Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha még a szülés előtt szeretné...

Ha még a szülés előtt szeretném igényelni a TGYÁS-t dec 1-től, akkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

A körzetitől elkérem ehhez a rózsaszínű papírt és utána mi van?

Van valamilyen formanyomtatvány is?

Dec 15-re vagyok kiírva, de nem akarom utána halogatni, mert jönnek az ünnepek is meg minden.

Köszönöm a válaszokat!


2008. nov. 12. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Az OEP-től tudsz formanyomtatványt kérni, vagy ha nem pesti vagy, akkor állítólag a www.oep.hu-n is le tudod tölteni. Vannak olyan munkahelyek, akik maguk intézik. Viszont kell hozzá a baba taj-kártyája és születési anyakönyvi kivonata is, tehát jobban jársz ha a születéséig inkább táppénzen vagy (pénzben ugyanannyi mint a tgyás) és csak a szülés napjától igényled. 35 hetes (dec. 12-re avgyok kiírva)
2008. nov. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, mindenképpen meg kell kérnem előbb, mert elég bonyolult a helyzet, a munkahelyemet éppen felszámolják, de táppénzen vagyok, csak nekem kell Pécsről a pesti tb felé intézkednem, és nem fogok tudni az újszülött baba mellett, csak levélben értekezni, ezért késhet minden így is, azt tudom, hogy utólag bemutatható a taj kártya és a szül akvi. kiv. is, különben nem lehetne előbb kérni, meg nem is tudok pestre menni,mert feküdnöm kell végig, hát ezért bonyolult minden itt.
2008. nov. 12. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!