Melyik név a jobb?

Figyelt kérdés

Nevekben gondolkodunk és van egy pár, de nem tudom melyik lenne a legjobb.

Lánynevek közül a Maja, Nárcisz, Elizabet. Ezek tetszenek csakúgy, de van a családban Anikó és Julianna, ezek is szépek szerintem.

Fiúban az Edmond, Huba, Alajos, vagy öcsémről a Robin tetszik. Nem tudom hogy fogjuk eldönti, annyira nehéz :D

Kinek melyik tetszik a legjobban?


2019. máj. 6. 08:41
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Elizabet nekem picit erőltetett, az Erzsébet jobban tetszik.

Nárcisz nem tetszik, mert konkrét, mindenki által ismert jelentése van, plusz könnyű róla a nárcizmusra asszociálni.

Maja, Anikó, Julianna szép nevek.

A fiúneveitek nem tetszenek...Az Edmond is erőltetetten magyarosított, a Hubáról a Kázmér és Huba jut eszembe, Alajos még nagyjából rendben van.

A Robin pedig...Exem volt Robin, 3 év alatt sem tudtam megkedvelni a nevét. Egyébként rengetegen csúfolták a neve miatt, és soha, senki nem értette elsőre, mindig Robinak hallották és visszakérdeztek, hogy "akkor Róbert"?

A Robin egyébként külföldön több országban női név, ezért sem túl szerencsés. A Róbert jobb lenne szerintem.

2019. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Lánynév Julianna,fiúnév Robin. Nekem ez a kettő tetszik,ezeket adnám.
2019. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Julianna szép, Maja, Anikó elmegy többi név rettenetes. Elizabet nagyon divatos lett és igen a kisebbségnél, ahogy a Robin is. Amivel nincsen semmi baj, csak kap egyfajta stigmát a gyerek, a mai Magyarországon nem biztos hogy előnyére válik pl állásinterjúnál.


Én a Juliannát esetleg Júliát adnám. Fiúból egyik sem, Edmond helyett esetleg Erik?

2019. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Magyarországon nem biztos hogy előnyére válik pl állásinterjúnál."


1. Fényképes önéletrajzon látszik, ha valaki nem cigány és általában elvárás a fénykép.

2. Ha már eljutott az állásinterjúra, akkor személyesen pláne látszik, hogy cigány vagy sem.

3. Kétlem, hogy mondjuk egy ügyvédi irodába vagy mérnöki céghez küldene önéletrajzot egy cigány.


Hr-en dolgozom. Egy Dániel vagy Bence név már fel sem tűnik az önéletrajzok között. Viszont kíváncsiságból szinte biztos, hogy elolvasnék egy Robin vagy Alajos önéletrajzát.

De ha már önéletrajz. Főleg hölgyeknél jellemző hisztisancsi17 vagy norcsi88 emailcímről küldött önéletrajzokat meg sem nyitunk.

2019. máj. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

24es, fehér cigányról nem hallottál még? :-D Ők szőkék kék szeműek. És a legtöbb hasonló nevű embert be se hívják állásinterjúra. Nem hinném hog HR-es vagy mert akkor tudnád hogy működik ez.


Saját példa: Unokatestvérem és a barátnője ugyan arra a pozícióra pályáztak. Ugyan ott végeztek, ugyan akkor, szinte ugyan olyan eredménnyel. A barátnőt, XY. Viktóriát behívták interjúra, unokahúgomat XZ Leonát nem. Nos, szerinted mi alapján válogattak? Mint mondtam a képzettség szintje, sőt még a képző intézmény is ugyan az volt, mindkettő pályakezdő, 0 tapasztalattal.

2019. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Szerintem szép (viszonylag): Maja

Vállalható: Nárcisz, Julianna, Anikó, Huba

A többit PLS ne :D

2019. máj. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

#25 hidd el nem a neve miatt.

A szőke cigány meg.... Hagyjuk. 😃

A Dzsesszika és társai neveket valóban a putrisabb réteg választja. De mint írtam, sz nem fog önéletrajzot küldeni. A "jól szituált cigány" előbb választ tömegnevet, mert vegyülni akar. Ismeretségi körömben van Melinda, Barbara és Alexandra cigány.

2019. máj. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Huba nekem a Kázmér&Huba ugrik be, Robinról a tini titánok, Edmond az osztálytársam volt még általánosban az összes csaj bele volt esve :D

Alajos nekem olyan A-lajos ha érted


Lány név közül az Anikó tetszik. Edzőstásam hívták így aranyos csajszi volt. Többi olyan ehh

2019. máj. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:

A Maja szép, bár én nem adnám a gyerekemnek.

A Nárcisz tényleg már túlságosan virágos, a Kamilla az egyetlen olyan virágnév ami névként is szép szerintem.

Az Elizabet nekem tipikus magyar átírás az Elizabeth-ből, emiatt pedig nem tetszik. A Liza becézés tetszik, de a teljes név nem.


Fiú nevek közül az Edmond nekem nagyon nem jön be, a Huba-ról a Hubabuba rágó jut eszembe, az Alajosról meg valami 1800-as évekbeli magyar főnemes, meg az "aljas" melléknév.

A Robin még szép is, bár kicsit ilyen herceges feeling nekem.


Az Anikó meg a Julianna szép, de az Anikó tényleg nagyon gyakori, a Julianna gyönyörű.


Természetesen azt add a gyerekednek, ami neked tetszik, de mivel véleményt kértél, ezért leírtam az enyémet.

2019. máj. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!