Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van köztetek olyan anyuka itt...

Van köztetek olyan anyuka itt akik nagyon szeretnének második kisbabát de eléggé félnek s hol biztosan akarják hol pedig bizonytalan minden?! Sajnos van egy rossz dolog is a történetemben.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyon szeretnék a kislányomnak egy testvért s magamnak/magunknak gyermeket.

Decemberben lesz 2 éves a lányunk.

Kis korkülönbség híve vagyok de ha sokat sokat vacilálok akkor ez átbillenhet a nagy korkülönbség kategoriába.. Azért írtam, hogy vacilálok mert a kedvesem teljes mértékben benne van a dologban. Csak én félek tőle.

Azért mert a szívem mélyén nem jött el az az igazi mindent elsöprő érzés, hogy szeretném?

Valaki van hasonló helyzetben?

Spirálom van fent. Ahogy hívnám a dokit, h le szeretném vetetni, jön egy másik érzés, hogy még nem kéne.. És döntés képtelenné váltam.

Félek attól is, hogy a lányom már nem kapja meg tőlem a 100% figyelmet ha terhes leszek.

Örülök, hogy vége a csörgős, gügyögős korszaknak, mégis vágyom egy ujjabb bébire, terhességre... Magam sem értem magamat:)

Félek, h mennyi, milyen türelmem lenne..

A megszokott napirendünk elvesztésétől.

Félek sok mindentől, de mégis.. Ahh

Tudnátok ezzel kapcsolatban tapasztalatokat írni?

Úgy összeszoktunk már így 3an. Nem tudok milyen lenne még egy gyerekkel az életünk.

Nem mellesleg én azért élvezem a "szabadságot" hogy a kicsi lányom már picit nagyobbacska. Nem csecsemő már, nincs szoptatás stb.

Már régóta agyalok ezen a témán.

Hol nagyon akarom. S titkon reménykedem abban mikor késik, hogy biztos baba. Pedig mint írtam spirálom van.

De mikor jobban belegondolok egy egy késésnél, hogy úr isten csak ne baba legyen!!


Amikor a kislányom 7hónapos volt kiderült, h terhes vagyok.

Nagyon sírtam, zokogtam.. Nem akartam! Vagyis de.. Csak valami nagyon megingott bennem. Nem voltan mentálisan én fizikailag sem felkészülve erre. Nem gondoltuk volna.. Elvetettem a 8.héten.

3hét gyötrelem s pokol volt míg nem eljött az abortusz ideje.. Most lenne 5hónapos ha megszületett volna.

Nos ezért a spirál.. Biztosra akartam menni.

Gondolkodtam azon, h talán emiatt örlődöm.

De elötte is akartam. De ahogyan megkaptam, bepánikoltam.

A döntésemet nem bántam meg! Akkor és úgy nem ... :(

A pici lányom elfoglalta az összes helyet a szívemben!


Most jött el az,h szeretnék! Vagy mégsem?!


Akár negativ akár pozitív a véleményed kérlek írd meg mit gondolsz a helyzetemről!

Köszönöm...



2016. szept. 1. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem a legtöbb, amit a lányodnak adhatsz, az egy testvér. Én is a kis korkülönbség híve vagyok, így én arra buzdítanálak, hogy vágj bele! Mindenki fél az újtól, mert bizonytalan. Több ilyen kérdést láttam már itt, mint a tiéd. És mindegyik anyuka örült a tesó érkezésének végül, mikor megbarátkozott a gondolattal.
2016. szept. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Az én lányom 8 hónapos volt mikor terhes lettem!

Most 2 éves elmúlt és imádja a tesójat aki 6 hónpos!

Várom mar mikor fürödhetnek együtt vagy labdázhatnak!

Testvérek minden veszekedés ellenére szerintem jó dolog!

A te esetedet olvasva varjál még a tesóval. Eleinte nehéz a kettővel majd később egyre könnyebb!

Én azt tanácsolom hogy pihentesd magad most! Várd meg még oviba megy a lány!

Akkor már többször leszel egyedül!

