Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Majdnem 3 eves gyereket (2...

Majdnem 3 eves gyereket (2 honap miatt nem ovodakoteles), hova iratnatok be? Ovodaba, vagy bolcsodebe?

Figyelt kérdés
Miert?
2019. ápr. 28. 18:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Óvodába.
2019. ápr. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Momdjuk mert a bölcsibe eleve be se veszik ennyi idősen, plusz az oviban tanulhat is valamit
2019. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
Ha szobatiszta és beszél akkor mindenképpen oviba, ha van hely és felveszik persze
2019. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Beveszik bolcsibe, mivel nem ovodakoteles!

Jelenleg is bolcsodes, mar megbeszeltem az igazgatonovel, hogy maradhat szeptembertol, de nem tudom hogy a gyereknek mi a jobb...

2019. ápr. 28. 19:01
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor még értelmetlen a kérdésed, hiszen nem kell sehová beíratni, maradhatg a bölcsődében.
2019. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni. Kisfiamnak jobb lett volna még augusztusiként is a bölcsi. Kevesebb gyerek, több figyelem.
2019. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az októberi fiamat beírattam oviba, de szóltam, hogy csak januártól vinném, addig bölcsiben marad. A bölcsiben javasolták ezt a megoldást, és a legjobb volt szerintem nekünk.
2019. ápr. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ertelmetlen", de csak h Te is megertsd;

Maradjon bolcsideben, vagy irassam be ovodaba?

2019. ápr. 28. 19:50
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Enyém novemberi, és marad a bölcsiben. Azt is megteheted, hogy beiratod januártól az oviba. Körzetesbe be kell hogy vegyék, egyéb helyre csak ha van hely.


Nekem eszem ágába sincs oviba vinni, sőt örülök hogy itt lesz még egy évet. Nekem ő a harmadik gyerekem aki jár bölcsibe, és tapasztalat, hogy az ovi sokkal nehezebb a nagy létszám miatt. Egy 25-30-as csoportra van két óvónéni, itt meg most nyolcan vannak, de max. 14 a létszám.

Azon én nem aggódnék, hogy nem fejlődik.

Egy ilyen pici gyerek akkor fejlődik, ha biztonságos és szeretetteljes környezetben van, nem akkor ha mindenféle "fejlesztő foglalkozást" kap.


Ha szeteti a bölcsit és jók a gondozók, akkor szerintem nem érdemes vinni.

De te látod a helyzetet, lehetnek más szempontok is, amikről nem írtál...

2019. ápr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a novemberi lányomat hagytam volna 3 évesen még a bölcsiben, ha nem költöztünk volna el másik városba a nyáron. Ott viszont már akkor az oviba írattam novembertől.
2019. ápr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!