Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyon rossz anyának érzem...

Nagyon rossz anyának érzem magam. Más is volt már így?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám,sajnos elég sok egészségügyi gond van vele. Rengeteg orvoshoz járás, tornáztatás és mégis hetek óta szinte semmi fejlődés. Irigy vagyok azokra, akiknél minden megy mint a karikacsapás. Teljesen ki vagyok már készülve. Mindenki nyugtatgat hogy nincs gond, pedig látszik, hogy van. Egyedül vagyok vele szinte egész nap: a férjem dolgozik, a nagyszülők távol és úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Nagyon szeretem a lányom, de képtelen vagyok már erőt venni magamon a mindennapokhoz. Más is volt így? Hogy másztatok ki a gödörből?
2019. ápr. 30. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hogy pontosan mi a probléma?


Elhiszem, hogy nagyon nehéz, de legyél most a kislányoddal, szeresd őt és támogasd, utol fogja érni magát.

2019. ápr. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Mozgásfejlődése le van maradva. A bal oldalát kevésbé használja, mint a jobbat.

Még nem fordul hasra és hátra, nem tolja ki magát 90 fokban, nem gőgicsél, nem veszi szájába a lábát + csípőficam. Védőnő szerint borítékolható a szellemi fogyatékosság, a többi szakember azt mondta, hogy ilyen téren nincs vele gond. Tény, hogy máshogy fejlődik mint a kortársai.

2019. ápr. 30. 10:07
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából minden nap van 1-2 óra, amikor a világ legszarabb anyjának érzem magam. Először is, szólj vagy a védőnőnek, vagy a gyerekorvosnak vagy a háziorvosodnak, hogy nem vagy jól. Vagy mind a háromnak. Lehet, hogy érdemes lenne bemenni családsegítő központba. Hátha tudnak néha pár órára valami szociális munkást küldeni, aki elvan a gyerekkel, amíg Te kikapcsolódsz. Ha anyagilag megtehetitek, a bébiszitter sem ördögtől való dolog. Mindenképp kérj segítséget. Nem vagy egyedül a problémáddal, makk egészséges baba mellett is sokan érzik úgy, hogy nem bírják tovább.
2019. ápr. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A mozgásfejlődés és beszédfejlődés terén is belefér 6 hónap eltérés. Ha jókedvű, jó az étvágya, jókat alszok, felfigyel az emberekre, amikor belépnek a szobába, elmélyülten játszik, akkor nincs akkora gond, mint amit a védőnő állít. Az, hogy nem használja mindkét oldalát egyformán, el fog múlni, mindkettőt fogja használni, csak hagyni kell szabadon mozogni.
2019. ápr. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Volt, hogy lementem anyóshoz a gyerekkel. (120 km-re laknak tőlünk).


Vendéglátós férjem tudott legalább otthon pihenni, és nekem is könnyebb volt, mert anyós meg unokázhatott.

Mindenki nyert vele.


Nem vagy rossz anya, csak kimerült.

2019. ápr. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunkra azt mondták egy hónapos korában, hogy semmire nem lesz képes, mozdulatlanul, szájából folyó nyállal fog feküdni a szoba egyik sarkában, soha nem ismer fel minket, súlyos szellemi fogyatékos es mozgássérült lesz. Teljesen képtelen bármire. Egy növényhez hasonlították. 1 hónapos kora óta járunk dévényre, korai fejlesztőbe, házhoz jar egy gyógypedagógus. Bp-re járunk vizsgalatokra, kontrollokra, mert itt helyben nem viszem, ahol így lemondtak róla. A fejlesztés meghozza gyümölcsét. Es nem erzem magam szar anyanak, mert mindent es annál is tobbet megteszek érte. Te is legyél büszke magadra, hogy segítesz a lányodnak,hogy mindent megteszel érte, hogy nem hagyod magára. Adjon erőt neked ő. A kislányunk pl fél évesen mosolygott először, addig egyáltalán semmi visszajelzés nem volt tőle. És fog fejlődni. Nekünk bp-en mindig azt mondják, hogy nem tudják mire lesz képes, de ha nincs egy folyamatos állapotromlást okozó betegség a háttérben, akkor folyamatos fejlődés várható, még ha lassú is.

Nálunk 1 éves múlt a lányunk. Szinte teljesen vak és most próbál kúszni. Kúszni! 1 hónapos korában azt mondták, hogy ennek a tizedére se lesz soha képes. Nem szabad feladni.

2019. ápr. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne magadat sajnáld, és ne irigykedj, hanem keress megoldást! Elhiszem, hogy nehéz. Átmentem ezen a középső fiammal, aki még koraszülött is volt. Keress egy jó Dévényest, és hozzá vidd el a kislányod, meglátod, csodát fog művelni! Középső fiam 6 hónaposan fordult házról hasra, 8 hónaposan vissza, 12 hónaposan kezdett mászni, 14 hónaposan ült, és 2 évesen indult el magától! Ma már teljesen egészséges 5 éves kisfiú! Szóval rajta! Tudom, hogy nehéz, de nincs lehetetlen! Küzdj, harcolj! Jó anya vagy, csak fáradt. Meg kell tanulni elengedni, hogy mi van másokkal. Csak magatokkal törődj, meglesz az eredménye!
2019. ápr. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, szintén 5 hós a lányom, nem fordul se oldalra, se hátról hasra, nem veszi a szájába a lábát. DE még senki nem mondta, hogy fogyatékos lenne.

Nem mindenki a tankönyv szerint fejlődik. Ezt ajánlom nézegetésre: [link]

2019. ápr. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát! A fenékbe billentést, a pozitív történeteket és a támogatást is.

Nálunk nagyon szigorú a védőnő.

Mindent megteszek a lányomért, tornáztatás, fejlesztés ezerrel, de van, hogy egyszerűen elfogy az erőm és tehetetlennek érzem magam.

2019. ápr. 30. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!