Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Míg otthon voltál a babával...

Míg otthon voltál a babával gyeden, gyesen kaptál kafetériát vagy jutalmat?

Figyelt kérdés
2019. júl. 16. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, miért kaptam volna?
2019. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2019. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De táppénz alatt se. Ez egy olyan juttatás, ami a dolgozóknak jár.
2019. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kafetériát nem kapok, de a prémiumot kapom.
2019. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ezt olvastam a szüléi szabadság idejére. Ami az első 6 hó, azaz a CSED, pont azt nem írtam a kérdésbe.


ezt fogalmazza meg a jelenleg hatályos Mt., s igen érdekes kérdés ez sok anyuka számára. A törvény szövegét és az egyenlő bánásmódról szóló szabályozást együtt nézve igenis kijelenthető, hogy nem lehet hátrányos megkülönböztetésben részesíteni a szülési szabadságon lévő édesanyákat más, összehasonlítható helyzetben lévő munkavállalókhoz képest, azaz igen, a cafeteria juttatás jár a törvény szerint erre az időszakra. Amit itt még érdemes megvizsgálni, hogy mit is tartalmaz ez a juttatás, hiszen a kifejezetten munkavégzéshez kapcsolódó juttatásokat nem kell a munkáltatónak megfizetnie (ilyen például a munkába járás költsége), de azokat, amik nem kapcsolódnak a munkavégzéshez, igen!

2019. júl. 16. 12:37
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem fognak adni. Olvasd el, egészen biztosan van róla szó a kollektív szerződésben. Csak annak adjak, aki dolgozik.
2019. júl. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem kapok. Év végi jutalmat sem kaptam, pedig tavaj júniusig dolgoztam, utáma szabi és tp volt, mégsem adtak fél évre sem. De nem is érdekel, nem dolgozom, ugyan minek perelgessel tizenhuszonezr jutalomért?
2019. júl. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az idézett törvény arra vonatkozik, hogy pl amíg nem dolgozol, emelkedjen a te béred is nagyjából annyival, mint a kollégaké. De mindegy mit mond az EBH, ezt senki nem tartja be. Cafeteriát sem adnak. Jutalmat meg végképp nem, hiszen az teljesítményarányos. Nem dolgozol, ergo nincs teljesítményed.
2019. júl. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A munkahely dönt róla, de általában tényleg nem adnak.
2019. júl. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
2017-ben szültem először, akkor járt CSED alatt, 2019-ben mikor másodszor szültem mar nem, egy igazgatói utasítás alapján.
2019. júl. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!