Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen következményekkel jár...

Milyen következményekkel jár egy gyerek személyiségét tekintve, ha nincs saját szobája, sőt 2 testvérével (azonos neműek) lakik együtt?

Figyelt kérdés
Okozhat ez problémát? Mekkora élettér kell egy gyereknek? Mi lehet a következmény? Felnőtt korára kihathat valahogy?

2019. júl. 7. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem kamasz kortól problémás.
2019. júl. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%
En borzalmasnak tartom ha egy gyereknek nincs sajat szobaja
2019. júl. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Azért legkésőbb kamaszkor legelejéig/ alsó tagozat végéig érdemes és praktikus különszobába tenni őket, bár függ a korkülönbségtől is. Ettől lehetnek jó és rossztestvérek is, nem ezen múlik.

Előnye, hogy megtanulnak máshoz alkalmazkodni, rugalmasabbak és toleránsabbak lesznek később pl egy koliban, albérletben.

Hárman egy szobában már kell a légtér és a bizonyos szeparálás. Én saccra azt mondanám, h fejenként egy 9-10nm kellene, ha ott a szekrényük, íróasztaluk, ágyuk...

Ha ettől kisebb a hely, hamarabb gondolkodnék a külön szoba lehetőségén.

Én különnemű tesómmal (1) 13 éves koromig voltam közös szobában, nem volt hátránya visszatekintve, de azért nagyon időszerű volt már a külön szoba.

2019. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Nekem soha nem volt saját szobám, sőt privát szférám sem, gyakorlatilag egymás szájában éltünk. Először a hét évvel idősebb bátyámmal, mikor ő elköltözött, akkor tinédzserként anyámmal éltem egy 9 nm-es szobában. Nem biztos, hogy van összefüggés, de felnőttként emberiszonyom van, kiborulok a tömegben, ezért nagyon kerülöm a tömegrendezvényeket és úgy általában a nagyobb társaságokat, és nagyon rosszul viselem ha a személyes teremben van bárki is.
2019. júl. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%

Egy idő után kell a magánszféra


12 évesen már magyson igényeltem


Emiatt lett is ( hely volt rá)



Rá 2 évre kolis lettem

14-en aludtunk egy szobában..smkor jó volt a saját szobába hazamenni

2019. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem vállalnék 3 gyereket, ha nem tudok nekik megfelelő helyet biztosítani. 10 éves kor felett kell a külön szoba nekik.
2019. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
98%
Nekem nem volt külön szobám. Szerintem teljesen normális felnőtt lettem. DE, nagyon-nagyon utáltam, hogy nincs magánszférám, szörnyen idegesített a húgom, mert ő képtelen magában ellenni, folyton követelte a figyememet, bármilyen áron, én meg jobban szerettem (volna) nyugiban lenni. Csak hát esélyem se volt. Az agyamra ment. Szóval nálam alap, hogy lesz külön szobájuk. Most még nincs, 4 éves a lányom, 6 hónapos a fiam, de ha kész a házunk felújítása, és be tudunk végre költözni, ott mindenkinek lesz saját tere, magánszférája, nyugalma. Most még kicsik, ők nem is igénylik egyelőre, úgyhogy ezt a fél-háromnegyed évet kibírjuk, ami még hátravan.
2019. júl. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Most komolyan, mintha muszáj volna szülni. Nem vagyok sznob, de ha valakinek annyira szűkös a kerete, hogy 3 gyereket csak egy szobában bír elhelyezni, akkor lássuk be, nem megy túl fényesen. Nem,ne csak a burzsujnak legyen gyereke és felNőttünk kismillióan egy szobában. De 2019-ben, mikor az sem biztos, hogy lesz még élhető, belélegezhető, normális levegő, elegendő ivóvíz a nyomorult túlnépesedett földön bárkinek pár évtizeden belül, föl nem foghatom, hogy Európában, ahol elérhető a fogamzásgátlás, mi a búbánatnak kell szülni nyakra főre. Hozzáteszem, a földnek tökmindegy, hogy szegény, vagy gazdag családban születik és az is, hogy a harmadik világban vagy itt,az ökológiai lábnyoma pedig sokkal durvább egy gazdag, fogyasztói társadalomban szocializálódott gyereknek, mint egy szegények, de mindez csak sallang. Születésszabályozás kéne keményen és jöhet a nulla százalék, nem lesznek álmatlan éjszakáim miatta, hihetetlen, hogy nem látja senki, milyen jövő jön, csak szül, mint a gép. Lényegben a lényeg, nem, nem szülnék hármat egy szobába, bár mondom, le lehet fasisztázni enegm, egyáltalán nem kéne senkinek sok gyereket szülnie, elöregedő társadalom ide-oda. Nem CSOK kéne, meg babaváró, hanem adó, pont azoknak, akik sokat szülnek.
2019. júl. 8. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem pici korban kifejezetten jó a közös szoba, de 10-12 évesen valóban már nem. Nekem mindig volt saját szobám, sokáig testvérem sem volt, és én ennek is érzem hátrányát. Képtelen vagyok egy légtérben nyugodtan aludni bárkivel a páromon kívül. Rosszul érzem úgy magam. Egy koli engem kikészítene, míg azok a barátaim akik a testvérükkel egy szobában nőttek fel, még élvezik is a társaságot.
2019. júl. 8. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem se volt sose saját szobam,5en aludtunk egy kis szobában,később meg ocsemmel.Egy perc nyugton se volt sose.Én azt vettem észre hogy utálom a tömeget.Nem bírom elviselni a sok embert.Nem is jártam vagy 10 évig piacra emiatt,jahh meg a felosseg.Sose voltam egyedül így amikor elkerultem onnan saját lakásba állandóan féltem.Főleg este,felkapcsolt villannyal tv vel,késsel aludtam.Ha ciki ha nem.
2019. júl. 8. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!