Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek fent lenni 11-éjfélig, utána meg mindenkitől hallom a panaszkodást? Úgy fent vannak 11 kor mintha délután 2 lenne!

Figyelt kérdés

Most ne nézzük azt, hogy van aki nem tud aludni, és van aki délutánosm, és este 8-9 re ér haza!


Mindenhol ezt tapasztalom. Az emberek délutánig dolgoznak/vannak iskolában. Tegyük fel 4 re haza ér a család. Akkor csinálnak valami kaját, leckét írnak, dolgoznak kicssit takarítanak. Mondjuk eltart ez este 8 ig. Utána kajálnakm, TVznek, megnézik a barátok köztet, hogy "Mert nekem jár a pihenés" címszóval. Utána 10-11 kor mr az ágyban lehetnének.

De nem teszik! Sokszor 11-12 kor Facebookon írkálnak az osztálytársaim, meg minden olyan élettel teli. Ki be pakolják 11 kor a kukát(mert délután ellopták volna ugye?) jövök haza haveroktól 11 körül és ki-be állnak a kocsival, mászkálnak, ajtó csapkodást hallok mindenfele, meg dumálgatást.

Mintha délután 4 óra lenne 11-12 kor, olyan nyűzsgés minden!

Persze hajnali 5-6 kor minden mintha kihalt volna, síri csönd.

Az osztálytársaim is késve jönnek be hogy "elaludtam tanárnő!" Mikor 12 kor még Facebook bejegyzéseket írkált.


Szóval nincs problémám ezzel, de nem értem, miért vannak ilyen sokáig fent az emberek.

Megkérdeztem idősebb rokonaim, Ők már 8-9 kor mentek lefekedüni, nem voltk fenn régen 11-12 ig Azt mondták, az utca lecsöndesült 9-10 re már rég!


Miért változott meg ez?



2014. márc. 24. 05:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Fokozatosan változott meg ez.

A tefchnikai kütyük miatt, hogy mindig "van mit csinálni"...

Persze ezeket is lehetne normálisan használni, de nem...

A városokban a fényszennyezés is nagyban hozzájárul gondolom a későbbi elalváshoz...

2014. márc. 24. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Én sem értem. Mi még férjemmel 10-kor fekszünk, mert reggel 8-tól dolgozunk. De a gyerekeim már ilyen éjszakázósak. Jó, talán az egyik azért, mert esti suliba jár és reggelente aludhat, nincs programja. De ha mégis van, alig bír felkelni még reggel 9-kor is! Ez a furcsa. Nem tudom megérteni mi a jó az éjszakázásban és miért nem tudnak aludni. Nekem azzal magyarázzák, hogy az összes ismerős olyankor van gépközelben. De hát miért nem nappal?
2014. márc. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Teljesen igazad van! Én 8-9 körül szoktam aludni menni, a suli miatt. Nekem csak a péntek, és a szombat, amikor több ideig ébren vagyok. De akkor is legtöbbször beszélgetni szoktam a testvéreimmel:)
2014. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Én is éjfél körülig, néha tovább is fenn vagyok. Az oka: este vagyok otthon, és az otthoni teendőket akkor tudom csak megcsinálni. Nem zajongok, meg semmi, de szöszmötölök, ez van. Ha reggel héttől délután ötig melózik valaki, akkor az estén kívül nem sok ideje van ezeket elintézni.

Ezért volt idegölő, mikor bevezették a környéken, hogy hétvégén és este 6 után nem lehet zajongani. Pl füvet nyírni. Kérdem én: akkor mikor nyírjak füvet? Vegyek ki szabit??!!

Persze ez én vagyok, más embereknél az ok eltérő lehet. Például amit fenn írnak. Ha amiatt kérdezed, mert neten aktívak az emberek, annak ismét más az oka - a net már-már egyenértékű lesz a valódi élettel, ott is meg kell mutatkozni, jelen kell lenni. Erre mindenkinek megvan az ideális időpont. Nappal szintén akadály a suli, munka pl.

2014. márc. 24. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
62%
En bagoly tipus vagyok, nekem kinszenvedes a koran keles. A legkiegyensulyozottabbnak akkor ereztem magam, amikor vizsgakra keszultem es hajnal 4-tol aludtam 12-ig.
2014. márc. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Biztosan sokan vannak, akik lefekszenek időben, de sok embernél kényszer a tovább fennmaradás.

Mint pl nálam és az évfolyamtársaknál. Munka mellett a levelezős egyetemre tanulni kell, amihez csak pont az általad említett lefekvési idő környékén jutok hozzá. És muszáj, mert ha naponta nem szánom rá az időt, akkor megszívom, ugyanis vizsgaidőszakban is dolgozni kell, nem lesz több idő tanulásra, mint a nappalisoknak :)

2014. márc. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Talán azért, mert nem mindenki egyforma. Neked az a természetes, hogy korán kelsz és korán fekszel, másnak meg az, hogy későn kel és későn fekszik. Ha már a korán kelőkhöz van igazítva minden, lehetne benned annyi tolerancia, hogy elfogadod, hogy más baromira nem álmos még este 9-10-kor, hanem akkor a legaktívabb akkor is, ha 4 órát aludt. Hiába feküdnék be az ágyba 10-kor, ha 6-kor kell kelnem, 2-3 órát csak forgolódnék.
2014. márc. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
sok oka van, nekem suli is du volt, ilyenkkor nem zavarnak pl filmezes, akarmit akarok, megszokas, pl tegnap is ejfel utan neztem idot meg, tudtam h aludnom kene, de ilyenkor csak nem megy, aztan 4:30 kor kelhetek...
2014. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%

Ötössel értek egyet.


Felkelek reggel 10-11 körül, és napközben zombi vagyok, még akkor is, ha dolgozom, akkor is, ha a napi egy órámat felkelés után lebicajozom.


Este 6-7-re egyszerűen kinyílik az agyam, és utolér az energiám. Ha nappal dolgozok, félregépelek, nem értem, amit olvasok, percekre leállok és csak pislogok. Ahogy lemegy a nap, úgy megy a munka, mint a szél. Nappal fancsali képpel ülök a kupi tetején, este olyan rendet csinálok, hogy a királynő is jöhet.

2014. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
Akármilyen korán kelek, szeretek késő estig fennmaradni. Egyszerűen olyankor az agyam is jobban fog.
2014. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!