Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős volt a babátok...

Mennyi idős volt a babátok mikor kialakult a végleges szemszíne?

Figyelt kérdés
Kislányom most lesz 4 hónapos, szép színváltós szeme van még, barna és zöld. Apja szőkésbarna hajú és zöld szemű, én barna hajú és barna szemű vagyok. Hajszínét az apjától örökölte, meg a szemöldöke és szempillái színét is, akkor lehet hogy inkább zöld lesz a szeme? (Nem félreérteni, ha barna szeme lesz akkor is ugyanilyen gyönyörű lesz/marad) Mennyire igaz, hogy a lányok mikor még kicsik jobban hasonlítanak az apjukra, a fiúk meg az anyjukra? Csak kíváncsiságból :)
2019. jún. 10. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

A mi kislányunk kék szemű, apuka és én pedig barna szeműek vagyunk, viszont a nagymamák kék szeműek, valamint az én nagyszüleim (anyai anya, anyai apa, apai anya) is kék szeműek.

A kislányunk szeme már egész piciként kékesebb volt, mint azoknak a babáknak, akiknek a szeme barna lett. Nagyjából 4 hónapos korára pedig teljesen kialakult a tengerkék szeme. Barátnőim barna szemű gyermekeiknek is kb.4-5 hónapos korukra lett teljesen barna.

Kislányunk egyébként tiszta apukája, rám csak akkor hasonlít, amikor vigyorog :) . Legjobb barátnőmnek kisfia van, ő pedig tiszta anyja :) .

2019. jún. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűbb, hogy zöldszemű lesz, ami azért is klassz mert ritka és szép szerintem. Egyedi.

Példának magamat tudnám felhozni, apukám szemét örököltem. Neki van egyedül apai ágról zöldesbarna ( zöld alap, barna cirkák) szeme. Így nekem is.

Ha ideges vagyok, vagy izgulok nagyon vagy esetleg sírok, akkor szinte világít annyira zöld.

2019. jún. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, igazából arra akartam kilyukadni, hogy érdemes a nagyszülők szemeit is figyelembe venni, nekem minden ismerősöm azt mondta, hogy kizárt, hogy kék szemű gyerekünk legyen :D ...de a felmenők között rengeteg a kék szemű, így azért nem meglepő a dolog
2019. jún. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Mennyire igaz, hogy a lányok mikor még kicsik jobban hasonlítanak az apjukra, a fiúk meg az anyjukra?"


Annyira, hogy a 7 hónapos fiam születése pillanatától kiköpött apja és azóta sincs benne belőlem, mint anyjából semmi :) (a kis áruló... 😆)

2019. jún. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lànyom nagyon kevert szemszínnel született, fél éves korában gyönyörű zöldessárga szemmel villog a fotókon, ami folyamatosan sötétedett, most 5 éves, szerintem nem fog változni, világos, sárgásbarna szeme van, sajnos a zöld kikopott belőle, pedig nekem és az apjának meg kb mindenkinek zöld szemünk van(az egyik nagyanyját leszámítva)viszont mi mind erős kékkel születtünk, làtszik a fotóinkon is.


Hajra/bőrre az apjára ütött a gyerek, arcformája testalkata anyós teljesen.

2019. jún. 11. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Pont fordítva, két kékszeműnél kizárt, hogy barna legyen a gyerek szeme!

Genetika, domináns-recesszív öröklés


[link]

2019. jún. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elso gyerekunk szurkeskek szemmel szuletett, 6 honapos korara zoldesbarna szeme volt (mint nekem).

A masodik gyerek vilagoskek szemmel szuletett, olyan is maradt neki (mint a ferjemnek).

A legkisebb szurkeskek szemmel szuletett, most 7 honapos, mar tobbnyire zoldesbarna, de itt-ott meg van benne pici kekes beutes.

A ferjem csaladjaban mindenki kek szemu 3 grneracioig visszamenoleg (ennyit tudnak biztosan), a mi csaladunkban anyai agon mindenki kek szemu, apukamnak van zoldesbarna. Szoval nalunk a barna lenyomta a keket, hiaba van kekbol tobb, harombol ket gyerekunk barna szemu lett. Amugy minden masban nagyreszt a ferjemre hasonlitanak, hajszin, arcforma, stb.

Nem akarok butasagot mondani, de ha felfedezel mar a szemeben nemi barnat, akkor szerintem az mar marad es tiszta zold nem lesz.

2019. jún. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fiam barnával született, az is maradt, unokahúgom kékkel (nem újszülött kékkel, hanem amilyen most is) azt mondták be fog neki barnulni fél majd egy éves, 2 majd 3 éves korára. Lassan 5 éves ugyanolyan kék szeme van.
2019. jún. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat :) nálunk a barna és a zöld szemszín a gyakori a családban, anyai nagyimnak rettentő szép világos zöld szeme van :) lányomé ha zárt térben vagyunk akkor barna, de nem olyan mint az enyém, természetes fényben meg zöld. Csodaszép :) meg nekem ennyi idősen már ilyen színű volt a szemem mint most, látszik a régi fotókon.
2019. jún. 11. 08:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!