Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért baj az, ha valaki jó...

Miért baj az, ha valaki jó anyának meri magát mondani? Itt az a trendi, hogy csak rossz anyák lehetünk?

Figyelt kérdés
Egy kérdésre válaszolva le mertem írni, hogy nagyon jó anyának érzem magam. Csak én lettem lepontozva. Vajon miért. Én tényleg úgy érzem, nagyon jó anya vagyok!
2011. ápr. 8. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Én is jó anyának érzem magam. A kisfiam boldog, kiegyensúlyozott, szépen fejlődő gyerek. Még nagyon baba, de rengeteget beszélek hozzá, szeretgetem, igyekszem minden testi, lelki szükségletét kielégíteni. Ha nagyobb lesz, igyekszem majd következetesen nevelni, tanítani.

A férjemmel még jobb a kapcsolatunk a gyerek után.

Biztos, hogy fogok elkövetni hibákat, de egy jó anyuka tanul a hibáiból is.

2011. ápr. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

3 hetes különbséggel születtünk meg anno unokatestvéremmel. Együtt nőttünk fel. Nagynéném is lányaként szeret engem anyu is lányaként szereti az ő lányát. Közös, többgenerációs házban nevelkedtünk. Nálunk is és náluk is totál másak voltak a szabályok. Tehát totál másképp nevelkedtünk. Nyilván a szülők és a mi természetünkből fakadóan.

Sokszor gondolkodom rajta (IMÁDOM ANYUT), hogy milyen szuper szülőt lehetne a két anyából gyúrni :). Bizonyos tulajdonságaikat megfelelően keverni. Mindketten szuper anyukák, de teljesen másképp.

Szóval akinek boldog a gyereke, az nem lehet rossz szülő.

2011. ápr. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én meg tudom, hogy nem vagyok a legjobb anya, sokat kiabálok, türelmetlen vagyok.

Soha nem éreztem azt, hogy az anyaság a minden, imádom a 2 gyerekemet, meghalnék értük, de nem vagyok az az igazi anyatípus, szerintem.

Bár nemigen tudom más milyen, mit jelent jó anyának lenni, de én nem tartom annak magam.

2011. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

előz

2 gyerekem van, az kimaradt, 11 és 2 évesek

2011. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, szerintem az a jó anya aki elismeri, hogy vannak hibái. Nem tökéletes. Emberek vagyunk van amikor elszakad a cérna, felemelem a hangom, rácsapok a fenekére. Igen vállalom. De ha suliba megy a tanár néni nem fogja putyulgatni, igenis fel fogja emelni vele szemben a hangját. Az életben kap majd olyan pofonokat (bár ne így lenne), amikre így tudom felkészíteni.
2011. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

utolsónál a pont:-)))))))

harmadik-negyedik voltam

2011. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a szerénytelenséged szúrhatott szemet. Nem feltétlenül kelt szimpátiát az öndicséret, még akkor sem, ha igazad van. Semmi baj nincs azzal, ha valaki elégedett önmagával, sőt, de nem kell ezt boldog-boldogtalan orrára kötni.
2011. ápr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
33%

Tudom, hogy kérdésre nem válaszolunk kérdéssel, de felmerül a dolog. Ha valaki az első gyermek nevelgetése során rájön, hogy ő aztán nem jó anya és ezt valóban így is gondolja az miért szüli meg a másodikat?


Tehát valóban mártírság ez a rossz anya dolog.

2011. ápr. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ez, hogy jó anya, elég relatív. Mindenkinek más szerintem. Én úgy érzem, nem vagyok rossz anya, anyukám szerint példamutató anya, barátnőim szerint mintaanya, férjem szerint a legjobb anya vagyok... szerintem lehetnék sokkal jobb is!!!

2, 7 és 11 évesek gyerekek anyukája.

2011. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A rossz anyság nem azt jelenti, hogy ütöm vágom a gyerekemet, hanem zoktam türelmetlen, feszült lenni és ezt be is vallom.

Nem fényezem magam.


Egyéébként nem biztos, hogy attól mert valaki jó anyának tartja magát, később a gyereke is azt fogja mondani róla.

Sőt.



Az én anyukám is volt türelmetlen, kiabált is velünk mégis nagyon jó anyának tartom!!



Ez ajó anya-rossz anya teljesen szubjektív, aki itt azt mondja, hogy jó anya, azt ugyanúgy nem tartanám annak.

De magáról bárki mondhat bármit.

2011. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!