Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem féltetek amikor gyermeket...

TheReaper88 kérdése:

Nem féltetek amikor gyermeket vállaltatok, hogy még jó neveléssel is rossz útra tér, netán gyilkos lesz?

Figyelt kérdés
Én azért nem vállalok gyereket, mivel nem szeretném, hogy bűnöző legyen belőle és valami rosszat tegyen jó nevelés ellenére is. s ez miatt is az én nevem csorbulna
2019. jún. 20. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Gondoltál már arra hogy ezt egy pszicológusnak kibeszéld? Minden rosszindulat nélkül mondom, de ez beteges
2019. jún. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%
Túl sok liberális amerikai filmet néztél. Nincsenek született gyilkosok. Még rossz körülmények között felnövőből is csak kevés lesz bűnöző.
2019. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

egyik ismert sorozatgyilkost az anyja eladta egy korsó sörért. A másikat az anyja egész gyermekkorában megerőszakolgatta.

Ha ezeket észben tartod, egyre kevesebb az esély.

2019. jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
30%
Sok ember azt hiszi a nevelés az minden pedig nem. Elég ha visszaüt egy bünözö léhütö rokonra és vége van. Ezek itt még sose neveltek gyereket szerintem. Igaz nekem sincs de én legalàbb nem beszélek hülyeséget hogy minden a nevelésen múlik. Ismerünk olyan csalàdot akiknek nem lehetett sajàt gyereke ezért örökbe fogadtak egyet. Jó nevelés meg mindent megkapott. Mégis bünözö lett. Ennyi.
2019. jún. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
85%

A jó nevelés, nem egyenlő azzal, hogy mindent megkap amire szüksége van. A szeretetre van nagy szüksége, elismerésre, motivációra, bensőséges kapcsolatra, őszinteségre, támaszra, bizalomra, társaságra. Sokmindenre. Ezt megadni neki amennyire tudod, az nem a jó nevelés, és ezek nélkül a jónevelést felteheted oda ahonnan a gyerek kijött. Objektíven ha elkényeztetik, akkor is szeretethiánya lesz és akkor is ha bántalmazzák. Mindkét esetben nem kapta meg azt ami kell ahhoz, hogy kiegyensúlyozott személyiség legyen. Mindkét esetben eluralkodhat rajta az önzés, a szükség,a rosszindulat. A nevelés önmagában ez ellen semmit sem ér. A lelkiproblémákat megtudod előzni, megpróbálhatod meggyógyítani, az egyetlen amit nem az a mentális, elme, pszichiátriai problémák, amiket adott esetben nem trauma okozott.


Amúgy pedig egy szülő arról híres, hogy akkor is szereti a gyerekét ha az rossz útra tévedt, hibát vagy bűnt követett el. Én sosem tekintettem szülőnek azt akinek annyit nem ér a gyereke, hogy ne szégyellje sosem.

2019. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

Nem a fenét. Most vagyok terhes. Állandóan azt tervezgetem, hogy mit hogy csináljak, hogy egészséges legyen a lelke és sose térjen rossz útra. Szerintem ez természetes félelem.


Azonban amitől te tartasz, a pszichopátia, az veleszületett. Képtelenség gyógyítani, kezelni.

2019. jún. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 hollófernyiges ***** válasza:
2019. jún. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nyitókérdésre:

Nem félek ettől.

De a természet bölcsen elrendezte, hogy te, a magad gondolkodásával nem is akarsz gyereket.

2019. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki szociopata az bizony a rossz kornyezet hatasa. Viszont pszichopatanak szuletni kell. Hogy igy mondjam. Utobbiak azok akik mar gyerekkent allatokat olnek es kinoznak. Ezek az elso jelek.

Amugy egy noi bunozo, gyilkos konkretan jo csaladbol jott, minden lehetoseg megvolt a normalis eletre am o megis ezt valasztotta.

Persze altalaban a legtobb sorozatgyilkos/ gyilkos szemelynek a gyerekkora sem rozsas.

De a szemelyiseget a neveles az orokles es a kornyezet egyuttesen hatarozza meg.

2019. jún. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%

Bírom ezt a "pedig jó családból jött", "pedig mindent megkapott otthon" típusú szövegeket.

Honnan tudjátok, volt-e érzelmi melegség, elfogadó szeretet abban a "jó családban"?

Megkapta-e az a kisbaba, kisgyerek azt a sok-sok szeretetet, simogatást, ölelést, bújást, ami az érzelmi biztonság kialakulásához kell?

Biztatták-e, dicsérték-e kicsi korában, vagy folyton csak kritizálták?

Éreztették-e vele, hogy ő egy értékes, szeretni való emberke?


Ezek számítanak, nem az, hogy szép házuk, jó kocsijuk volt, és karácsonykor sok ajándék volt a karácsonyfa alatt.

2019. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!