Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerek játékok a nappaliban...

Gyerek játékok a nappaliban vagy csak a szobában?

Figyelt kérdés
7 hónapos a kislányom és egy halom játéka van már most, minden nap mással játszik, más köti le. Egyszerre csak 2-3 db játék van nála, hogy nem legyen a bőség zavara. Viszont a játékai és minden amit használ pl:jumperoo, hinta, zenélő játékok. Nálatok csak az ő szobájában van vagy van a nappaliban is? Nem akarom, hogy egész nap a szobájában kelljen játszania egyedül. Itt vagyunk a nappaliban szinte egész nap és ha a konyhában vagyok innen látok rá bármit csinál vagy történik. Na most ez eddig oké és én azt hittem, hogy ez rendben is van de szóvá tették már páran, hogy miért itt van ez a halom játék miért nem a szobájában. Igen most már azért el kezdődött a kapolos korszak mert minden játékot kiszed pár napja a polcról abból választ és azzal kúszik utána mindenhova. Össze pakolom vissza a többit de újra kiszedni. Nem akarom magasra tenni hisz az övé hagy pakolja, nekem meg nem fáradság össze szedni. Nálatok, hogy volt vagy van? Köszönöm előre is
2019. máj. 10. 18:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csináld, ahogy nektek jó. Nálunk az egész lakás egy gyerekszoba, és ez nekünk így jó :) estenként elpakol a kisfiam elég jól.
2019. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk van a nappaliban is es a babaszobaban is. A haloszobak az emeleten vannak, napkozben pedig nagyreszt a foldszinten vagyunk (ott van a nappali, konyha, stb).

A nagyobb gyerekek apro jatekait viszont csak a sajat szobajukban lehet (lego es hasonlo). Egyreszt a kicsi miatt balesetveszelyes, masreszt a foldszinten porszivozok minden nap es a nagyobb jatekokat ket perc alatt felszedegetem, de legokat nem fogok 15 percig csipegetni. Annyi ido alatt vegzek a komplett porszivozassal...

2019. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
És van olyan felétek, aki elvárná, hogy a hét hónapos egyedül játszon a szobájában? Aztamindenit, az enyém csak kb 7 évesen maradt a szobájában játszani, de még mindig van a nappaliban játék és rajzolni még mindig itt szeret mellettünk. Kisebb korában szinte csak itt voltak a jàtékai, de késöbb is kihordta simán a szobájából. Este visszapakoltuk/juk.
2019. máj. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Te házad, te várad. Na mindegy, ki mit mond?

A legtobb jatekunk a nappaliban volt / van.

2019. máj. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy tárolod a játékokat. Ha a nappalit ellepik a játékdobozok, a babakonyha, az autópálya és még sorolhatnám, az tényleg zavaró tud lenni.

Én a középútat választanám, természtesen nem várnám el, hogy egyedül a szobájában legyen, de a nappalit sem alakítanám át 2. gyerekszobává. A nagyobb játékok bent legyenek pl. konyha, amit eseti jelleggel ki tudsz hozni, amit aktuálisan használ az lehet a nappaliban, de kulturáltan, esetleg diszkrétan valami "láthatatlan" helyre berakva.

Valamint természtesen pakolni, pakolni és pakolni kell utána állandó jelleggel, ha nem akarod, h ússzon a lakásod a játékban.

2019. máj. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk van 2 játéktároló a nappaliban, pontosabban 2 fiók, ezekben van pár darab játék ennyi. Ja van egy gyönyörű hintaló, annak a fix helye a nappaliban van. A többi játék a 2 gyerekszobában van. Természetesen kihozhatják őket, de a délutáni és az esti lefekvés előtt is pakolunk. Nem is úsztatják el a házat, többnyire. Nálunk a szülői háló, a konyha-étkező és a dolgozószoba nem játszótér. Nem arról van szó, hogy ha bejön a macijával a kezében, akkor kidobjuk, csak ezeken a helyeken nincs játszás. Amúgy nem elvárható a gyerekektől, hogy egész nap a szobájukban legyenek, majd max ha kamaszok lesznek.
2019. máj. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!