2016. szept. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%

nem értelek. szeretnél babát, de mikor itt volt, elvetetetted. kis korkülönbség híve vagy, de az nem kellett.

tele vagy ellentmondásokkal. akkor ne vállalj gyereket, majd lehet egyszer úgy érzed, hogy szeretnél. de így, ezek után, hogy 1 éve még elvetetted, én nem vágnék bele

2016. szept. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Amíg nem érzed 100%osnak, addig ne! Képzeld, hogy milyen nehéz még úgyis, hogy valaki nagyon akarja. De úgy milyen nehéz, ha valaki azt sem tudja, hogy akarja-e? Én hallottam olyan anyát, aki azt mondta, hogy nem vállal, mert nem tudja, hogy tudná-e ugyanúgy szeretni, mint az elsőt (egy picit a tiedben is ezt érzem- bocsi ha nem!). Az ilyennek azt mondom, hogy még nem kell! Minden gyerek megérdemli, hogy vágyjanak rá. Az elsőnek járt? Akkor a másodiknak (esetedben igazából harmadiknak) nem jár? Szerintem bizonytalanba kár belemenni, mert néha úgy érzed jó lenne. Talán csak fél évet kellene várnod, de a dolgok nagyot változhatnak benned. Hogy ne nyűgnek éld meg azt a nehéz időszakot, amit két gyerek nevelése jelent, nem nagyon elég az, hogy "szeretnék vagy mégsem?"
2016. szept. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
76%

Én azért voltam bizonytalan, mert az első terhesség/szülésbe majdnem belehaltam. De végül úgy voltam vele, hogy bárhogy döntsek, most már kitartok mellette és nem "csiki-csukizok", mert meg fogok őrülni és ha nem vállalom a másodikat, úgyis mindig ezen fogok agyalni, így hát a félelmet egyszer csak felülírta a vágyakozás. És belevágtam (bár nem egyedül:)).

A terhesség-szülés-aprócsecsemős részt igazából én is átugrottam volna, de hát nem lehet. Azt hittem elsőszülöttemnél nem lehet mást jobban szeretni, de pont neki (is!) szerettem volna egy testvért (plusz szociális és érzelmi "hálót" jelent szerintem az életben akkor is, ha mi már nem leszünk vele), aztán persze totál beleszerettem a másodikba is, már szinte amint megmozdult bennem, megszületésekor pedig pláne.


Amit viszont nem tudok szó nélkül hagyni: A spirál nem teljesen biztos védekezési mód, olvass utána, hogyan működik. Az abortusz pedig bármi miatt tűnt jó döntésnek akkor, nem hiszem, az írásod alapján, hogy most is annak gondolod. Talán jobb lenne ezt is tisztáznod magadban ill. a pároddal vagy esetleg szakemberrel, barátnővel kibeszélni, nem csak elhessegetni.

2016. szept. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Meg most ugymond benne vagy a temaban, szerintem most kene es ugymond egyszerre letudod plane ha akarsz is neki tesot nah meg biztosan o is kerne egy ido utan, es x ev mulva elorol elkezdeni szerintem rosszabb.

Amugy nem merleg a csillagjegyed?😂😂😂

2016. szept. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Ha visszacsinálhatnám úgy gondolom megtartotzam volna. Talán az ő hiánya miatt agyalok és kattogok ezen.. Nem tudom.

A csillagjegyem szűz!

Valóban.. El kellene engedni és várnom kell még ezzel. Talán késöbb eljön az, hogy már nem is kell gondolkodnom rajta. Egyszerüen csak akarni fogom!! Mindenféle bizonytalanság nélkül.

Nagyon hálás vagyok a normális válaszokért.köszönöm.

Várok még további véleményeket..

2016. szept. 1. 19:21
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha akkor elvetetted semmi garancia nincs arra,hogy most nem ijjedsz meg és veteted el a következőt is.

Mindenki fél az újtól!Én is rettegtem és rettegek!Most várom a 3.-at.

De ha Ennyi ellentmondás van benned akkor inkább várj még!

2016. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
csak azt tudom mondani, hogy mi eredetileg 3 gyermeket terveztünk. Az első megszületése után a második után olyan elsöprő vágy jelentkezett, ami már-már irreális mértékű volt, abszolút nem észérvek által vezérelt, hanem mélyről, ösztönből jövő. Amikor az első tesztem pozitív lett, azért én is bepánikoltam, pedig tervezetten jött. Ez valamennyire természetes, mert a második gyerek éppúgy felborítja egy család addig kialakult életét, mint az első. A harmadik után viszont nem jön az a bizonyos mindent elsöprő vágy, addig pedig nem is lesz, lehet, hogy soha.
2016. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy akarod,de nem most! És valószínűleg a bűntudat is munkál benned az elvetetett baba miatt.Én várnék még a helyedben,nem olyan rossz hidd el a nagyobb korkülönbség sem,és azért mindent összevetve az a kistesó is megérdemli majd,hogy legalább annyira várják mint a nagyot.
2016. szept. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!