Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek az MTA engedélyezn...

Szerintetek az MTA engedélyezné az Arizona nevet?

Figyelt kérdés
A Grey's Anatomy kapcsán jutott eszembe. :D
2019. jún. 4. 23:24
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, de max Arizóna névként, hiszen hosszan ejtik. Így meg elég bugyuta szerintem :)
2019. jún. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Mivel földrajzi név, ezért kétlem, de persze próbálkozni lehet.
2019. jún. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Van más földrajzi név is, pl Lelle, Zenta, Zengő, Zombor, Kapolcs (oké, tudom, személynév is volt valamikor, mint Gyula, Szabolcs és társaik...)


Amúgy ha Göncöl meg Hadúr illetve Színes vagy Avarka lehet egy gyerek, szerintem akkor már Arizóna ezerszer különb!

2019. jún. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ezek nem előbb voltak személynevek? Személynevekről nevezték el a területet, gondolom. Régi földrajzi névadási szokás.
2020. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Arisona is lehet, hogy előbb volt személynév, mint az állam neve. Végülis egy államot is el kell valamiről nevezni...
2020. máj. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, de a Csepel például (aki Árpád lovásza volt), magyar, magyar történelem része.
2020. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!