Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi van az apróbetűs részben a...

Mi van az apróbetűs részben a Babaváró hitelnél?

Figyelt kérdés
Próbálok rákeresni a részletekre, de nem sok mindent találtam. Mik a buktatói? Mire kell figyelni?
2019. júl. 2. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődj a bankban. Neten aligha megtalálod a szerződést...
2019. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem születik gyerek a felvétele után bukod a kamatmentességet és kamatostól kell visszafizetned. Ha 1 gyerek már megszületik végig kamatmentes hiteled lesz. Egyébként szabadfelhasznalású, ha megvan az elegendő jövedelmetek, hogy felvegyétek, ha szülségetek van a pénzre, akkor szerintem érdemes felvenni, hisz semmilyen más hitel nem kamatmentes.


Mi októberre várjuk a masodik babánkat.m albérletben élünk így nekünk házvásárlásra kapóra jön. 3 évre felfüggesztik a törlesztést, ez idő alatt albérletfizetés mellett is szépen rendbe tudjuk rakni majd a házat, egyébként nehezebb lenne a hitelt és az albérletet is fizetni párhuzamosan.

2019. júl. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Ha 5 év múlva sem teljesíted a feltételt, nincs gyerek, akkor 120 napon belül egy összegben kell kifizetned a kamatokat. Ez a számítások alapján 10 millió esetén 2,2millió forint lesz. Jelenleg ez tűnik a legnagyobb buktatónak. Ha bár fel lehetne készülni ellene, de sokan valószínűleg hitelből fogják ezt kifizetni. Ami egy adósság spiràlhoz vezet.
2019. júl. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
96%
Továbba kamattámogatás alatt kamatmentességet értenek sokan. Valójaban amíg nem a tőketartozásból engednek el, addig ez csupan kedvező kamatozású hitel, amit túl hamar sem éri meg visszafizetni (ez más hiteleknél is így van). Az apróbetűs rész röviden: ha potyogtatod a gyerekeket sorban megéri, ha nem, akkor szívás!
2019. júl. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Egy valamit nagyom sokan elfelejtenek. Azt hogy ezeken egy tollvonással lehet majd módosítani akárhogy. A kormány (vagy egy kormányváltáskor az új kormány) bármilyen irányban változtathat mindenen,- ahogy ezen a hitelen is...
2019. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

5# pontosan.

Kérdező, szerintem járj utána te magad és döntsd el hogy megèri e.

Ne fogadj el tanácsot hitel témában. A deviza kapcsán is sokan a mai napig másokat hibàztatnak.

Neked és a párodnak kell dönteni.

Természetesen várható, hogy hosszútávon sokan belebuknak. Az állam nem egy jótékony nagybàcsi. Nincs ingyen pénz és telibe szarjàk, hogy a fiataloknak jó legyen. Nem értünk van ez a lehetőség, valószínű vannak hátsó szándékaik.

Illetve ahogy láthattuk az utóbbi években, bármit meg mernek tenni.

Hihetetlennek tűnik, amit az 5# írt, hogy egy tollvonàssal módosítják majd.

De gondoljuk bele, hogy nem volt már ilyen? Hány óra alatt nyírtàk ki a Lakástakarèkokat? Volt őrjöngő tömeg utána az utcán?

Hová lettek a manyup pénzek? Miért nem segítenek a devizàsokon?

Ebben az országban senki nem áll ki más mellett. Ha hoz egyik napról egy intézkedést majd az éppen regnàló kormány a babavàròról, akkor gyakorlatilag senkit nem fog érdekelni (azokon kívül, akik benne vannak). Nem lesz mit tenni, nem fognak tömegek az utcára menni és kiàllni a babavàrósok mellett.

Szóval lehetnek olyan buktatói is, amiről ma még senki nem tud. Ezt nem tudjuk előre.

A pontos feltételek sem voltak rendesen kidolgozva, az utolsó hétig jöttek a pontisítàsok.

2019. júl. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Sőt, nem hogy nincs kidolgozva, de még a hatályos rendeletek között sincs.


Nagyot akart mondani Viktor, most meg, hogy felmérték piackutatással, hogy csak azok fognak annyit szülni, akik 10milla nélkül is akartak ennyit, rájöttek, hogy nem olyan jó buli a pénzosztás nekik.

Engem is felhívtak kamu ürüggyrl, hogy intéznének nekem babavárót, aztán olvastam a hírekben, hogy a kormány mérte fel egy cégen keresztül, hogy kiket és hány embert érdekel a dolog....

2019. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nehéz ügy, én is nagyon bizalmatlan vagyok a kormánnyal szemben..

2019. júl. 2. 12:35
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
En nem is veszem fel. Pár év múlva ugyanaz lesz mont a devizával.
2019. júl. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

Értem, hogy keresitek a buktatókat... De melyik hitelnek nincs vagy nem lehet??? Vagy pl ha nem örököltök, vagy nem tolnak sok pénzt hozzátok a felmenőitek miből, hogyan vesztek házat?

1személyi kölcsönünk van aminek a törlesztője 3évig fix utána ki tudja mennyire emelkedik. És kb a dupláját kell fisszafizetni... Ha nem többet. Itt van egy kamatmentes hitel lehetőség. Valószínűleg ezt választottam volna. Az összes hitelnek vannak buktatói, nagyon nem mindegy, hogy mennyit fizetsz vissza.

2019. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!