Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ismerősömön fogják behajtani...

Ismerősömön fogják behajtani a végrehajtási pénzt?

Figyelt kérdés

A pici apukája mikor hogy fizet, van hogy 2-3 hónapig nem majd utal 1 havit, aztán megint másfél hónap és utal megint 1 havit. Ismerősöm feljelentette hogy nem fizet már egy ideje és végrehajtásra adták. Másnap megint utalt.

Így kinek kell kifizetni a végrehajtást? Mert utána felhívta hogy hamisan vádolja mert meg vannak a csekk befizetések és ha nem vonja vissza akkor vele fizettetik ki.



2019. máj. 30. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó a végrehajtási díját hozzácsapja a követeléshez. Ha a kötelezett a hitelezőnek fizet a végrehajtó megkerülésével, akkor bizony a hitelező kell hogy megfizesse a díjat.

Nálunk is eh volt a helyzet, padlót is fogtam miatta

2019. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Be kell helentenie, hogy az utalás már a vh megindítás után volt.
2019. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És hol kell bejelenteni? Bíróságon?
2019. máj. 30. 21:48
 4/5 anonim ***** válasza:
A végrehajtónál kell bejelenteni, hogy melyik hónapban mennyit fizetett. Azokra hónapokra, amelyek kimaradtak továbbra is folyik a végrehajtás, plusz a végrehajtó költségeire is. Amúgy a végrehajtó nem fogja az ismerősöddel visszafizettetni a pénzt, apuka tud polgári pert indítani ez iránt, vagy fiz. meghagyást beadni. A végrehajtó költségeinek megfizetésénél pedig az a szabály, hogy a végrehajtást kérő előlegezi és az adós fizeti. De ha az ismerősöd a polgári eljárás során megkapta a teljes személyes költségmentességet, az kiterjed a végrehajtásra is, akkor nem kell fizetnie.
2019. máj. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tok mindegy, hogy mikor fizetett. Ha a vegrehajtot megkeruilve tette, akkor a végrehajtást kérőt terhelj a díj. Elég xarul érintett anno engem is, amikor evekig nem fizetett, aztán hirtelen egyben az egészet a számlámra utalta, engem meg keresett az végrehajtó, hogy akkor a végrehajtási költség az ugye engem terhel....
2019. máj. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!