Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden évbe uyanaz. Mama...

Minden évbe uyanaz. Mama bevállalja az unokákat, utána meg csak panasz van. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Mama minden évben lelkesen indul az 1 hétnek. Utána meg nem győzi kipihenni. Alapból nagyon ügyel a tisztaságra, már minden ragad állítólag. Én mondtam h nyugodtan kordában tarthatja a gyerekemet, bár nem egy tazmánördög (szerintem). Most egyszerre 3 gyerek van. 4,5 és 5 és 6,5 évesek. Ebből a középső az enyém. Folyamatosan nevelem, bizony van amit sokszor el kell mondani, de nem h*lyegyerek (szerintem). Kértem hogy mondjon el mindent, amit a gyerek csinál, mi megszoktuk vele a butáskodást is beszélni. Mama nagyon óvatosan fogalmaz, de majdnemhogy az jön le, hogy bunkó neveletlen mindegyik gyerek. Szerintem azt hitte együtt jobban ellesznek, de unatkoznak, nem tudják feltalálni magukat. Nem szeretném hogy csak rossz emlékei legyenek mindenkinek. önfeledt kacagós mókázós 1 hétnek kéne lenni, ehelyett mindenki rossz szájízzel válik el. Jövőre így biztos nem hagyom ott. Nálatok hogy telnek ezek az 1-1 hetek? Van ahol ugyanez van, hogy nagy a lelkesedés a végén meg alig várja mindenki hogy vége legyen?
2019. jún. 28. 12:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
32%
Eleve nem bíztam volna rá, ha ez első évben is ez volt. Ez az egyik. A másik meg, lehet higy a gyereked alapból szófogadó, jó gyerek-veled, meg az oviban. A mamánál meg lehet hogy pont kenterbeveri az összes kis pokolfajzat típus gyereket.
2019. jún. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Eleve nem vinném vissza ha tudom, hogy ilyen. Max 2 napra, de azt se szívesen.

Nálunk nagyon jól teltek az ilyen hetek, imádtam ott lenni. Nem unatkoztunk és a max kupi az a cuccok széthagyása volt, de azt minden délután/este elpakoltuk

2019. jún. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk 3 mama van. Anyámék meg apámék nagyon várják a gyerekeimet, szuperül érzik magukat, aztán utána egy hónapig heverik az unokákat. :D Nem 30 évesek már, nincs mese, és nincsenek is úgy hozzászokva, mint mi idehaza a folyamatos nyüzsgéshez.

Na anyósomnál kb az van, mint nálatok. Várják, hívják, unokatesóval együtt 4db 10 év alatti gyerek, és pár nap alatt úgy elfáradnak, hogy elkezdik bactatni a kölköket, azok meg engem hívogatnak, hogy mikor jöhetnek már haza... :/ A megoldás az, hogy próbáljuk anyósékhoz kevesebbet vinni őket. Csak akkor meg megsértődnek. Ördögi kör... -_-

2019. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Azért gondolj bele, 3 energiabomba gyerek egy nagyival. Ez még egy családban is sok.

Mi ugy szoktuk, hogy minden napra tervezünk előre programot mamával karöltve, hogy ne unják szét magukat a gyerekek. Persze ennek ellenére is vannak surlódások, de hát senki nem várja egy 3-6 évestől, hogy egesz nap kulturáltan üldögélni fog egy sarokban.

Mama ismeri a gyerekeket, tudja hogy mi hogy szoktuk rendszabályozni őket,ismeri a mi szabályainkat, igy ezeket használva boldogul velük.

2019. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Anyósomhoz csak a fiam megy (most 6 éves). Sajnos a lánya valamiért nem adja az unokáit, pedig ellennének az unokatesók (7,5 éves fiú, 5 éves lány).

Unatkozni biztos nem unatkoznának, mert a 2 fiú mindig jól elvan. Anyós mg rengeteg programot szervez, amikor nála van a fiam, (ezt akkor is megtenné, ha 3 lenne ott).

Szerencsére mindig úgy válnak el, hogy a következő ottlét programjait tervezik...


De ha azt kellene hallgatnom, hogy ez milyen nehéz, akkor máskor nem menne a fiam. Megoldanánk máshogy a felügyeletét.

2019. jún. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
23%

De miért kell 1 hétre otthagyni?

Ezt több családnál is hallom, de nálunk nem volt divat, sokat láttuk is így a nagyszülőket, igaz enyém csak 4 éves lesz, de megőrülne nélkülem 1 hetet és én is nélküle.

Miért nem mehet egy hétvégét csak mondjuk? Gyereked egyáltalán vágyik erre?

Meg miért kell az egész rokonság gyerekeinek egyszerre menni?

Én 27 évesen is megőrülnék 3 ovissal 1 hétig, és alig várnám hogy vége legyen hiába imádom őket.

2019. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%

A gyerek akkor rossz, ha unatkozik. Mama csináljon velük programot, te meg segíts neki.



Szerintem semmi gond nincs az egyhetes mama-nyaralással. Gyerekkorunkben is ez volt.

2019. jún. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%

Azért szerintem nagyon sok három gyerek egy hétig egy nagyira bízva. Átgondoltátok ti ezt? Max egy nap egy éjszakát tudok így elképzelni, nem egy hetet!

1-1 hetek sehogy sem telnek így, mert a legtöbb idő, amit ott töltött az három éjszaka volt. Egy gyerek plusz kettő vagy három(nagynéni) felnőtt volt rá.

Eszembe nem jutna 3 gyereket rábízni egy nagymamakorúra egy hétre. Még én sem vállalnám...

2019. jún. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk nincs nagyi sajnos, hogy segítsen, de ha lenne sem hagynám ott a gyerekemet egy hétre, ha már tavaly sem bírta. Három ovis korú gyerek meg, őszintén, a saját anyjuknak is sok lenne 0-24-ben, értve ez alatt, hogy bizony elfárad még a fiatal is. A gyerekek néha egy pillanat alatt feltalálják magukat és tudnak együtt játszani, máskor meg tengnek-lengnek, és ilyenkor bizony valami programot, de legalábbis játékot kell szervezni nekik, ez a nagyiknak nem mindig megy könnyen, főleg, ha annak idején a saját gyerekeikkel sem fogallakoztak így, mert jól eljátszottak együtt.


A legt9bb nagyinak nincs türelme egy héten át az unokákhoz, el kell fogadni, és jövőre más megoldást keresni.

2019. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

"Azért szerintem nagyon sok három gyerek egy hétig egy nagyira bízva. "


Anyósom 55 éves, apósom 57. Mindketten egyéni vállalkozók, tehát idejük is van.

Nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy 3 unoka legyen náluk. Ő pl nagyon jól kezeli a gyerekeket.


De egy nagymama már elég felnőtt ahhoz, hogy el tudja dönteni, mit vállal el.

2019. jún. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!