Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Minden évbe uyanaz. Mama...

Minden évbe uyanaz. Mama bevállalja az unokákat, utána meg csak panasz van. Nálatok hogy van ez?

Figyelt kérdés
Mama minden évben lelkesen indul az 1 hétnek. Utána meg nem győzi kipihenni. Alapból nagyon ügyel a tisztaságra, már minden ragad állítólag. Én mondtam h nyugodtan kordában tarthatja a gyerekemet, bár nem egy tazmánördög (szerintem). Most egyszerre 3 gyerek van. 4,5 és 5 és 6,5 évesek. Ebből a középső az enyém. Folyamatosan nevelem, bizony van amit sokszor el kell mondani, de nem h*lyegyerek (szerintem). Kértem hogy mondjon el mindent, amit a gyerek csinál, mi megszoktuk vele a butáskodást is beszélni. Mama nagyon óvatosan fogalmaz, de majdnemhogy az jön le, hogy bunkó neveletlen mindegyik gyerek. Szerintem azt hitte együtt jobban ellesznek, de unatkoznak, nem tudják feltalálni magukat. Nem szeretném hogy csak rossz emlékei legyenek mindenkinek. önfeledt kacagós mókázós 1 hétnek kéne lenni, ehelyett mindenki rossz szájízzel válik el. Jövőre így biztos nem hagyom ott. Nálatok hogy telnek ezek az 1-1 hetek? Van ahol ugyanez van, hogy nagy a lelkesedés a végén meg alig várja mindenki hogy vége legyen?
2019. jún. 28. 12:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
30%
Te nem látsz kivetnivalót benne, én meg igen. Hiába pontozol le, hadd döntsem már el én, hogy én szerintem sok e három unoka egy nagyira vagy nem. De látom te is anyósról meg apósról írsz, az már kettő felnőtt, nem egy...
2019. jún. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Én külön szerettem volna vinni az enyémet, mama beszélte rá, szerintem azt gondolta így jobban ellesznek. Nincs ráerőltetve, én itthon tudok lenni most, csak gondolta a gyerekeknek is kikapcsolódás lesz. De túlvállalja vele magát. Megbeszélem vele ha megyek a gyerekért, mert ezt csak akkor élvezheti mindenki, ha nem teher és folyamatos stressz.
2019. jún. 28. 13:58
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is sok egy hét, meg láthatóan a 3 unoka is egyszerre. De anyám is ilyen. Fiatal, 53 éves, ő még bírja szerinte, de azért ha 2 napot vele van a lányom egymagában, már kivan a végére, és mondogatja, hogy nem véletlenül a fiataloknak való ez. Szereti, szívesen van vele, de nagyon elfárad. Nekem van még egy 6 hónapos fiam, tesómék most állnak családalapítás előtt, és már mondogatja, hogy de jó lesz majd pár év múlva, begyűjti mind a 3-4 unokát, és ittalszanak nála stb. Aha, el tudom képzelni, fél nap után mennyire fog lógni a bele. De ő is olyan, hogy be nem ismerné, ha valami sok neki, megsértődne, ha nem adnánk a gyerekeket, szóval ki fogja könyörögni, aztán megy majd a szenvedés, hogy ő mennyire elfáradt. Most is megy, egy szem 4 éves kislánnyal, aki szerinte is jó kislány. Mondjuk én simán megmondom neki ilyenkor, hogy anyukám, senki sem kérte, te akartad, hogy nálad legyen, akkor ne menjen a panaszkodás utólag...
2019. jún. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A 11es válaszom a 10 válaazolónak szólt, nem neked,kérdező! Elfelejtettem odaírni.
2019. jún. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk a mieink (bár testvérek) sokkal jobban elvannak együtt, mint külön. De anyósom, most kitalálta, hogy ő már idénre öreg lett, így egyszerre a kétszer két adag unokából csak egy főt vállal... ami nekem nem segítség, hanem az ellenkezője, de ha nem adom, akkor

1. sértődés lesz, mert ez nem felajánlás, hanem "parancs",

2. azért szeretném, hogy legyenek vele nagyis élmények, "csapatépítés",

3. minden évben "fenntartással" mennek, mert hiába van jó dolguk, azaz főz nekik finomakat és pl. rendesen fürdet és olvas esti mesét, nem lehet igazán vadulni és kevés a program, sokat unatkoznak, haverok sehol, a napi egy kihalt játszótér nem elég, este pedig még ha ketten voltak is elfogta őket a honvágy és ment a hüppögés a telefonban (bezzeg táborba simán mennek és eszükbe sem jutok).

Szóval fogalmam sincs, még van két hetem kigondolni.

2019. jún. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is olyan, hogy bármit elvállalna, amire megkérném, egyrészt szeretetből, másrészt mert fájdalmas belátnia, hogy bármennyire szeretné, már nem bírja. Nekem kellett résen lennem, és észrevennem, hogy nem bírja, és nem kérni többé többet, mint néhány havonta max. két órát.


Nehéz lépések ezek az unokáikat egyébként imádó nagyiknak: szembesülni azzal, hogy elfáradnak, és még be is vallani.....

2019. jún. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15, miért baj ha nem lehet vadulni?! Miért kellene vadulni csak mert gyerekek? Ezt sosem értettem. Nálunk a mamáékkal bábszínház van, vasúttörténeti park, stb. de sosem igényeltem hogy legyen vadulás...
2019. jún. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Off #17 az én fiaim meg szeretik a rohangálást, versenyzést és hangoskodást és szerepjátékozós vagy sportolós kortársi bandázást is. Nem egész nap ilyenek, nem is hiperaktívak, szoktak bőven intellektuális vagy hasznos tevékenységet is végezni, mint hegedülés vagy teregetés :)
2019. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Unatkoznak nagyinál biztos nem lehet semmit csinálni ,nagymama meg inkább valja be nem bír 3 gyerekel ,illetve nincs kedve ,energiája szórakoztatni az unokákat.

Gyerek úgy müködik hogy ha nem foglalkoznak vele elöbb utóbb unatkozni kezdenek.

2019. jún. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!