Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek anyagi okok miatt nem...

Akinek anyagi okok miatt nem lehet gyereke vagy több gyermeke az hogyan fogadta ezt el? Vagy hogyan sikerült mégis kilábalni ebből?

Figyelt kérdés
Egyre többet vagyok szomorú, hogy ilyen miatt nem lehet soha gyermekem. Ráadásul beteg vagyok, ami miatt már rég komolyabb kezelés és próbálkozás kellene a dokik szerint is. (PCOS, Ir, pm alulműködés, 28 éves vagyok) De nincs mire. Albérletben lakunk, de ha nem dolgozik valamelyikünk, akkor nem tudjuk kifizetni. Nekem diákhitelem is van, havi 20 ezer. Szülők nem tudnak támogatni, sem anyagilag sem lakhellyel, plusz 300 km-re vannak. Alapból az albérlet is riasztó gyerekkel, mert nem biztos fedél és utána pedig alig fogunk találni. Teljesen elkeserítő a helyzet és nem látok megoldást, csak hogy elfogadni, hogy ilyen miatt már eleve meg volt pecsételve a sorsunk. Van, olyan aki szintén nehéz helyzetből indult? Szülők, pénz, biztos lakhatás nélkül? Sikerül utána valamit kitalálni?
2019. jún. 14. 14:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
31%

A bajaidat anélkül is kezelni kellene, hogy gyereket akarnál! Ez nem világos?

Egyébként meg tanulj, képezd magad és keressetek jobb állást.

Nem is akarsz igazán, ha nem teszel meg mindent.

Jobb keseregni, nem igaz?

2019. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%
Igen, nehéz volt. Dolgoztam és tanultam párhuzamosan, hogy egyre jobb legyek, egyre többet keressek. Vettünk fel hitelt, csokot (csak 2 gyerekre, egy már volt), és vettünk egy lakást. Kemény időszak volt. Az első gyerek születésekor még albiban laktunk, nem ez volt a terv, de így alakult, érte dolgozunk. Mi is megéreztük, hogy kiesett egy fizetés, úgyhogy hamar visszamentem dolgozni. Van kiút, csak tenni kell érte.
2019. jún. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

4 éve voltam együtt a férjemmel amikor anyósomék a korábban évekig emlegetett "ááá, ott van a sajátunkon kívül a 2 örökség ház tök üresen, az egyik a tiétek!" dologból egyik napról a másikra átváltottak arra, hogy "mit képzelünk, nincs nekünk annyi pénzünk, hogy azt megvegyük tőlük".

No, innentől 6 év volt amíg anyagilag összeszedtük magunkat annyira, hogy saját lábra álljunk. Ebben benne volt pár munkahely váltás (részemről pl 4), amíg mindkettőnk megtalálta a biztos, stabil, jól kereső helyét. Iskolába jártam, képeztem magam, kerestem a jobb lehetőségeket.

Nem mondom, hogy 6 éve nem zuhantunk meg kicsit a férjemmel, hisz ugye eredetileg nem így terveztünk, de ősszel bele tudtunk vágni végre a babaprojektbe és most 37 hetes vagyok. Nemsokára szülök és ez minden korábbi fájdalmat, éjszakázást, túlórát, fáradságot kárpótol, mert 6 éve én sem hittem volna, hogy ennyire nyugodtan és hátradőlve, biztos háttérbe sikerül majd gyereket vállalnunk. De nem adtuk fel, sikerült :D

2019. jún. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Első: lehetnel esetleg nem tahó is. Tini korom óta kezelnek. (Metformin, letrox, plusz diéta és mozgás) DE! Mindig kérdezi főleg az endokrinológus doktornő, hogy mikor szeretnék gyermeket, mert ha már aktuális, akkor kapok peteérés segítőt, mert az jelenleg nincs. Illetve több vizsgálat és azok alapján esetleg a kezelések módosítása, új elkezdése, inszem vagy lombik, ha kell. De amíg nem aktuális addig nem kell ilyeneket szedjek, stimulalni nem fognak évekig úgy, hogy nem tudunk gyereket vallani.

Van egy diplomám és szakmám, nem keresek rosszul és a párom sem, de pont annyira viszont igen, hogy az albérlet és a többi kiadás jelentősen lecsökkent a jövedelmünket.

