Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyit számít 5-6 kg?

Tényleg ennyit számít 5-6 kg?

Figyelt kérdés

Kedves mamik, lehet a diéta rovatba kellett volna írnom, de igazából kismamák véleménye érdekelne akik hasonló élethelyzetben vannak és hasonló életkorban.

61 kg vagyok, 158 cm, alacsony, de arányos, kis úszógumi, vastagabb combok, de nem vészes. Én jól érzem magamban a bőrömben, enni is szeretek, állandóan próbálok fogyózni de mindig kudarcba fullad :) hétköznap még tartom valahogy, de aztán a hétvégi családi progikon, mikor az egész család tömi a gyorskaját és a süteményt, én sem akarok kimaradni a jóból. A férjem is nagy evő, viszont....ő szeretné ha vékonyabb lennék - ennyi voltam mikor megismert, de az esküvőre lefogytam és remélte hogy a szülés után visszanyerem az akkori alakom. Ha valamin összekapunk, ez is mindig valahogy szóba kerül, tehát nyilván valóan téynleg zavarja. De mit tegyek ha engem nem?? egyszerűen nem gondolom azt, hogy 5-6 rajtam maradt kilónak problémának kellene lennie....nem 10-15 kg-ról beszélünk, nem zsákbamacskát vett ami rosszul sült el, és amúgy sportos vagyok, nem vagyok tunya, lusta, csak szeretek enni és mivel most még itthon vagyok, időm is van rá, míg dolgozni visszamegyek ez tuti nem fog változni. mit kellene tennem? megkéne hoznom azt az áldozatot hogy lefogyok érte? akkor is ha semmi kedvem hozzá? miközben ő pl nem teszi le a cigit - és kérni se tudom rá mert most elég ideges, sok a gond.


2019. ápr. 30. 18:57
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Fogyj le, aztán költözz el, és keress egy normális férjet.
2019. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%
Az jó dolog, ha te ki vagy békülve magaddal, de ha ő nincs, akkor nem tudsz mit tenni. Én is 158 centi vagyok, és 49 a versenysúlyom. A hasam még ekkor sem volt teljesen lapos, derekam nem nagyon van, de 52-vel éreztem magam a legjobban és voltam 65 is. Na az borzasztó volt. És sokat tornázom, hogy formák legyenek. Ilyen piciként bizony látszik az 10-15 kiló feleslegnek is, főleg, ha petyhüdt, narancsbőrös is vagy és nem feszes. Bocsi. Szerintem kellene valami kompromisszum, ha nem akarsz azok közé az anyák közé tartozni, akik elhanyagolják magukat szüles után. Viszont ő is lehetne kedvesebb. Ha nem találtok közös nevezőt, akkor bajok lesznek sajnos.
2019. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

Ha így érzed jól magad, ne fogyj le. Én szintén 158cm vagyok, de 50 kg. Én szeretnék hízni legalább 5 kg-ot 😀

A férjed fogja be a száját nyugodtan, mert nem hinném, hogy ő tökéletes testalkattal rendelkezik.

2019. ápr. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg neki, hogy kössetek alkut!

Te lefogysz, ő pedig lerakja a cigit!

2019. ápr. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

kedves 2-es: nem írtam hogy elhanyagolom magam. Nem hízok, csak épp nem fogyok. Járok rendszeresen fodrászhoz, manikűrözök, minden nap tornázok - de mivel szeretek és tudok is enni, ez csak karban tart, ahhoz nem elég hogy lefogyjak, ennél több mozgásra pedig nincs időm. Kevesebbet kéne enni, viszont mivel nem akarok lefogyni, önkontrollom sincs, ez tény, ezt beismerem, de úgy gondolom, ha egy nő leakar fogyni, annak valószínűleg egyszerűbb a dolga, mivel motivált, én viszont nem akarok lefogyni tehát nem vagyok. ez a bibi.


és oké hogy 49 kg vagy, én is voltam 51 az esküvőmön, de alig néztem ki másként - legfőképp mert iszonyat erős a csontozatom, a csuklóm az az igazi teniszes csukló, tehát amikor én 60 kg vagyok, az olyan mint ha te 55 lennél kb.

félre ne érts, nem erre szeretném fogni, csak szeretném jelezni, hogy nem nézek ki rosszul, nem vagyok lestrapált, sose megyek melegítőben utcára, márkás cuccokat hordok stb. tehát nem az a gond hogy elengedtem magam.


1: köszi a tippet. de miért fogyjak le ha nem akarok? gondolod hogy nem találnék férjet 60 kgsan? na épp ez az amit nem értek - tényleg számít szerintetek hogy egy nő 55 kg vagy 60?? én annyira nem nézem ezt az anyukákon. nyilván az feltűnik ha valaki iszonyat vékony bomba alakkal tologatja a babakocsit. De egy átlagos 60 kg körüli anyukát abszolút nem tartok ducinak, kövérnek stb még a strandon sem, főleg ha egyébként ápolt rendezett

2019. ápr. 30. 19:21
 6/26 A kérdező kommentje:
4: ezt mondtam párszor, mikor jobb passzban voltunk. most sajnos tényleg alapjáraton is ideg beteg (építkezés, szülei fasírtba vannak, munkahelyi stressz stb), sokszor úgy vagyok vele inkább gyújtson rá :D
2019. ápr. 30. 19:22
 7/26 A kérdező kommentje:
3: ez a legjobb rajta is pont 5-6 kg plussz van - elmondása szerint mert én észre se veszem :D le.om, nekem úgy jó ahogy van csak legyen jó kedvű boldog. imádom ha velünk együtt eszik nagyokat ebédre - és gyűlölöm mikor diétázik és napokig nem eszik rendesen és fáradt kimerült. mikor 4-5 hétig diétázik, és jön azzal hogy fogyott 2-3 kgot esküszöm egy deka változást nem látok rajta. és totál nem is izgat. nem ezen múlik hogy kívánom e őt, hanem hogy mennyire boldog és kiegyensúlyozott.
2019. ápr. 30. 19:24
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem te vagy neki az Igazi. Akkor nem számítana.
2019. ápr. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
80%

Nekem nem számít, de nem hozzám jöttél, így lényegtelen, vele kell kiegyezned.

Egyébként pont 158 vagyok és szülés után most 59 és messze most érzem magam a legjobban. Voltam 42 és 65 is.

2019. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%
Nekem a férjem azt mondta, hogy ha szülés után nem tudok vissza fogyni ő akkor is szeretni fog. Ennek ellenére kevesebb lett a súlyom. De pl ő 10kg szedett fel mióta együtt vagyunk és állítja hízott megint. Bár nekem fel se tűnik csak neki 🤷‍♀️. Apósom kövérez le folyton a 60kg-al ( 30.hetes kismamaként vagyok 60kg előtte 50kg voltam). Ha ezzel a súllyal ismert meg és szeretet beléd akkor nem értem mi a bajja. Ha viszont mindenképp le akar fogyasztani, hagyd ott a fenébe, mert ez idővel csak rosszabb lesz. Én voltam bulémiás 39kgra fogytam mert az exem folyamatosan a sulyommal piszkált.... szóval szeretet ide ode nem szabad mindent lenyelni.
2019. ápr. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!