Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Letilthatja e a bank a munkabé...

Letilthatja e a bank a munkabéremből a 33%-ot egy szerződésre hivatkozva, mindenféle végrehajtási okirat, közjegyző, bírósági ítélet nélkül? Direktbe megy a bankhoz a pénz.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 29. 22:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Ha tartozol a banknak és náluk van pénzed, azt felhasználhatja a tartozás kiegyenlítésére, akár az egészet.
2019. ápr. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem oda megy a munkabérem.

A munkáltatómmal vette fel a kapcsolatot,engem nem is tájékoztatot a bank, a munkáltatóm jelezte felém hogy ugrik a 33%.

2019. ápr. 29. 22:56
 3/12 A kérdező kommentje:
Lakáshitelt vettem fel ettől a banktól, természetesen svájci frankban.És most úgy próbál a bank a pénzéhez jutni hogy a fizetesemből levonja bármilyen végrehajtási okirat nélkül.
2019. ápr. 29. 22:59
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Már megint egy kamukérdés.
2019. ápr. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Alapból nem, csak ha előzetesen aláírattak a munkáltatóddal egy erre vonatkozó nyilatkozatot.
2019. ápr. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Sehogysem!


Munkabérből csak a dolgozó írásbeli hozzájárulásával vonható le bármi a kötelező adóelőleg és járulékon, valamint a végrehajtható okiraton alapuló végrehajtói letiltáson kívül.


Banki megkeresésre a munkáltató nem vonhat le semmit! Erre figyelmeztesd őket, mert anyagi felelősséggel tartoznak, ha megteszik.

Nem egy munkáltató ezzel nincs tisztában.


A bank adja végrehajtásra az ügyet, a bíróság majd dönt, és ha kiadja a végrehajtható okiratot, akkor az önálló bírósági végrehajtó tilthatja a fizetésed törvényben meghatározott részét.

2019. ápr. 30. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

"Munkabérből csak a dolgozó írásbeli hozzájárulásával vonható le..."


Ez alatt azt kell érteni, ha a bank megkeresi ilyen szándékkal a munkáltatót, Ő szól Neked, és ha Te írásban nem járulsz hozzá ezek után sem, hogy a béredből ezt levonhassa a munkáltató, akkor nem teheti meg!

2019. ápr. 30. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
20%
# 4 Igen, neked a fotelből otthonról kényelmesen kamu minden , de ez a valóság öcsi, éredj fel.
2019. ápr. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha a munkáltatód direktben másnak utal a te hozzájárulásod és végrehajtási okirat nélkül, nem pedig neked, akkor azzal a pénzzel el kell számolnia feléd. Ezzel az erővel a szomszéd Marika néninek is utalhatnának, csak mert megkereste őket. Sajnos én is hallottam már ilyenről, amikor a munkáltató megijed egy nagyon hivatalosak tűnő banki levéltől, de az egy semmi. Bármikor küldhetsz nekik fizetési felszólítást és fizetési meghagyást, a ki nem fizetett bért kamattal együtt ki kell fizetniük feléd. Aztán majd ők megoldják, hogy a banktól visszakövetelik a nekik tévesen átutalt összeget.
2019. ápr. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Állítólag aláírtam ilyet, benne van a lakáshitelszerződésben.
2019. ápr. 30. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!