Melyik név a jobb?

Figyelt kérdés

Nevekben gondolkodunk és van egy pár, de nem tudom melyik lenne a legjobb.

Lánynevek közül a Maja, Nárcisz, Elizabet. Ezek tetszenek csakúgy, de van a családban Anikó és Julianna, ezek is szépek szerintem.

Fiúban az Edmond, Huba, Alajos, vagy öcsémről a Robin tetszik. Nem tudom hogy fogjuk eldönti, annyira nehéz :D

Kinek melyik tetszik a legjobban?


2019. máj. 6. 08:41
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem megírtuk páran a szolis komment előtt, hogy szörnyűek a nevek. Te nem tudod ezt elfogadni, mentegetőzöl, hogy "de miért nem jók"?. Mert szörnyűek, azért.
2019. máj. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Azokkal a válaszokkal nincs semmi bajom, de ez a hörcsögös megjegyzés gonosz volt. Arra írtam kettő nevet, hogy azok miért csak max hörcsögnévnek mennének el..
2019. máj. 6. 10:05
 13/29 A kérdező kommentje:
De felfogtam, hogy szörnyűnek gondoljátok. Ennyi. Érdekeltek a vélemények és köszönöm őket.
2019. máj. 6. 10:06
 14/29 anonim ***** válasza:
A Maja tetszik, de nem annyira, hogy adjam. A többi egyáltalán nem. A Nárcisz túl virág név nekem, embernek nem tudom elképzelni. Az egyik barátnőm Elizabet, ő nagyon szereti a nevét, Lizának hívja mindenki. Az Anikó nálunk túl gyakori a 40-50es korosztályban, nekem ezért nem tetszik. A Julianna vállalható. A férfi nevekből nekem egyik sem tetszik, kicsit sem.
2019. máj. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezek a nevek (par kivetelevel) ciganyosak.

Ha nem vagytok ciganyok ne eroltesd ezt a vonalat!

2019. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
44%
Ezek közül max Maja és Robin. A többi nekem sem tetszik. Elizabet helyett mondjuk csak Eliza? Vagy Liza? Amugy jobban belegondolva az Elizabet se olyan vészes de háát nem tudom én nem adnám. De végülis neked kell tetszen :)
2019. máj. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
74%

Maja és Elizabet szép.


Fiúnevekből egyik sem sajnos .

2019. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Maja helyett Annamária, lehet annak becézni.

Anikó és Julianna ok, Elizabet valóban erősen pejoratív felhanggal bír. A Nàrcisz még vállalható szerintem, de én nem adnám, túl különc. Kislánynak cuki, felnőttként cink.


Férfiban az Edmond, Huba vállalható, vezetéknévfüggő. Az Alajos fura, apukától örökölve nyilván más. A Robin megint bírhat pejoratív felhanggal.

2019. máj. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
78%
Ne haragudj, nem megbántani akartalak. Én írtam a hörcsögös véleményt. Hidd el, halálra fogják cikizni. Sajnos ez van, viszont te itt vagy még időben, hogy kivédd, és a felelősséged is. Nekem is van olyan név, ami tetszik, de tisztában vagyok vele, hogy megkeseríteném vele a gyermekem életét. Jó, lehet most a gyengézni, hogy társadalmi nyomás, blahblaaah, csak az a különbség, hogy egy másik ember életével játszok, (aki történetesen a gyermekem, és a legjobbat akarom neki), nem a sajátommal.
2019. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nem szeretek a neves kérdésekhez hozzászólni, de érdekesek a kommentek.

Nárcisz és Elizabet (Erzsébetet igen) kivételével, ismerek ilyen nevű embereket. Egyik sem cigány és a Maja a méhecskén kívül nem hallottam más megjegyzést.

Számomra furcsa, hogy ha valaki egy számára Kevésbé ismert nevet hall, akkor azt cigányosnak ítéli.

2019. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!