Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi ez a hozzáállás itt a...

Mi ez a hozzáállás itt a gyerekekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az összes gyerekekkel kapcsolatos kérdésnél a következő válaszokat látom szinte kizárólag:

1. Soha nem akarok gyerek (és a legjobb ha nem is látok egyet se)

2. Minden szülő hülye, mert nem tud gyereket nevelni

3. Egy gyereknek 4 éves korától be kell tartani a viselkedési kódexet, előtte meg aludjon a sarokban


Ehhez persze jön a sok bezzeg az én időmben hozzászólás.


...komolyan ez lenne a többség?


2019. jún. 12. 17:19
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Én egyáltalán nem ezeket olvastam.
2019. jún. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%
Én pont az ellenekzőjét látom, hogy nem szabad a gyerekre szólni mert sérül lelke, mindenki hülye aki rászól a gyerekre, ha meg évente egyszer a fenekére csapsz egyenesen te vagy a mumus és azonnal el kéne venni tőled a gyereket mert bántalmazod.
2019. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Tegnap volt a tortás nő, abból vontad le ezt a nagy következtetést? Mert ott szerinted kinek volt igaza?


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__rokoni-k..

2019. jún. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Se nem értek egyet a pontokkal, se nem tagadom, inkább belekötnék.

1. "Soha nem akarok gyerek (és a legjobb ha nem is látok egyet se)"

Mindenkinek szíve-joga eldönteni, hogy akarja élni az életét, max ne a 3 gyerekes anyukának szajkózza a véleményét bunkó fennhangon.

2. " Minden szülő hülye, mert nem tud gyereket nevelni"

Részben egyetértek, amikor a boltban visongó rajkókra nemhogy nem szólnak rá, hanem nem is érdekli a szülőket, hogy a gyerek ordít, futkos, döntöget. Ettől független vannak normális szülők, akik megtanítják viselkedni a gyereket.

3. "Egy gyereknek 4 éves korától be kell tartani a viselkedési kódexet, előtte meg aludjon a sarokban"

Gyereket nem azzal kell nevelni, hogy mész a sarokba, 4 éves gyerek már simán felfogja, ha megmagyarázom neki, hogy mit miért nem szabad. Ha meg nem, akkor többször is elmagyarázom nyomatékkal. Bár ez is attól függ mit csinált rosszul.

A "bezzeg az én időmben" korúak is csináltak szülőként butaságot, hanyagságot, és tévedtek. Nem kell feltétlen mindent elhinni nekik.

Alapból meg mindenki úgy neveli a gyerekét sajnos, ahogy akarja, kevés közünk van mások gyereknevelési elveihez.

2019. jún. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!