Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van a mai 46-50 évesekné...

Miért van a mai 46-50 éveseknél ez a furcsa hozzáállás az állammal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Megvan az összeesküvés elmélet, hogy a Orbán hogyan vette el a nyugdíjat, és még meg is szüntette a TB-t, "nekem már nem lesz nyugdíjam" generáció, de az öngondoskodásnak semmi jele.


A társadalombiztosítást nem szolidáris intézményként (tehát szegényügyi) tekintik, hanem életvitelszerűen építenek rá, olyan elvárással, mintha legalábbis piaci szférában fizetett volna érte.


2016. okt. 14. 21:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
A nyugdíjt az állam kötelessége kifizetni és a páváké kitermelni.
2016. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Az öngondoskodás pont a magánnyugdíjpénztárak megmaradásával lett volna lehetséges, hülyegyerek.


Hogy gondoskodjon magáról, amikor rögtön államosítják a pénzt, amit félretesz? Elmagyaráznád esetleg nekünk is?

2016. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbérből elég nehéz ön gondoskodni.

Nem tekinteném "összeesküvés-elméletnek", hogy a régebbi korosztály 40 éves korától nyugdíjban van, édesanyám 59 évesen még mindig dolgozik.

A bruttó fizetés több mint negyedét leveszik a munkavállalótól, ill. még ugyanannyit a munkáltatótól. Talán lehetnek az embernek elvárásai a nyújtott szolgáltatást tekintve. Bár én azzal is beérném, ha közölnék, hogy nincs ellátás, de akkor tőlem egy huncut forintot se vonjanak le ilyen-olyan kamu címszavak alatt.

2016. okt. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%

"hogy a régebbi korosztály 40 éves korától nyugdíjban van"


Kire gondolsz? Mert nagyanyám is 55-ig dolgozott, a férfiak akkoriban 60-ig.

A kedvezményezettek is esetleg 45-48 tól mehettek. (bányászok tűzoltók, rendőrök)


Azt hiszem nem kell félnünk a migránsoktól, mert magyarországot nem nyomják le követelőzésben meg élősködésben.

2016. okt. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Öngondoskodás?Miből???????????????

Dugdfelmagadnakminimálbérből hogy lehet még öngondoskodni is? Az nem 2 Ft! Itt az átlag magyar örül, ha a baromira lecsökkentett rezsi kifizetése után nem hal éhen.

Nem mindenki tesped ám légkondis irodában kétszázezer feletti nettóért , jó reggelt!

2016. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többségének még a megélhetésre is alig futja, ebből nem tud öngondoskodni.
2016. okt. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Az öngondoskodás pont a magánnyugdíjpénztárak megmaradásával lett volna lehetséges, hülyegyerek. "


a manyup abban a formájában csak arra lett volna jó, hogy aki szegény az dögöljön meg

2016. okt. 14. 22:21
 8/18 A kérdező kommentje:

és ismét tetten érhettünk valami fontosat


nyugdíjrendszer? ááá az úgyis összeomlik, meg a zorbán is kivette az alkotmánybó'...


de a többpilléres manyupos történet? az az isten!

2016. okt. 14. 22:30
 9/18 anonim ***** válasza:
54%

Milyen érdekes, hogy például Norvégiában, Dániában, Svédországban és Finnországban milyen jól működik az erős állam eszménye.

Mondjuk az is igaz, hogy arrafelé elég kulturáltak ahhoz, hogy ne lopjanak és ne csesszenek ki a másik emberrel, így jut mindenkinek a közösből.

Itt meg a "csak nekem, csak nekem, mindent csak nekem, mindent az én zsebembe!!!" elv érvényesül.

Aztán meg csodálkozunk, hogy Magyarországon miért van ekkora nyomor, amikor a gátlástalan, közpénzrabló multimilliárdos kiröhögi a szegény szerencsétlent, hogy annyit ér, amennyije van, szóval dögöljön meg. Ő meg addig bepattan a vadiúj Audi A5-be és bömbölteti kicsit a V6-os motort, közben meg elégedett magával, hogy milyen sok pénzt tudott keresni ügyeskedéssel.

Na, ennyit erről a helyről.

2016. okt. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

"és ismét tetten érhettünk valami fontosat"


Igen. Annyi eszed nincs, hogy helyesen írj.

Miért is kellene egy ilyen igénytelen prolit komolyan vennünk?

2016. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!