Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sok anyuka miért nézi le...

Sok anyuka miért nézi le azoknak a véleményét, akinek nincs gyereke, mégis igazat mondanak?

Figyelt kérdés

Akinek nincs gyereke, miért ne merítkezhetne más forrásból, ismerőstől, rokontól, vagy egyszerűen csak a nagyvilágból? Miért csak annak lehet igaza, aki anyuka?

Úgy növünk fel, hogy már van véleményünk felnőttként a világról, egyben a gyereknevelésről, vannak elveink. Értem én, hogy személyesen a saját bőrön nem tapasztalnak a nemgyerekesek, és ha később lesz gyerekük, sok mindent csinálnak másképp, de szerintem az alapvélemény, az alap nevelési elvek nem változnak akkor sem.


2019. ápr. 24. 20:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Az az igazság, hogy mind gyermeket nevelők (vagy valaha nevelők) mind gyermektelenek tudnak odvas nagy butaságokat tanácsolni a gyermekneveléssel kapcsolatban, ahogy egyformán lehet igaza annak is, akinek van tapasztalata ebben, és annak is, aki kívülről látja a dolgokat és érzelmileg nincs érintve. Ez midnig szituációfüggő.


Például ha egy gyermekekt utáló gyermektelen azt írja ide, hogy az ADHD-s gyerekemnek jó nagy pofon kell meg fakanál, az majd megnevelné, ha már én nem tudtam, akkor annak igenis az a válaszom, hogy amgí nincs ADHD-s gyereke, ne merjen ilyen tanácsot adni.


Viszont más esetekben meg pont a gyermektelenek látnak minket, hormongőzös és elfogult anyukákat nagyon tisztán és élesen kívülről, és igazából hasznunkra is válhat, ha valamire felhívják a figyelmünket, gyakori példa erre az elhanyagoltság, amire ióegy idő után már nem mentség a baba, mégis sok anyukát érint, és bizony attól nem leszünk ápoltabbak és kívánatosabbak, ha csak egymást nyugtatgatjuk, hogy nyugi, én se szőrtelenítettem fél éve:)


(Utóbbi példák csak elméletiek, légbőlkapottak, és senkit nem karatam megbántnai velük).

2019. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
64%

Mert az ilyen anyukák nem csak elmondják a véleményüket, hanem agresszívan felveszik, a kihaénnem stílust. Mondok egy példát.


-Miért nem öltözteted át a gyereket, hát nézd már meg tiszta kajamaradék a bodyja. Én biztos átöltöztetném minden evés után.


-Ezt az elvet kb akkor fogja feladni, mikor a gyerek kb másfél éves lesz, és csak csipegeti a kaját, és napi 20x kellene átöltöztetni a gyereket.


Fogalma sincs milyen habitisú a gyerek, csak ráerőszakolja a könyvből tanultakat minden egyes gyerekes anyukára.


Ugyanez a védőnő. A védőnők 90%ának soha nem volt gyereke, de ő azért jobban tudja mi kell a gyerekednek, mint te magad.


Nem azt mondom, hogy nem mondanak okosakat a védőnők, de van mikor csak a könyvből tanultakat erőszakolják rá minden gyerekre.


Erre is van egy példám.


A védőnőt baromira nem érdekelte, hogy az én gyerekemnek 3 hósan 210 ml tápszerre volt igénye, szerinte had sírjon a kajáért majd megtanulja, hogy ennyi van azt kész, a könyv szerint neki 130 ml az igénye, es ha a könyv azt írja az úgy van.


Szerencsére nem hallgattam rá, különben már rég éhen halt volna a gyerekem.


Nem azt mondom, hogy egy gyermektelennek nem lehet jó ötletei, és csak én tudhatok mindent, mert nekem gyerekem van, de az én gyerekemet én ismerem a legjobban hiszen én vagyok vele napi 24 órában és én tudom mi a legjobb neki.


Én sem erőltetem rá a véleményemet más frissen szült anyukákra, mert nekem már van egy 15 hónaposom és én jobban tudom.


Mindenki elmondhatja finoman a véleményét, de aztán bízza az anyukára a döntést, mert minden gyerek más, és mindenki a sajátját ismeri a legjobban.

2019. ápr. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%

Nekem három gyerekem van, EZT a hármat én és a férjem ismerjük a legjobban a világon. De csak ezt a hármat. Velük már átéltünk sokféle nehézséget, betegséget, de lehet, hogy pont ugyanazokat nem, amiket a szomszédban élő egygyermekes anyuka. Tehát én még neki sem adnék kéretlenül tanácsot, mert az ő egy szem gyerekét meg ő ismeri legjobban.

Ráadásul midnenki kicsit másképp neveli a gyerekeit. Az egyiknek ez válik be, a másiknak az, és ez nem csak a gyerekektől függ, hanem a szülők habitusától és meggyőződésétől is, hogy egyáltalán mi fér bele és mi nem. Ezért sem lehet csak úgy tanácsokat osztogatni.


