Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekeink egyre akaratosabba...

Gyermekeink egyre akaratosabbak, régen ez nem így volt most miért van így?

Figyelt kérdés
A minap egy játékboltban vásároltam és egy nem ép jómódú ámbár gyermekét láthatólag mindennél jobban szerető anyuka 1 perc hangos visítás és sírás után megvette gyermekének a legegyszerűbb legóvárat 10.000-ért holott nagyon látszott hogy máshol jobb helye lett volna.
2008. nov. 11. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert nagy a kínálat,mindenhol nyomják a szülőknek,meg a gyerekeknek,hogy:szerezd meg mind a 43 piros sapkás ,lövöldözős,repülős bizbazt.Én is szülő vagyok kicsi gyerekekkel naponta kb 5x kérdeznek meg ,hogy az éppen most reklámozott játékot veszünk-e?Mondom persze kettőt is!Minden nap küzdök,szinte már az élelmiszer boltokba sem lehet bemenni,mert ugye marketingből pont gyerekmagasságba teszik a drága sz*rságokat,és persze a kasszához ahol sorban állunk.Néha nekem sincs türelmem huzakodni a gyerekkel,és megveszem amit szeretne.De azért 10000 ért nem vennék játékot,pusztán azért mert ritkán van ennyi fölös pénzem!!!
2008. nov. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
96%
Így van, azért célozzák meg a gyerekeket minden csillivilli, felhúzhatós, beszélő, magától menő, repülő és még sorolhatnám kütyüvel, mert tudják, hogy a szülők a gyerekük könnyes szemének tudnak a legkevésbé ellenállni. És megveszik a bazidrága ketyerét, vagy a kindertojást, hogy összegyűjtésk az összes műanyag korkodilt (békát/kutyát/szellemet/kalózt/majmot....). Jó üzlet. És hogy a gyerekek akaratosak az sem csoda, ez a mai kultúránk hozadéka, még pelusban vannak, de az folyik a csapból is, hogy "ne hagyd magad", "képviseld az álláspontod", "valósítsd meg magad", "szerezd meg"csak persze a gyerekek nyelvére fordítva. Nézz meg egy-két mai mesét. Egyrészt ez jó, jó ha az ember ygereke öntudatos másrészt hát... Szóval ezt látja pici korától Utána kamaszkorban meg jönnek a valóság show-k ahol az a király aki akkor is kiosztja a többieket amikor nincs igaza és mindezt azzal magyarázza, hogy "hát én ilyan vagyok, ami a szívemen, az a számon". No empátia. No közösségi szellem. No kompromisszumkészség.
2008. nov. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!