Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megengedték, hogy kicsit...

Megengedték, hogy kicsit ismerkedjetek a babával, mielőtt végleges a név?

Figyelt kérdés
Felénk a kórházban még vajúdás közben be kell diktálni a fiú és lány nevet is. Két gyökeresen más jellegű névre sikerült szukitenunk a lányneveket, de szeretnék előtte kicsit ismerkedni vele hogy lássam melyik lenne a jó döntés. Volt erre lehetősége bárkinek itt Magyarországon?
2018. júl. 29. 21:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem, vajúdás alatt meg kell mondani.
2018. júl. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
Nekem akkor kérdezték mikor megszületett, azonnal mikor kibújt, nem adtak lehetőséget ismerkedni. A másodikat tolófájások közben.
2018. júl. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem programcsászárral született. Befelé menet kérdezte meg a szülésznő a nevét a műtő ajtajában. Felírta egy papírra. A papírról írta át arra a kis cédulára, amit a babák csuklójára tesznek a műanyag tartóban. Ezen a születés időpontja is rajta van, óra és perc us. Addig nem vitték ki az ajtón, amíg nem volt rajta a csuklóján. Legalábbis az apja így mesélte el nekem. Persze én nem láttam mindezt. Szóval attól tartok, erre nem lesz lehetőségetek, pedig értem, hogy miért szeretnéd...
2018. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg a kórházban. Nálunk is előre meg kellett mondani (elég volt csak a lány\fiú név). De azért szeretik előre, mert egyből teszik rá a karszalagot, így nem keverik össze őket.
2018. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Értem. És mikor jön az anyakonyvezesert felelős vki, vajon modosithatok rajta vagy már nem mert az összes kórházi papíron az első verzió szerepel?
2018. júl. 29. 21:55
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Most komolyan, te pár perc alatt el tudod dönteni miután kibújt, hogy milyen személyiség, milyen név illik hozzá?? Milyen baromság ez már?
2018. júl. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%

Első gyereknél mikor megszületett lemosták megvizsgáltàk és odahozták akkor kellett nevet mondani a másidiknàl vajúdáskor.

Szerintem azért vannak annyira rugalmasak hogy nem kell még a szülőszoba felé menet bemondani. De az is érthető hogy előbb kérik mielőtt megszületik hogy nehogy keveredés legyen meg ők is leadminisztrálják a dolgokat.

Viszont az a végleges amit az anyakönyvvezetőnek mondassz ő pedig 1 nappal szülés után jött. Addig végülis még gondolkodhattok. De szerintem adjátok mindkét nevet aztán nincs gond :)

2018. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Bár már 30 éve történt, hogy megszülettem, de nekem 2 napig nem volt keresztnevem, a karszalagomon csak a vezetéknevem szerepelt, mellette "lány", ugyanis még utolsó nap is azt mondták, fiú leszek, és mivel uncsitesóm 1 hónappal beelőzött, így azt a lánynevet, ami anyuéknak tetszett, ő kapta.
2018. júl. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

A kórház már születéskor leadminisztrálja az a név lesz a kiságyon lévő papíron, karszalagon. De az anyakönyvvezető a végleges hivatalos. Ha ott mást mondassz akkor legfeljebb átírják a kórházi papírokat.

De gondold el adod neki mikor megszületik hogy pl Virág aztán másnap meg Zoé lesz belőle. Szegény gyerek hs elmeséled neki majd fura lesz neki. Esetleg a 4d képek alapjàn nem tudsz dűlőre jutni?

Add mindkét nevet azt kész.

2018. júl. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%

Úgy tudom, hogy amikor megszületik már felviszik a rendszerbe az anyuka tajszámával (első számot módosítják azthiszem kilencesre és amíg nincs taj kártyája azt kell használni). Tehát akkor már macerás és nagy keveredést okozhat.

Ha természetesen születik szerintem megoldható, hogy az aranyóra után írják rá.

De ha a vezetéknév fix, plusz az anyja neve akkor később is ráírják. Főleg, ha fogadott orvosod és szülésznőd lesz. Tudod, pénz beszél....

Császárnál szerintem nem fogják engedni, mert akkor max. apuka megkapja pár percre és azután viszik el és csak az őrzőben kapod meg újra.

2018. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!