Waldorf óvodába járt, ugyanúgy be tud majd illeszkedni a normál általános iskolába, mint azok a gyerekek, akik nem Waldorf óvodába jártak?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodunk, hogy jövőre Waldorf óvodába iratnánk a kisfiúnkat. Viszont az általános iskolát már normál közoktatásban folytatná. Mivel a Waldorf óvoda más, mint a normál óvodák, ezért aggódok, vajon fog-e ugyanazzal a tudással, tapasztalattal rendelkezi, mintha normál óvodába járt volna.

A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 23. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, fog! A Waldorf-óvodákban is nagyon sok dolgot tanulnak a kicsik, sőt nagyon építenek az ő kíváncsiságukra, felfedezési vágyukra! Ha tehetném, én is ilyen óvodába járatnám (járattam volna) a gyerekeimet, számomra sokkal ember- és gyermekközpontú az ott folyó nevelés-oktatás, mint a normál, állami ovikban. én óvónőként ismerem a módszert, lehetőségeim szerint sok waldorfos dolgot vittem át a saját csoportjaimba és nagyon meghálálta magát a dolog.
2010. szept. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
6%
Ha szabadnak megkérdeznem, miért szeretnéd Waldorf oviba íratattni? Problémás a gyerek vagy figyelemhiányos, esetleg hiperaktív? Vagy miért?
2010. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
persze, sőt
2010. szept. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
én nem vagyok benne biztos
2010. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%
Hátránya valószínűleg nem lesz,de egy barátnőm gyereke jár W oviba,hááát...a mi,állami ovink a maga innen-onnan összeválogatott módszerével sokkal jobbnak tűnik.A keményvonalas W. nekem nagyon erőltetett,ha lenne rá lehetőségem,akkor sem járatnám ilyen oviba a gyerekem.
2010. szept. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Mi csak is Waldorf pártiak vagyunk. Nagyon szeretjük.
2010. szept. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

kétlem, hogy a w.ovodának köze lenne a figyelemhiányos és a hiperkatív gyerekekhez. legalábbis a kisfiam nem az. egyszerűen tetszik a módszerük.

2010. szept. 24. 14:21
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

Ez az iskola a problémás gyerekeknek lett kitalálva. Igen, egyes körökben nagyon menő odajáratni a gyereket és igen, valóban jobban odafigyelnek a gyerekre, de ha nincs szüksége rá akkor fölösleges. Kicsit életrevalóbbak azok a gyerekek akik nem ilyen óvodába járnak (leszámítva azok akiknek valóban szükségük van rá).

És ezt most gyerekszakosként saját tapasztalataimra alapozva mondom. Ettől függetlenül mindenkinek joga van oda járatni a gyermekét ahova akarja.

2010. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%

Kedves utolsó!Ha így nézzük, az összes,ma reformpedagógiának számító módszer valamilyen problémákkal küszküszködő gyermekcsoportra volt kifejlesztve. Nézd csak meg a Montessori-módszert vagy akármelyiket... Montessori ple. intézeti és nagyon szegény, értelmi fogyatékos gyerekekkel kezdett foglalkozni, az ő fejlesztésükre dolgozta ki a játékszereket, majd a tanítási módszert is. Az általa kidolgozott játékszerek ma már szinte minden kisgyermekes családban megtalálhatók, bár sokan nem is tudják, hogy pl. mire is készült a Montessori-torony, konstruáló játékok, behelyezhető puzzlek, és a következő, sokak által használt játékok: [link] A módszer pedig, amit kidolgozott, nagyon jól működik ép gyerekeknél is, nem csak problémásoknál. Sőt!!!! Sokat átvesznek az állami óvodákban dolgozó óvónők is belőle.

Rudolf Steiner is beteg gyerekek számára, az ő fejlesztésük segítésére dolgozta ki a módszerét (Waldorf-pedagógia), de ez egyáltalán nem jelenti, hogy ezt csupán náluk lehet alkalmazni.. Ennyire nem szabad sarkítani! Ami jól működik problémás gyerekeknél, az egészségeseknek sem fog ártani :)) Kedves kérdező! Mielőtt döntesz, hogy hová írasd a gyerekedet, vidd el mindkét típusú óvodába, hogy ő is lássa, hol hogyan zajlik egy délelőtt és te is beleláss. Aztán döntsetek a látottak alapján!

2010. szept. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

Csak az a baj, hogy ezek a reformpedagóhiák jól működnek azoknál a gyerekeknél, akiket valami minimum szinten kell az életre felkészíteni vagy egyáltalán nem, hiszen szinte sosem lesznek képesek önálló életre, megbuknak azoknál a gyerekeknél, akiknek meg kell feleniük az elvárásoknak. Csak egy példa a Gyurcsány gyerekének osztályából SENKI egyetlen gyerek sem tudta teljesíteni az érettségi kívánalmait.

Jó nyilván az óvodai szinten ez lényegtelen, bár az érdekes, hogy Waldorf ovi után mennyire felel meg a normál iskola általi követelményeknek. Például a klasszikus kívánalom karácsonyra olvasni kell. (tudom ezt divat támadni, de a gyerekek jó része 5 évesen már tud olvasni-írni nyomtatott betűket, ismeri a betűket, számokat- így ez nem feltétlen irreális elvárás 7 évesen)

2010. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!