Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Testileg mi a különbség?

Testileg mi a különbség?

Figyelt kérdés

Mielőtt félre érti valaki: nem vagyok terhes, szültem már császárral, és csak ug, hogy fel merült bennem a kérdés hogy vajon (az alap tényeken kívül) mi a különbség a császár, a hüvelyi szülés és a vákuumos terhesség megszakítás közt?

jó az alapvető hogy a szülés formája, illetve hogy az egyik nem is szülés.

De engem az érdekelne hogy odabent, illetve, fürdés, együttlét, tampon téren mi a különbség?

mi császár után 3 hetet vártunk illetve akkor már kádba is ültem, de én csak egy fél ujjnyit tagultam ami hamar vissza is zárt,illetve mivel nem ott jött ki a gyerkőc nem sérültem, nem fájt semmi.

Viszont aki simán szült, vagy volt megszakítása. mennyit várt, a kádba üléssel, egyuttléttel, tamponnal?


2019. jún. 11. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:
90%
Sok eszed van a 3 héttel. Az orvos nem mondta, hogy csak a 6 hetes kontroll után lehet nemi életet élni? Eh amúgy minden szuleszeti eseményre igaz: huvelyinszules, császármetszés, abortusz
2019. jún. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Én csak a hüvelyiről szülésről tudok nyilatkozni. Fürdés nekem amúgy is csak zuhany, úgyhogy ezt nem tudom, időm se lett volna a baba mellett áztatni magam a kadban, fel sem merült. Tampont ugyanúgy tudok használni és ugyanakkorát, mint szülés előtt. Az együttlét a gátseb miatt sokáig feszült, mintha szét akarna szakadni a seb, azt mondhatom, hogy a teljes gyógyulás, amikor már észre sem vettem a különbséget, az kb 1 év volt, pedig nem volt komplikáció. Első együttléttel 5 hónapot vártunk, előtte nagyon fájtak a próbálkozások.
2019. jún. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Képes voltam kivárni a 6 hetet hüvelyi szülésnél, pedig 4 hétig volt lochia. A tampont az első mensinél már lazán használtam a második babánál 3 honap után, míg elsőnél még fél evig nem tudtam használni.
2019. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem a hüvely miatt érdemes kivárni a 6 hetes kontrollt, hanem mert a méhben nyitott erek vannak, ha császároztak, az is egy seb és nem jó összeszedni arra egy fertőzést. Ennek kockázata miatt nem ajánlják a tampont meg a fürdést se.
2019. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!