Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a gyerek nem...

Mi a teendő, ha a gyerek nem akar menni láthatásra?

Figyelt kérdés

Elvált szülők, minden le van papírozva, apuka mikor viheti. Nyáron elég sok jár, viszont nem érzi jól magát a gyerek ott.

(10 év körüli gyerekről van szó egyébként.)

Apuka ragaszkodik a papíron leírtakhoz, mert neki jár törvény szerint. Anyuka nem akar balhét. De a gyerek otthon panaszkodik.

Ilyen esetben mi lenne a megoldás?

Mind törvényileg, de persze egyéni vélemény, tapasztalat is érdekel.

(Gyűlölködő, személyeskedő válaszokat mellőzzük, köszönöm!)



2019. júl. 8. 09:02
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem volt ez mindig így. Hogy ne legyek elfogult (anyuka a rokonom, de reálisan nézve) :

Mindkét oldalon megvannak a problémák, a bolhából elefánt effektus, a gyerekes viselkedés... Na meg anyukát is próbáltam többször meggyőzni, hogy ne indulatból intézze a dolgokat, mert pont erre megy a másik fél, de nem tudják higgadtan kezelni.

A "nem adom át a gyereket másnak" meg nem a semmiből jött. Rendszeresen a nő vitte a gyereket, jó, oké. De apuka mindent átadott, időpontmegbeszélés, gyerekkel kapcsolatos dolgok, kb szép lassan ott voltak, már nem kommunikált anyukánál. Amikor anyuka jelezte, jó lenne, ha jönne azért néha, hogy megbeszéljenek egy-két dolgot, vagy legalább üzenetben, akkor közölte, beszélje meg a párjával, az ugyanaz... Na erre rágott be, és mondta, hogy akkor innentől ezt befejezte, legyen szíves odafáradni, ha már ő az apja...


Apukát is ismerem amúgy, és eszembe nem jutna szarembernek nevezni. Egyetlen nagy hibája, hogy egy önálló gondolata nincs kb, mindenben a párja vagy az anyja dönt.

2019. júl. 8. 10:45
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
Nyilván azért adott át mindent a párjának apuka, mert anyukával nehezen tudtak kommunikálni. De mindegy, továbbra is apuka fogja megnyerni ezt a menetet.
2019. júl. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
89%

"Egyetlen nagy hibája, hogy egy önálló gondolata nincs kb, mindenben a párja vagy az anyja dönt."


Ez az egyetlen hiba pont elég ahhoz, hogy elcsessze a gyerekével a kapcsolatot teljesen.

2019. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Most így zárójelben, anno az ő kettejük kapcsolata az anyukánál pont erre ment rá, mert úgy táncolt, ahogy az anyja fütyült.

Most meg többnyire ahogy a párja.


Utolsó előttinek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__valas..


Ezt is én írtam ki, itt is vegyes válaszok érkeztek.

De a főkérdést is rosszul tettem fel. Lényegében a gyereknek nem a láthatás a probléma, hanem hogy az apja nincs vele. Az apjára tkp lenne igénye.

És hogy ne a tipikus eset legyen szem előtt, hogy anyuka féltékeny az új asszonyra és szét akarja őket barmolni, anyuka évek óta férjnél van, és ott is van egy közös gyerek, tehát nem az a baj, hogy ott van az új asszony, hanem hogy az apa nincs ott.

2019. júl. 8. 12:13
 15/24 anonim ***** válasza:
Akkor megegyszer: anyuka üljön le apukával és rebegje el nekij a problémát.
2019. júl. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

#15

Megtörtént.

De apuka nem érzi problémának.

Amikor anyuka felhozza, hogy a gyerek miket mesélt, apuka letagad mindent.


A baj, hogy a kislány örökölte ezt az apjától, nem áll ki magáért, nem mondja, ha valami nem jó, csak max otthon az anyjának. Addig meg sajnos hiheti azt bárki, hogy anyuka találja ki a dolgokat, hogy szítsa a tüzet.

2019. júl. 8. 12:40
 17/24 anonim ***** válasza:
Hát, ez esetben így jártak. Mégis mit vársz? Lehet megoldódna a helyzet, ha a gyerek mondaná, hogy apa, nem lehetne hoyg bekem legyél? De amúgy nem tudom -félétek higy van, felénk dolgoznak az emberek, így szerintem teljesen életszerű, ha a gyerek ah idő nagy részében azzal van, aki nem dolgozik. Gondolom anyuka sincs otthon nonstop
2019. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Felénk konkrétan az exem úgy viszi el nyárra, mikor szabin van.

Azon felül is szokott ott lenni a gyerek, HA akar, de nem kötelező (van, hogy megy, van, hogy nem. Vagy ha már nem akar ott lenni, hazahozza az exem.)


Feléjük meg más a rendszer, sajnos beleszólásom nekem nincs, véleményemet el szoktam mondani, beszélünk róla, de kb ennyi.


Fogalmam nincs a nyári láthatásról törvényileg, mert mint mondtam, mi ezt eddig meg tudtuk oldani, remélem ezután is meg fogjuk, nem akarok ilyen helyzeteket.

2019. júl. 8. 13:19
 19/24 anonim ***** válasza:
Nyariszunetben nyilván feleznek. Evidens lenne, hogy valóban akkor vigye el a gyereket, amikor szabadságon van, hogy egyutt tudjanak lenni. De Magyarorszagon bizony az is evidens, higy nem feltetlenu l akkor kapja meg az ember a szabadságot, amikor szeretne, sőt, az se meglepő, ha csak papiron kapja. Meg mindig a megbeszélés a megoldás, esetleg hármasban, az új asszony bevonásával
2019. júl. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Akkor az apának kell a gyerek latbTaskor vagy a nőnek? Ha lathatas van birja ki az apuka az időt ne masnak passzolja le a gyereket. Azert viszi el az anyjától hohy az uj nőjével legyen? Nem csodalom hogy szegény nem akar menni. En se akarnek igy, sot menni se mentem
2019. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!