2019. jún. 14. 14:18
 5/29 anonim ***** válasza:
42%

Amióta Angliában élek, tapasztalom, hogy mi magyarok mennyire ragaszkodunk a saját ingatlanunkhoz. Itt kint a fiatalok simán szülnek albérletbe, hiszen ha rendesen fizeti akár 20 évig is élhet benne. Nincsenek röghöz kötve. Jó magam is albérletben élek már 13 éve kint, annak ellenére, hogy én is ragaszkodom a saját ingatlanhoz ( vettem otthon lakást Budapesten ami jelenleg üresen áll)

AZ élet mindig tartogat meglepetéseket, és azért lemondani az álmaidról, hogy anya legyél mert albérletben élsz.. nos... te tudod. Nővérem is albérletbe szült ikreket. 8 év után vett egy csodás házat. Mindig úgy halad az ember ahogy tervezi.

2019. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi biztató választ! Én is így gondolkodtam anno, hogy én sem születtem gazdag családba, de mindenem meg volt! Anyám egyedül nevelt és dolgozott sokat, igaz legalább saját lakásunk volt 20 éves kora óta. Az albérlet rettent el, hogy kisállatot és gyermeket tilos tartani, szépen fogalmazva is. Plusz ha közlik hogy menni kell, akkor menni kell és mi lesz, ha nem találunk? Egyikünk sem tud haza menni. Az állásom jó, de állami szféra. Ebben igazatok van, hogy valtani kéne, akar szakmán kívül is, gondolkoztunk Budapestre költözésen is, mert nálunk nincs annyira sok választék és a bérek is a béka segge alatt vannak.
2019. jún. 14. 14:30
 7/29 anonim ***** válasza:
33%

Ezt tökre nem értem.

Ha 20 ezer a havi diákhitel akkor nem minimálbérből élsz.

Miért ne dolgozna mindkettőtök?

Én is albérletben éltem a párommal, de tavaly nyáron hirtelen és váratlanul meghalt.

Nekem is van diákhitelem.

Én úgy oldottam meg, hogy a bejelentett munkabér kevesebb, így csak 10500 forintot fizetek diákhitelre.

Ez mellett mindent elvállalok.

Takarítás, kerti munkák (amit egy nő is simán meg tud csinálni), diákok korrepetálása, stb.

Igaz, kb 2 havonta van egy szabad napom, se hétvége, se ünnepnap, de nem hagyhatom el magam.

Én sem tudok sehonnan segítséget kérni (szülők, stb).

Igaz, most nem az az első gondolatom, hogy gyerekem legyen, de most minden a gyerekek körül forog, így 2-en ezt is bevállalhatjátok.

Albérletből is lehet tovább lépni.

2019. jún. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Nálunk ritka szerintem, aki 10-20 vagy akar több évre kiad egy lakást/házat. Inkább azt tapasztaltuk ismerősökkel, hogy diákoknak, mert azok úgysem sokáig laknak ott, vagy addig amíg a gyerek fel nem nő és megcsinálják neki. (Nálunk most ez van, még 2 évig láthatunk itt maximum) Vagy hirtelen eladják, ilyen is volt hogy egy hónap múlva már cuccolni kellett. Ilyen esetektől félek leginkább.
2019. jún. 14. 14:34
 9/29 anonim ***** válasza:
42%
Annak idején én is albérletbe szültem a fiamat. Nem kerestünk jól, de ahhoz ragaszkodtunk, hogy a fiúnk semmiben ne szenvedjen hiányt. Félre tettünk annyi pénzt, hogy ha mégis menni kell, akkor legyen pénz kaucióra, és 2 havi albérleti díjra. Nem nyúltunk hozzá, még akkor sem ha szűkös volt a hónap. Idővel megtanultunk jól beosztani a kis pénzünket. Lassan félre tudtunk tenni annyit, hogy lakáshitel igénylésnél meglegyen az önerőnk. Végül vettünk lakást magunknak. Valahogy el kell kezdeni, és magam sem hittem, hogy a szükség mennyire megtanít spórolni, beosztani a pénzt.
2019. jún. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
44%

A kérdező kommentje:


Nálunk ritka szerintem, aki 10-20 vagy akar több évre kiad egy lakást/házat.


Ez nem igaz!


Mint írtam nekem is van Budapesten lakásom, és 15 évig volt kiadva egy családnak. Ők 2 éve költöztek el, mert vettek saját lakást. Vidéken is van egy házunk ( férjem örökölte) azt is kiadtuk. Jelenleg 9 éve él ott egy 2 gyerekes család. 2 éve megkérdezték, lehet macskájuk, kutyájuk? Igent mondtunk, szóval állatok is vannak.

Sok olyan embert ismerek akik sokkal jobban örülnek ha hosszú távra tudják kiadni olyan személyeknek akik becsületesek, és sokáig maradnak, fizetnek.

Ne keress kifogásokat mert nincs igazad.

2019. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!