Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ennél a tízmilliós babaváró...

Ennél a tízmilliós babaváró hitelnél azt mondták, hogy vigyünk ingatlanról tulajdoni lapot. Megterhelhetik az ingatlant, ha esetleg nem tudánk fizetni, vagy lehet ennek buktatója?

Figyelt kérdés

#hitel-tulajdoni-lap
2019. jún. 22. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:
6%

Igen, pontosan!


Elzálogosítják fejetek felett az ingatlant és ha nem fizettek, hajléktalanok lesztek.


Ezért nem szabad felvenni....

2019. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Hülyeség. Ennek a hitelnek a kezese a magyar állam és semmilyen más fedezetet nem kérhet a bank a jogszabály szerint. Nem tudom, miért kértek tulajdoni lapot. Természetesen egy ingatlan zálogjog nélkül is kerülhet végrehajtásra nem fizetés esetén, ahogy minden tulajdonodban lévő dolog.
2019. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ezért második, az ingatlan zálogjog nélkül is kerülhet végrehajtás alá, a bank pedig szeretné elbírálni a hitelkérelmet alaposan.
2019. jún. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez a hitel már igényelhető? Én azt hittem csak júliustól jön. Én még várnék amúgy egy évet, amíg kijönnek a hibái, esetleg korrigálják őket, az ügyintézők belerázódnak, stb. Csak utána venném fel. :)

Egyébként pedig kérdezz rá a bankban, hogy egy szabad felhasználású hitelhez minek kérnek ingatlan tulajdoni lapot. Ők biztosan tudnak válaszolni.

2019. jún. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kizárt, hogy bankban ilyet kértek tőled, hiszen a termék még nem is létezik, csak júliustól hatályos a kormányrendelet.
2019. jún. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mindjárt július van, és már lehet érdeklődni, ott mondták ezt.

Hát, reméljük a legjobbakat. Nem tervezünk persze semmi ilyet, de azért jó tudni mindent.

2019. jún. 23. 19:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Javaslom inkább olyan helyen érdeklődj, ahol nem beszélnek ekkora butaságokat.
2019. jún. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!