Az egyetlen dolog, amit egy (több)gyerekes anya jó esetben megtanult a gyereknevelés kapcsán, hogy nincs semmire biztos recept, és hogy az anya is ember, aki iszonyatosan el tud fáradni és bele tud fáradni dolgokba, amik a gyermekteleneknek még ismeretlenek egyelőre. TAlán ez az, amit nem hisznek el azok, akiknek még csak elveik vannak, és tudják, hogy mt hogyan fognak csinálni.

2019. ápr. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
84%
A Nővérem 8 évvel előbb szült, mint én. Sokat piszkáltam, még azt is megkapta tőlem, hogy szaranya. Most, hogy nekem is gyerekem van, legszívesebben mélyen a föld alá bújnék szégyenemben, és minden egyes alkalommal, amikor beszélünk és a gyerekekről van szó, bocsánatot kérek.
2019. ápr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
84%

Már a kérdésedben benne van a válasz. Mások VÉLEMÉNYÉT. Holott IGAZ. A vélemény az vélemény, szubjektív dolog, nem lehet igaz vagy nem igaz.

A gyereknevelés pont egy olyan dolog, amiben nincsenek mindenkire vonatkoztatható IGAZ dolgok, mert minden gyerek és minden szülő más.


Egyébként ez független attól, hogy gyerekes vagy, vagy gyerektelen, egyszerűen ne akarj mások gyereknevelésével kapcsolatban igazat mondani.

2019. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
31%
9# na ácsi, én azt nem mondtam, hogy akinek gyerektelenül véleménye van egy gyerekről az jobb szülő lenne,vagy, mindent jobban csinálna.. Itt senki nem erről beszélt... De bizonyos dolgokról igenis lehet véleményem... Lehet, hogy én se lennék jobb szülő, lehet hogy én meg mást rontanèk el.. De nehogy már ne lehessen bizonyos dolgokról! véleményem... Mondjuk tény, hogy általában megtartom azt magamnak. Pl nonszensznek tartom, hogy 5 évesen egy gyerek még a szülői ágyban aludjon....
2019. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
72%
Rendben 16os. En nem tudom milyen ha egy 5eves az agyamban alszik mert 4 es masfel evesek a gyerekeim. De nem is irok ilyeneket h nonszensz ez meg az, mivel en azt csinalom ami nekem jo es leszarom mas higy csinalja. Velemeny meg a segglyuk kapcsolatat remélem ismered.
2019. ápr. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
68%

Nekem nincs bajom azzal hogy valakinek elvei, véleménye van a gyereknevelési dolgokról holott gyermektelen. Nekem is nyilván vannak és voltak is mielőtt még szültem volna. Ilyesmikre gondolok hogy miket és hogyan engednék meg, illetve nem hagyom hogy a gyerekem irányítson (pl. a boltban mindent megvevő szülő és kényeskedő, sőt utasítgató gyerek esete kiakaszt - de persze nem szólok bele senki életébe). Nagyrészt tartom is magam az elveimhez, egyelőre még sikerül (22 hónaposom van), de nyilván sok mindent más megtapasztalni mint kívülről kéretlen tanáccsal szolgálni. Mindenki a saját gyerekét ismeri a legjobban, ezért én se adok kéretlenül tanácsokat attól hogy véleményem van, viszont családon belül én bizony rászólok pl. tesóm gyerekére ha kell, és az enyémre is rászólhatnak. Kérdéssel, tanácsért mindig bizalommal fordulhatok pl. az anyukámhoz, aki elmondja hogy ő mit tenne. Viszont kéretlen tanácsot tőle sem kapok.

Legjobb a tapasztalatcsere pl. játszótéren, rendelőben mert egymástól sokkal több infót megtudnak az anyukák.

Nem nézem le a gyerektelen emberek véleményét, de előfordulhat hogy olyan dologba szól bele, aminek nem tudja az okát, hogy miért így vagy úgy csinálom mert nyilván nem ismeri a gyerekemet. Ez nyilván gyermekes szülőre is vonatkozik. Ekkor sem sértődöm meg, hanem nyilván elmondom hogy értse.

2019. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
87%

Van egy olyan kis szösszenet:

Gyereket nevelni mindenki tud, csak az nem, akinek van is gyereke.


Na ezt jegyezd meg jól Kerdező, mert talán 1x neked is lesz. Akkor majd elfelejtesz gyereket nevelni.


Mindazonáltal soha nem véleményeztem senkinek a gyereknevelési elveit amig nem volt gyerekem, mert nem értettem, min mehet át. Sokszor volt olyan ismerősöm, aki kérdezte, hogy szerintem jol csinálja ezt vagy azt, mondtam neki, nem tudom, azt sem tudom én hogy reagálnám le.


Sógornőm volt az, aki kijelentette, hogy ő jobban fog gyereket nevelni, nem fog meset nezni csak 3 evesen, ahhoz kepest 4 hos gyereknek nyomja a Bogyó és Babocát. Szóval hiába a sok vélemény és tanács a gyerektelenektől, sokat nem ér, majd rájönnek. Amugy szerencsere az en gyerektelen ismeroseim nem velemenyeznek egy adott szitur sem, mikor nevelem a gyerekem es epp ott vannak.

2019. ápr. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
38%

3!


Akkor tiltsuk be a férfi nőgyógyászokat és szülészeket, hiszen nem nok, mit is értenének a női testhez, pláne a szüléshez...

2019. ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!